Справа № 127/23745/24
Провадження № 2-о/127/517/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 вересня 2024 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Волошина С.В.,
присяжних Лебедєва О.Я., Левкович Л.О.,
за участі секретаря судових засідань Сєдінкіної Ю.В.,
заявника ОСОБА_1 та його представника адвоката Федчук С.М.,
представника особи, відносно якої вирішується питання адвоката Ткаченко Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , за участі заінтересованої особи: Виконавчого комітету Вінницької міської ради як Органу опіки та піклування, про визнання фізичної особи недієздатною,
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Федчук С.М., звернувся до суду з заявою, за участі заінтересованої особи: Виконавчого комітету Вінницької міської ради як Органу опіки та піклування, про визнання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним.
Заява мотивована тим, що ОСОБА_1 є сином ОСОБА_2 . Згідно виписки із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого №8248 від 30.05.2024, ОСОБА_2 встановлено діагноз деменція при інших уточнених хворобах, класифікованих в інших рубриках F02.8. Заявник стверджує, що внаслідок хвороби ОСОБА_2 не здатний усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, потребує стороннього догляду та перебуває на його утриманні.
В судовому засіданні заявник та його представник адвокат Федчук С.В. заявили клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи ОСОБА_2 з метою визначення стану його психічного здоров`я та здатності ним усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
Представник особи відносно якої вирішується питання - адвокат Ткаченко Т.В. зазначила, що підтримує клопотання про призначення судовопсихіатричної експертизи, оскільки в цій категорії справ проведення експертизи є обов`язковим.
Представник органу опіки і піклування ВМР Жиліховська Н.М. в судове засідання не з`явилась, в матеріалах справи міститься заява в якій остання просила розгляд справи проводити за її відсутності, не заперечила щодо призначення судово-психіатричної експертизи.
Суд, заслухавши учасників судового розгляду, ознайомившись з матеріалами цивільної справи, дійшов наступного.
Згідно виписки із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого №8248 від 30.05.2024, ОСОБА_2 встановлено діагноз деменція при інших уточнених хворобах, класифікованих в інших рубриках F02.8 (а.с. 10).
Згідно з ч.1 ст.298ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Відповідно до ст.105 ЦПК України, призначення експертизи судом є обов`язковим за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.
Згідно зі ст.ст.252,253 ЦПК Українисуд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи на часпроведення експертизи.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що по даній справі слід призначити судово-психіатричну експертизу з метою визначення стану психічного здоров`я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та його здатності усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними (визначення дієздатності/недієздатності).
Керуючись ст.ст.260,298-300ЦПК України,
У Х В А Л И В :
В цивільній справі №127/23745/24 за заявою ОСОБА_1 , за участі заінтересованої особи: Виконавчого комітету Вінницької міської ради як Органу опіки та піклування, про визнання фізичної особи недієздатною, призначити судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити експертам Вінницької філії судово психіатричних експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (м. Вінниця, вул. Пирогова 109).
На вирішення експертизи поставити наступні запитання:
1) чи хворіє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на хронічне психічне захворювання?
2) чи розуміє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , значення своїх дій та чи може керувати ними?
3) чи потребує ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлення відносно ним опіки?
4) чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за станом свого психічного здоров`я бути присутній в судовому засіданні і давати пояснення по суті справи?
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.
Витрати, пов`язані з проведенням судово-психіатричної експертизи, віднести на рахунок держави.
Копію ухвали суду та матеріали цивільної справи №127/23745/24 направити до Вінницької філії судово психіатричних експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (м. Вінниця, вул. Пирогова 109).
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст ухвали суду виготовлено 12.09.2024.
Суддя:
Присяжні:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2024 |
Оприлюднено | 16.09.2024 |
Номер документу | 121578966 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Волошин С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні