Ухвала
від 12.09.2024 по справі 650/2583/24
ВЕЛИКООЛЕКСАНДРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Справа № 650/2583/24

провадження № 1-кс/650/790/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12.09.2024 року слідчий суддя Великоолександрівського районного суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в с.Велика Олександрівка клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів дізнавача СД Бериславського відділу поліції ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Бериславської окружної прокуратури Херсонської області ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню № 12024232090000083 від 14.05.2024, за ознаками кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України,

в с т а н о в и в :

Заявник звернувся до суду із вказаним клопотанням в якому просить надати дозвіл групі дізнавачів сектору дізнання Бериславського відділу поліції ГУНП в Херсонській області: старшому дізнавачу СД Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому дізнавачу СД Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області капітану поліції ОСОБА_5 , т.в.о. дізнавача СД Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області лейтенанту поліції ОСОБА_6 , т.в.о. начальника СД Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області майору поліції ОСОБА_7 , або оперативним працівникам за дорученням на проведення тимчасового доступу до речей і документів на паперових та/або електронних носіях, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:

- Форму № 1 на видачу паспорта громадянина України на ім`я ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

- оригінали документів, які підписував ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , при отриманні паспорта громадянина України (ID) № 0100203282 від 30.01.2024.

Попередити посадових ІНФОРМАЦІЯ_1 (ID), розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , що у разі невиконання клопотання про здійснення тимчасового доступу до речей і документів, сторони обвинувачення слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

В обґрунтування клопотання заявник вказав, що вказаним органом досудового розслідування здійснюється досудове розслідування зазначеного кримінального провадження, в межах якого необхідно отримати тимчасовий доступ до вищевказаної інформації, яка: перебуває у володінні вказаної юридичної особи; сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становить державну таємницю; не може бути отримана в інший спосіб.

На судове засідання особи, які беруть участь у розгляді справи і які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду скарги не з`явилися (заявник подав клопотання про розгляд справи без його участі), що не перешкоджає проведенню судового розгляду у відповідності до частини четвертої статті 163 КПК України.

Вивчивши клопотання та надані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до частини першої, пункту 5частини другоїстатті 159КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до частини першої статті 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до частини третьої статті 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.

Відповідно до частини четвертої статті 132 КПК України ухвала слідчого судді або суду про застосування заходів забезпечення кримінального провадження припиняє свою дію після закінчення строку її дії, скасування запобіжного заходу, ухвалення виправдувального вироку чи закриття кримінального провадження в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до частин п`ятої, шостої, сьомої статті 132 КПК України для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні. Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються. До клопотання слідчого, дізнавача, прокурора про застосування, зміну або скасування заходу забезпечення кримінального провадження додається витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Відповідно до статті 159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до частини першоїстатті 160КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 КПК України. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до статті 161 КПК України речами і документами, до яких заборонено доступ, є: 1) листування або інші форми обміну інформацією між захисником та його клієнтом або будь-якою особою, яка представляє його клієнта, у зв`язку з наданням правової допомоги; 2) об`єкти, які додані до такого листування або інших форм обміну інформацією.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить, зокрема, конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю.

Відповідно до частин п`ятої та шостої статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.

Слідчий суддя встановив, що Сектором дізнання Бериславського РВП Херсонській області здійснюється досудове розслідування у формі дізнання кримінального провадження №12024232090000083 від 14.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України.

В ході проведення досудового розслідування встановлено, що 14.05.2024 року о 11:20 години до СПД №1 Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області надійшло повідомлення, а саме рапорт старшого оперуповноваженого ІНФОРМАЦІЯ_3 про те, що контррозвідувального забезпечення підрозділів ІНФОРМАЦІЯ_4 ( в/ч НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) отримано інформацію, яка свідчить про можливу підробку паспорту громадянина та РНОКПП здійснену гранатометником 3 стрілецького відділення 1 стрілецького взводу 3 стрілецької роти НОМЕР_2 окремого батальйону територіальної оборони НОМЕР_3 (в/ч НОМЕР_4 , Херсонської обл.) солдатом ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , уродженцем м. Гвардійськ, Калінінградської області, рф, зареєстрованим та проживаючим за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_5 отриманий 28.07.1998 року. Зокрема встановлено, що громадянин України ОСОБА_9 , часто використовує підроблений паспорт для отримання посилок з ІНФОРМАЦІЯ_6 в АДРЕСА_3 , та в березні 2022 року використовуючи підроблений паспорт гр. України серія НОМЕР_6 та РНОКПП НОМЕР_7 , виданий уповноваженим органом на ім`я ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_2 уродженця с. Василівка, Біляївського району, Одеської області, мобілізувався до ЗСУ, де проходить військову службу до теперішнього часу.

Згідно з ч. 1 ст. 401 КПК України, дізнавач при здійсненні дізнання наділяється повноваженнями слідчого.

Під час проведення досудового розслідування у формі дізнання, було встановлено, що гр. ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , з 2014 року використовує підроблений паспорт громадянина України серія НОМЕР_8 , який належить іншому громадянину України, а саме гр. ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженцю с. Василівка, Біляївського району, Одеської області, з метою отримання посилок у відділенні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » № НОМЕР_9 , що розташована за адресою: АДРЕСА_3 , а справжній власник документа гр. ОСОБА_8 наразі перебуває в Державній установі « ІНФОРМАЦІЯ_8 » за адресою: АДРЕСА_4 .

Також під час досудового розслідування було встановлено, що гр. ОСОБА_9 , який наразі користується підробленим документом на ім`я ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , змінив паспорт громадянина України на новий зразок у формі (ID) від 30.01.2024 в ІНФОРМАЦІЯ_1 (ID).

З метою вилучення інформації, яка зберігається в ІНФОРМАЦІЯ_1 (ID), необхідно проведення слідчої (розшукової) дії тимчасового доступу до речей та документів, а саме отримання інформації, яка в ІНФОРМАЦІЯ_1 (ID) за адресою: АДРЕСА_1 .

У зв`язку з неможливістю іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, оскільки необхідна інформація, яка надається лише за рішенням суду, збереження інформації покладається на ІНФОРМАЦІЯ_1 (ID).

В інший спосіб дану інформацію отримати неможливо.

Беручи до уваги вищевикладене, а саме встановлення особистих даних гр. ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця с. Василівка, Біляївського району, Одеської області, необхідно отримати тимчасовий доступ до речей та документів Форми № 1 на видачу паспорта громадянина України на ім`я ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та оригінали документів, які при отриманні паспорта громадянина України нового зразка № 0100203282 від 30.01.2024, підписував ОСОБА_8 , з метою подальшого їх дослідження.

Встановленні обставини свідчать про наявність достатніх підстав вважати, що мали місце події, які містять ознаки складу вказаного кримінального правопорушення, запитувана інформація має значення для досудового розслідування, а відомості які в ній містяться можуть бути доказами під час судового розгляду, відшукувані речі та документи можуть знаходитися у вказаної юридичної особи, а тимчасовий доступ до них, в даному випадку є найбільш доцільним та ефективним способом їх отримання.

Отже, за встановлених обставин, слідчий суддя вважає, що наявні підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів в зазначених межах, а отже клопотання заявника слід задовольнити.

На підставі викладеного, керуючись статтями 309, 369, 371, 372 КПК України, слідчий суддя,-

п о с т а н о в и в :

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл групі дізнавачів сектору дізнання Бериславського відділу поліції ГУНП в Херсонській області: старшому дізнавачу СД Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому дізнавачу СД Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області капітану поліції ОСОБА_5 , т.в.о. дізнавача СД Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області лейтенанту поліції ОСОБА_6 , т.в.о. начальника СД Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області майору поліції ОСОБА_7 , або оперативним працівникам за дорученням на проведення тимчасового доступу до речей і документів на паперових та/або електронних носіях, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:

- Форму № 1 на видачу паспорта громадянина України на ім`я ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

- оригінали документів, які підписував ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , при отриманні паспорта громадянина України (ID) № 0100203282 від 30.01.2024.

Попередити посадових ІНФОРМАЦІЯ_1 (ID), розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , що у разі невиконання клопотання про здійснення тимчасового доступу до речей і документів, сторони обвинувачення слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Встановити строк дії ухвали протягом двох місяців з дня її постановлення. Ухвала оскарженню не підлягає.

Наслідки невиконання ухвали слідчого судді, передбачені статтею 166 КПК України.

Ухвала не може бути оскаржена та набирає законної сили з моменту її оголошення.

Слідчий суддя


ОСОБА_1

СудВеликоолександрівський районний суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення12.09.2024
Оприлюднено13.09.2024
Номер документу121553199
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —650/2583/24

Ухвала від 01.11.2024

Кримінальне

Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Сікора О. О.

Ухвала від 19.09.2024

Кримінальне

Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Сікора О. О.

Ухвала від 12.09.2024

Кримінальне

Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Сікора О. О.

Ухвала від 12.09.2024

Кримінальне

Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Сікора О. О.

Ухвала від 12.09.2024

Кримінальне

Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Сікора О. О.

Ухвала від 12.09.2024

Кримінальне

Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Сікора О. О.

Ухвала від 12.09.2024

Кримінальне

Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Сікора О. О.

Ухвала від 22.07.2024

Кримінальне

Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Хомик І. І.

Ухвала від 07.06.2024

Кримінальне

Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Сікора О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні