Справа № 709/1392/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 вересня 2024 року с-ще Чорнобай
Чорнобаївський районний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді Романової О.Г.,
за участі секретаря судового засідання Данілової О.С.,
заявника ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого провадження у приміщенні Чорнобаївського районного суду Черкаської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Черкаський обласний центр зайнятості в особі Чорнобаївського управління Золотоніської філії Черкаського обласного центру зайнятості, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 (далі заявник) звернулася до Чорнобаївського районного суду Черкаської області із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, заінтересована особа: Черкаський обласний центр зайнятості в особі Чорнобаївського управління Золотоніської філії Черкаського обласного центру зайнятості, адреса: вул. Центральна, 79, с-ще Чорнобай, Золотоніський район, Черкаська область, код ЄДРПОУ 41999723.
В обґрунтування заяви зазначалося, що заявник 30 жовтня 1984 року була прийнята в члени колгоспу імені ОСОБА_2 та займала посаду вихователя дошкільної установи «Колосочки», що знаходилась на балансі колгоспу. Вподальшому колгосп імені ОСОБА_2 буле перейменовано на агрофірму «Малобурімська» та 23 жовтня 1995 року заявницю було звільнено з роботи за власним бажанням. Проте, при заповненні книг обліку трудового стажу і заробітку колгоспника та у книгах розрахунків по оплаті праці за період з серпня 1984 року по жовтень 1995 року ім`я заявниці було записано як « ОСОБА_3 » замість вірного « ОСОБА_4 ».
30 червня 2024 року заявниця була звільнена з посади вихователя закладу дошкільної освіти «Колосочки», у зв`язку із чим остання в липні 2024 року звернулася до Чорнобаївського управління Золотоніської філії Черкаського обласного центру зайнятості із заявою про виплату допомоги по безробіттю. Проте, при визначенні тривалості виплати допомоги по безробіттю, яка визначається в залежності від страхового стажу, управлінням не взятий до уваги страховий стаж заявниці в період роботи з серпня 1984 року по жовтень
1995 року, оскільки видана трудовим архівом Чорнобаївської селищної ради архівна довідка № 144 від 24 липня 2024 року містить відомості про трудову діяльність Цимбал, ОСОБА_1 , а не ОСОБА_1 .
Враховуючи вищевикладене, посилаючись на приписи цивільного законодавства, заявниця просить суд встановити факт належності їй трудової довідки № 144 від 24 липня 2024 року, виданої трудовим архівом Чорнобаївської селищної ради.
Ухвалою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 14 серпня 2024 року прийнято заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку окремого провадження.
У судовому засіданні заявниця ОСОБА_1 заяву підтримала та просила задовольнити з підстав, зазначених у ній.
У судове засідання представник заінтересованої особи Черкаського обласного центру зайнятості в особі Чорнобаївського управління Золотоніської філії Черкаського обласного центру зайнятості не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, жодних заяв чи клопотань на адресу суду не направив, причини неявки суду не відомі.
Виходячи з приписів ч. 1ст. 223 ЦПК України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.
Дослідивши письмові матеріали справи, заслухавши пояснення заявника, суд приходить до наступних висновків.
Згідно з ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Перелік справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення визначено в
ст. 315 Цивільного процесуального кодексу України.
Пунктом 6 ч. 1ст. 315 ЦПК Українивизначено, що суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Крім цього, у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до копії паспорта громадянина України серії НОМЕР_2 (а.с. 5), копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 (а.с. 6), копії свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_4 (а.с. 7), копії диплому про освіту серії НОМЕР_5 (а.с. 8) ім`я заявниці вказується як « ОСОБА_4 ».
Крім цього, згідно з копією трудової книжки № НОМЕР_6 (а.с. 9 10), ім`я заявниці значиться як « ОСОБА_4 », та остання, згідно із записами, 30 жовтня 1984 року була прийнята в членик колгоспу імені ОСОБА_2 та їй було надано роботу вихователя дошкільної установи «Колосочки»; 23 жовтня 1995 року заявницю було звільнено з членів агрофірми із роботи згідно поданої заяви за власним бажанням.
Проте, відповідно до архівної довідки трудового архіву Чорнобаївської селищної ради № 144 від 24 липня 2024 року про трудову діяльність заявниці її ім`я вказано як « ОСОБА_3 » (а.с. 11 12).
Заявник звернулася до Чорнобаївського управління Золотоніської філії Черкаського обласного центру зайнятості із заявою про виплату допомоги по безробіттю. Проте, при визначенні тривалості виплати допомоги по безробіттю, управлінням не взятий до уваги страховий стаж заявниці в період роботи з серпня 1984 року по жовтень 1995 року у зв`язку із розбіжностями імені останньої у архівній довідці та іншими документами.
Пунктом 12 частини першоїстатті 1 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 №1533-III(далі - Закон №1533-III), визначено, що страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягає страхуванню на випадок безробіття та за який сплачено страхові внески (нею, роботодавцем).
Статтею 21 вказаного Законупередбачено, що страховий стаж обчислюється як сума періодів, протягом яких особа підлягала страхуванню на випадок безробіття та сплачувала страхові внески особисто або через рахунки роботодавця та роботодавцем. Страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, у тому числі за даними про трудову діяльність працівників, внесеними відповідно доЗакону України«Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», а за періоди, за які не внесені дані до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, - у порядку та на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.
Крім цього, ч. 4 ст. 22 вказаного Закону визначено що тривалість виплати допомоги по безробіттю прямо залежить від наявного страхового стажу.
У відповідності до п. 12Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» № 5 від
31 березня 1995 рокузазначено, що суд вправі розглядати справи про встановлення факту належності правовстановлюючого документу особі прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали. Суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.
Відповідно до роз`яснень Верховного Суду України від 01 січня 2012 року, коли установи, які видали ці документи, не можуть виправити допущені в них помилки, громадяни мають право звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа. Проте, сам по собі факт належності документа не породжує для його власника жодних прав, юридичне значення має той факт, що підтверджується документом.
Відповідно до п.п. 13.20 Порядку виконання архівними установами запитів юридичних та фізичних особі на підставі архівних документів та оформлення архівних довідок, затвердженогонаказом Міністерства юстиції України 02 березня 2015 року № 295/5, у тексті архівник довідок не дозволяється робити виправлення, не допускаються коментарі та власні висновки виконавця, працівники архіву відповідають за достовірність інформації, викладеної в інформаційних документах. Тобто, архівна установа при видачі довідок не має права на коригування даних і видає інформацію в точній відповідності до оригіналу документа.
Беручи до уваги наведене вище, досліджені у судовому засіданні докази, що з достовірністю підтверджують факт належності заявнику архівної довідки № 144 від 24 липня 2024 року, виданої трудовим архівом Чорнобаївської селищної ради, суд дійшов висновку про достатність підстав для встановлення даного факту та задоволення заяви, оскільки іншим чином встановити його неможливо, а встановлення даного факту необхідне заявниці для зарахування страхового стажу при оформленні допомоги по безробіттю.
На підставі викладеного вище, керуючись ст.ст.259,263-265,293,315 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Черкаський обласний центр зайнятості в особі Чорнобаївського управління Золотоніської філії Черкаського обласного центру зайнятості, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.
Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , архівної довідки № 144 від 24 липня 2024 року, яка видана трудовим архівом Чорнобаївської селищної ради про трудову участь в колгоспі імені ОСОБА_2 , агрофірмі «Малобурімська», в період часу з 1984 року по
1995 рік Цимбал, ОСОБА_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Черкаського апеляційного суду.
Суддя О.Г. Романова
Суд | Чорнобаївський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2024 |
Оприлюднено | 13.09.2024 |
Номер документу | 121557712 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Романова О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні