ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
12.09.2024м. ДніпроСправа № 904/3980/24
Суддя Скриннікова Н.С., розглянувши матеріали за позовом Фермерського господарства "АГРОСІО", Сумська область до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Орільмаш", Дніпропетровська область про стягнення суми попередньої оплати за договорами поставки та штрафних санкцій на суму 2577267, 47 грн
СУТЬ СПОРУ:
Фермерське господарство "АГРОСІО" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Орільмаш" і просить суд стягнути борг у розмірі 1 881 240,07 грн., штраф у розмірі 600 000,00 грн., 3% річних у розмірі 96 027, 40 грн. та судові витрати.
Позовна заяву подана без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу. Відтак позовна заява підлягає залишенню без руху з огляду на таке.
Щодо судового збору:
Пунктом 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Судом встановлено, що до позовної заяви долучено копію платіжної інструкції №1211 від 14.06.2024р. на суму 41 844, 49 грн. Призначення платежу: судовий збір за позовом Фермерське господарство «АГРОСІО».
За даними довідки № 304/24 від 09.09.2024 року, виданої головним спеціалістом відділу документального забезпечення (канцелярія) Господарського суду Дніпропетровської області цей платіжний документ був використаний в іншій справі №904/2677/24, вх.№ 4-2557/24, заява надійшла 19.06.2024 року.
З огляду на викладене позивачем не додано документ, який підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Суд звертає увагу на те, що повернення позовної заяви без розгляду у справі №904/2677/24, у якій було використано платіжний документ № №1211 від 14.06.2024р. на суму 41 844, 49 грн. не означає, що вказаний платіжний документ може бути використано для звернення з іншим позовом, оскільки порядок сплати судового збору, визначений Законом України «Про судовий збір» не передбачає можливість зарахування вже заплаченого судового збору у іншій справі у якості плати судового збору для нового позову. Крім того, судом у справі №904/2677/24 не вирішувалось питання щодо повернення судового збору, який вже було зараховано до Державного бюджету.
Суд роз`яснює заявнику, що за правилами пункту 2 частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги. Згідно з частиною 5 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» Повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.
Відповідно до частини 8 статті 174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Разом з тим, частиною 10 статті 174 Господарського процесуального кодексу України заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету.
Частиною 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З огляду на вказане, заявнику необхідно заплатити судовий збір за подання цього позову в сумі судового збору (ціна позову 2 577 267, 47 грн., для цілей вирахування суми судового збору судом взято округлену суму 2 577 267, 00 гривень) 38 659, 00 грн. та подати суду документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Щодо надання підтверджуючих документів.
Пунктом 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
За даними позовної заяви місцезнаходження відповідача ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Орільмаш» вказано: Дніпропетровська область, село Івано-Яризівка, вулиця Робоча, 2А.
Згідно з накладною АТ «Укрпошта» одержувачем поштового відправлення вказано відповідача, однак вказано іншу адресу, а саме: «Царичанка, Дніпровський район, Дніпропетровська область, 51000».
Суд має сумніви в тому, що копію позовної заяви з доданими до неї документами було дійсно направлено відповідачу за адресою, вказаною у позовній заяві, як це визначено п.1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
З урахуванням вказаного, заявнику потрібно надати суду документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 Господарського процесуального кодексу України.
Щодо доказів та доказування.
За приписами пункту 5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем підтверджується наявність помилок у платіжних інструкціях із зазначення призначення платежу. Позивачем надається пояснення з приводу цих помилок.
Суд роз`яснює заявнику, відповідно до частини 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Частиною 4 статті 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
Відтак докази подаються сторонами та іншими учасниками справи, а суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
З огляду на викладене, позивачу потрібно самостійно вирішити якими саме доказами обґрунтовуються його вимоги у відповідності до вимог пункту 5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України та подати такі докази суду.
Суд роз`яснює заявнику, що подання до суду додаткових доказів здійснюється в порядку, визначеному господарським процесуальним кодексом України з урахуванням вимог пункту 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з положеннями частин 2-4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи викладене, керуючись статей 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву залишити без руху.
2.Позивачу протягом п`яти днів з дня вручення цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- подати суду документи, які підтверджують сплату судового збору в сумі 38 659, 00 грн.
- подати суду документи, які підтверджують направлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
3.Роз`яснити Позивачу, що в разі не усунення всіх недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.
Суддя Н.С. Скриннікова
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2024 |
Оприлюднено | 13.09.2024 |
Номер документу | 121560749 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Скриннікова Наталя Сергіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Скриннікова Наталя Сергіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Скриннікова Наталя Сергіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні