Єдиний унікальний номер: 379/1031/24
Провадження № 1-в/379/46/24
УХВАЛА
12 вересня 2024 рокум.Тараща
Таращанський районний суд Київської області у складі:
головуючої судді - ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання - ОСОБА_2
прокурора - ОСОБА_3 ,
представника КНП ТМР «Таращанська МЛ» - лікаря ОСОБА_4 ,
особи, стосовно якої вирішується питання - ОСОБА_5 ,
захисника особи - адвоката ОСОБА_6 ,
розглянувши в закритому судовому засіданні в залі суду № 3 заяву Комунального некомерційного підприємства Таращанської міської ради «Таращанська міська лікарня» про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторного примусового психіатричного лікування щодо
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 ,
У С Т А Н О В И Л А:
04.09.2024 до Таращанського районного суду Київської області з Комунального некомерційного підприємства Таращанської міської ради «Таращанська міська лікарня» надійшла заява директорки ОСОБА_8 про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторного примусового психіатричного лікування відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Заява мотивована тим, що ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 02.11.2023 у справі №362/6781/23 до ОСОБА_5 було застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді амбулаторного примусового психіатричного лікування за місцем проживання. ОСОБА_5 перебуває під психіатричним наглядом з 2006 року з діагнозом: «легка розумова відсталість, ускладнена емоційно-вольовою нестійкістю». Умов лікування не дотримується, наявний нестійкий психічний стан, тривало не з`являється на огляд для контролю свого стану (відсутня півроку, явка через працівника поліції). 13.08.2024 оглянута ЛКК КНП ТМР «Таращанська міська лікарня» з метою вирішення питання продовження амбулаторного примусового психіатричного лікування. Згідно з висновком №4 від 13.08.2024 рекомендовано продовжити амбулаторне примусове психіатричне лікування за місцем проживання. На підставі цього просять суд продовжити застосування ОСОБА_5 примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторного примусового психіатричного лікування /а.с. 161/.
У судовому засіданні прокурор заяву підтримав, просив суд її задовольнити.
Представник КНП ТМР «Таращанська міська лікарня» заяву підтримала і просила задовольнити, пояснила, що з лютого 2024 року ОСОБА_5 перестала відвідувати заклад охорони здоров`я, її довелось розшукувати з працівниками поліції. Оскільки ОСОБА_5 вдалось розшукати лише у серпні 2024 року тільки тоді ЛКК КНП ТМР «Таращанська міська лікарня» змогла підготувати висновок про доцільність продовження їй амбулаторного примусового психіатричного лікування і звернутись до суду з цією заявою.
Особа, стосовно якої вирішується питання про продовження застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_5 не заперечувала щодо задоволення заяви.
Захисник ОСОБА_5 - адвокат ОСОБА_6 заперечував щодо задоволення заяви, посилаючись на закінчення шестимісячного строку примусових заходів медичного характеру, встановлених його підзахисній ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 02.11.2023.
Дослідивши матеріали, долучені до заяви, оглянувши матеріали справи, вислухавши думку учасників судового розгляду, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що ухвалою Таращанського районного суду Київської області від 30.06.2021 у справі №379/492/21, залишеною в цій частині без змін ухвалою Київського апеляційного суду від 23.12.2021, застосовано до ОСОБА_5 примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом /а.с. 97-100, 146-151/.
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 02.11.2023 у справі №362/6781/23 було змінено ОСОБА_5 раніше установлені примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом та призначено примусовий захід медичного характеру у виді амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку строком на 6 місяців /а.с. 165/.
ОСОБА_5 перебуває на амбулаторному примусовому психіатричному лікуванні за місцем проживання з діагнозом: «легка розумова відсталість, ускладнена емоційно-вольовою нестійкістю». 13.08.2024 оглянута лікарською консультативною комісією КНП ТМР «Таращанська міська лікарня» з метою вирішення питання продовження амбулаторного примусового психіатричного лікування. Згідно з висновком №4 від 13.08.2024 ЛКК КНП ТМР «Таращанська міська лікарня», ОСОБА_5 рекомендовано продовжити надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку /а.с. 162-164/.
Відповідно доположень частин1,2ст.94КК України,залежно відхарактеру татяжкості захворювання,тяжкості вчиненогодіяння,з урахуваннямступеня небезпечностіпсихічно хворогодля себеабо іншихосіб,суд можезастосувати такіпримусові заходимедичного характеру: 1)надання амбулаторноїпсихіатричної допомогив примусовомупорядку; 2)госпіталізація дозакладу знадання психіатричноїдопомоги іззвичайним наглядом; 3)госпіталізація дозакладу знадання психіатричноїдопомоги зпосиленим наглядом; 4) госпіталізація до закладу з надання психіатричної допомоги із суворим наглядом.
Надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку може бути застосоване судом стосовно особи, яка страждає на психічні розлади і вчинила суспільно небезпечне діяння, якщо особа за станом свого психічного здоров`я не потребує госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги.
Відповідно до ч. 1 ст. 514 КПК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.
Відповідно до ч. 1 ст. 95 КК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
За положеннямч.2ст.95КК України особи,до якихзастосовані примусові заходи медичного характеру,підлягають оглядукомісією лікарів-психіатрівне рідшеодного разуна 6місяців длявирішення питанняпро наявністьпідстав длязвернення досуду іззаявою проприпинення абопро змінузастосування такогозаходу.У разівідсутності підставдля припиненняабо змінизастосування примусовогозаходу медичного характеру представникзакладу знадання психіатричноїдопомоги (лікар-психіатр),який надаєособі такупсихіатричну допомогу,направляє досуду заяву,до якоїдодається висновоккомісії лікарів-психіатрів,який міститьобґрунтування пронеобхідність продовженнязастосування примусовогозаходу медичного характеру. У разінеобхідності продовженнязастосування примусовогозаходу медичного характерупонад 6 місяців представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, повинен направити до суду за місцем знаходження закладу з надання психіатричної допомоги заяву про продовження застосування примусового заходу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження надання особі такої психіатричної допомоги. В подальшомупродовження застосовуванняпримусового заходу медичного характерупроводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.
Судом установлено, що представник закладу з надання психіатричної допомоги директорка КНП ТМР «Таращанська міська лікарня» звернулась до суду із заявою про продовження ОСОБА_5 примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторного примусового психіатричного лікування 04.09.2024 через три місяці після спливу шестимісячного стоку, на який ОСОБА_5 було призначено примусовий захід медичного характеру у виді амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 02.11.2023 у справі №362/6781/23.
З наведеного вище суд висновує, що продовження того строку примусового лікування, який сплинув, неможливе. А тому заява КНП ТМР «Таращанська міська лікарня» до задоволення не підлягає.
Керуючись ст.ст.94, 95 КК України, ч.2 ст. 376, ст.ст.512, 514 КПК України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Заяву Комунального некомерційного підприємства Таращанської міської ради «Таращанська міська лікарня» про продовження примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_5 залишити без задовольнити.
Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом семи днів з моменту її проголошення шляхом подання апеляційної скарги через Таращанський районний суд Київської області.
Ухвала набирає законної сили після завершення строку апеляційного оскарження, а в разі подання апеляційної скарги, - після завершення апеляційного розгляду такої скарги.
Повний текст ухвали оголошено 12.09.2024о 15год 30хв.
Головуюча суддя Таращанського районного суду Київської області ОСОБА_9
Суд | Таращанський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2024 |
Оприлюднено | 13.09.2024 |
Номер документу | 121555843 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення примусового лікування |
Кримінальне
Таращанський районний суд Київської області
Музиченко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні