Справа № 364/460/24
Провадження № 2/364/269/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.09.2024 , Володарський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Моргун Г. Л.,
за участю секретаря судових засідань Сіваченко Л.В.,
розглянувши в селищі Володарка в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , № тел.: НОМЕР_2 , офіційна електронна адреса відсутня)
до ОСОБА_2 (РНОКПП , паспорт серія номер не відомі, адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_2 , № тел.: НОМЕР_3 , офіційна електронна адреса відсутня),
представниця відповідача ОСОБА_3 (адвокат, свідоцтво серії КС №8794/10, РНОКПП НОМЕР_4 , адреса: АДРЕСА_3 , № тел.: НОМЕР_5 , наявний електронний кабінет в ЄСІТС)
про стягнення аліментів,
У С Т А Н О В И Л А:
09.07.2024 до суду надійшла позовна заява, в якій позивачка вказує, що 10.10.2015 вона зареєструвала шлюб з ОСОБА_2 . Від цього шлюбу подружжя має трьох спільних дітей: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , дочку ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Діти проживають разом з нею та перебувають на її утриманні.
Позивачка, посилаючись на викладені у позові обставини, вказуючи, що відповідач не надає кошти на утримання дітей у добровільному порядку та на ст. ст. 75, 84, 105, 110, 112, 180-182 СК України, ст. ст. 28, 175-177, 274-279 ЦПК України, просить суд стягнути з ОСОБА_2 , аліменти на її користь на трьох дітей у розмірі половини () заробітку (доходу) платника аліментів, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для кожної дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з дати звернення до суду і до досягнення старшою дитиною повноліття. Розгляд справи проводити у спрощеному позовному провадженні без виклику сторін.
15.07.2024 у цивільній справі відкрито провадження на підставі ч. 1 ст. 28 ЦПК України. Судом призначено справу до судового розгляду у спрощеному позовному провадженні без виклику сторін, на 12.09.2024.
23.08.2024 на адресу суду надійшла заява представниці відповідача про вступ у справу на підставі ордеру про надання правничої допомоги серії АІ № 1687189 ( а.с. 19-21).
12.09.2024 суд ознайомившись з матеріалами справи встановив, що позивачка та відповідач і його представниця належним чином повідомлені про відкриття провадження та про дату розгляду справи судом, сторонам роз`яснено їх права передбачені ст.278 ЦПК України, щодо порядку та строків подання відзиву, заперечень тощо. Сторони отримали поштові відправлення, а представниця відповідача отримала ухвалу про відкриття провадження у електронному кабінеті ( а.с. 22, 23, 24).
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні із повідомленням (викликом) сторін до суду не надходило.
З огляду на вказане суд, на підставі ч.5 ст.279 ЦПК України, розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними у справі матеріалами. Суд не може провести заочний розгляд справи, оскільки позивачка не повідомила, що не заперечує проти такого вирішення справи.
Відповідно до частини другої статті 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось, оскільки розгляд справи відповідно до положень цього Кодексу здійснювався судом за відсутності учасників справи.
Суд, ознайомившись із позовною заявою, розглянувши матеріали справи, взявши до уваги позицію позивачки викладену у позові, відсутність заперечень відповідача, дослідивши письмові докази, вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_7 10.10.2015 уклали шлюб, зареєстрований виконавчим комітетом Березнянської сільської ради Володарського району Київської області, актовий запис № 2 ( а.с. 6).
У шлюбі у подружжя народилося троє спільних дітей:
ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ( а.с.7, 8, 9).
В позовній заяві позивачка зазначає, що відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання дітей не надає. Тому вона звернулася до суду та ставить питання про стягнення аліментів.
В досудовому порядку угоди про добровільну сплату аліментів між сторонами не досягнуто.
Задовольняючи позовні вимоги, суд виходить із тих міркувань, що непорушним конституційним правом кожної неповнолітньої дитини є її право на утримання батьками до досягнення повноліття.
Так, статтею 51 Конституції України передбачено, що батьки зобов`язанні утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття. Крім того, такий обов`язок передбачено в ст. 180 Сімейного кодексу України.
Обов`язок батьків утримувати свою дитину не припиняється із припиненням шлюбу між батьками та спільного проживання з дитиною.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про охорону дитинства», кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.
Ст. 180 Сімейного кодексу України, вказує, що батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
При визначенні розміру аліментів суд враховує обставини визначені ст. 182 СК України та положеннями ч. 2 названої статті, а саме, що розмір аліментів має бути необхідним і достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ч. 3 ст. 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Згідно ч. 1 ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Рівність прав та обов`язків батьків щодо дитини встановлена статтею 141 СК України, відповідно до частин першої та другої якої мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини.
У цій статті закріплюється одна з характерних ознак батьківських прав та обов`язків - їх належність однаковою мірою обом батькам. Концепція рівності ґрунтується на одному з основних принципів сімейного права України - принципі рівності чоловіка та жінки.
Відповідно до статті 179 СК України аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини. Той із батьків або інших законних представників дитини, на ім`я якого виплачуються аліменти, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини.
З огляду на викладене суд, визначаючись щодо розміру та способу стягнення аліментів, враховує: відповідач є особою працездатного віку та може надавати матеріальну допомогу (доказів неможливості надання такої допомоги відповідачем суду не надано); обов`язок обох батьків утримувати дітей; розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, та вважає розумним та справедливим стягнення аліментів на трьох дітей, в заявленому позивачкою розмірі - 1/2 ( одна друга) частини заробітку (доходу) відповідача, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для кожної дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи стягнення з дня подачі позовної заяви до суду і до досягнення дітьми повноліття.
Одночасно слід зазначити, що відповідно до ч. 3 ст. 183 СК України якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.
Згідно до ст. 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову, суд допускає негайне виконання рішення про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць у відповідності з п. 1 ч.1 ст. 430 ЦПК України.
Таким чином встановлені судом обставини вказують, що вимоги позивачки базуються на законі, тому вони підлягають задоволенню.
Позивачку звільнено від сплати судових витрат, а відтак відповідно до ст. 141 ЦПК України з відповідача стягуються судові витрати у розмірі судового збору визначеного державою для розгляду справ даної категорії, що складає - 1211,20 грн.
Керуючись ст. 51 Конституції України, ст. ст. 180 - 182, 183, 191 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 141, 247, 258, 259, 263-265, 268, 354 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (РНОКПП НОМЕР_6 , адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_4 ), на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_5 ) аліменти на :
ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ,
у розмірі 1/2 (одна друга) частини його заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для кожної дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 09.07.2024 до досягнення дітьми повноліття.
Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернеться до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (РНОКПП НОМЕР_6 , адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_4 ), - на користь держави (отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету 22030106) - судовий збір в розмірі 1211,20 гривень.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його складання.
Суддя Г. Л. Моргун
Суд | Володарський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2024 |
Оприлюднено | 16.09.2024 |
Номер документу | 121555663 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів |
Цивільне
Володарський районний суд Київської області
Моргун Г. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні