Справа № 404/8061/24
Номер провадження 2-о/404/255/24
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
12 вересня 2024 року м. Кропивницький
Суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда Мохонько В..В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: Гайворонський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Голованівському районі Кіровоградської області Південного Міжрегіонального управління юстиції Міністерства юстиції (м. Одеса) про встановлення факту неправильності запису в актових записах,-
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2024 року заявник звернувся до суду із заявою про встановлення факту неправильності запису в актових записах.
Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно ст. 187 ЦПК України, суд відкриває провадження у справі за відсутності підстав для залишення заяви без руху, повернення заяви чи відмови у відкритті провадження.
У відповідності до ч.1 ст. 293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Як передбачено318ЦПК України,у заявіповинно бутизазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
Згідно із ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
Так,згідно ст.177ЦПК України,позивач повинендодати допозовної заявиїї копіїта копіївсіх документів,що додаютьсядо неї,відповідно докількості відповідачіві третіхосіб.У разінеобхідності допозовної заявидодаються клопотаннята заявипозивача прозвільнення (відстрочення,зменшення)від сплатисудового збору,про призначенняекспертизи,витребування доказівтощо. До позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У відповідності до ст. 1 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Згідно ст. 4 цього ж Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» установлено з 1 січня 2024 році прожитковий мінімум для працездатних осіб 3 028 гривень.
За подання до суду фізичною особою заяви у справах окремого провадження судовий збір встановлюється в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (605,60 грн.).
У відповідності до ч.1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Зазначена заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст. 177 ЦПК України, зокрема:
- не доданодо заявиквитанції просплату судовогозбору врозмірі 605,60грн.,як проце вказанов перелікудокументів, що додаються до заяви.
Крім того, відповідно до п.2 ч.1 та ч.2 ст. 318 ЦПК України заявник має до заяви додати докази про неможливість одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт.
До заяви не додано доказів про неможливість одержання або відновлення документів, що посвідчують факт, відмови Гайворонського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Голованівському районі Кіровоградської області Південного Міжрегіонального управління юстиції Міністерства юстиції (м. Одеса) у внесенні змін до актового запису.
Заявником ОСОБА_1 таких вимог ст. 318 ЦПК України не виконано, а тому заява підлягає залишенню без руху.
Таким чином заява підлягає залишенню без руху.
Керуючись ч. 1 ст. 185, п. 13 ч.1 ст. 353 ЦПК України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 ,заінтересована особа:Гайворонський відділдержавної реєстраціїактів цивільногостану уГолованівському районіКіровоградської областіПівденного Міжрегіональногоуправління юстиціїМіністерства юстиції(м.Одеса)про встановленняфакту неправильностізапису вактових записах - залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали заявнику.
Запропонувати ОСОБА_1 надати до суду у встановлений строк: докази про неможливість одержання або відновлення документів, що посвідчують факт, відмови Гайворонського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Голованівському районі Кіровоградської області Південного Міжрегіонального управління юстиції Міністерства юстиції (м. Одеса) у внесенні змін до актового запису з їхкопіями відповіднодо кількостіучасників справи,сплатитисудовий збір в розмірі 605,60 грн. на р/р UA718999980313101206000011568; Код банку отримувача (МФО) 899998; отримувач коштів: ГУК у Кіров.обл./Фортечн.р-н/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37918230, Код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: ( судовий збір, за позовом
Якщо заявник не усуне недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена щодо визначення розміру судових витрат шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення цієї ухвали.
Суддя
Кіровського районного суду
м. Кіровограда Віталіна МОХОНЬКО
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2024 |
Оприлюднено | 13.09.2024 |
Номер документу | 121555955 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Мохонько В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні