Справа № 740/4040/24
Провадження № 2/740/1268/24
Р І Ш Е Н Н Я
з а о ч н е
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 вересня 2024 року м. Ніжин
Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області в складі:
головуючого - судді Карпуся І.М.,
із секретарем судового засідання Дьоміною Н.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ніжині за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Комунального підприємства «Оренда комунального майна» Ніжинської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання послуг з тимчасового розміщення майна на території м. Ніжина, що встановлене без правовстановлюючих документів,
ВСТАНОВИВ:
Позивач 28.06.2024 звернувся до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за договором про надання послуг з тимчасового розміщення майна на території м. Ніжина, що встановлене без правовстановлюючих документів, за період з 01.12.2021 по 31.08.2022 в сумі 3132 грн.
Позов аргументує тим, що 25.11.2021 між КП «Оренда комунального майна» та ОСОБА_1 укладено договір № ГАЙ4 про надання послуг з тимчасового розміщення майна на території м. Ніжина, що встановлене без правовстановлюючих документів тимчасової споруди (гаражу) загальною площею 18,0 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . Умовами договору сторони погодили розмір та порядок щомісячної оплати послуги з тимчасового розміщення майна без правовстановлюючих документів, проте відповідачка належним чином не виконує обов`язки по оплаті послуг, які надаються, внаслідок чого з 01.12.2021 по 31.08.2022 за нею обліковується заборгованість у сумі 3132 грн.
Ухвалою судді 15.07.2024 провадження в справі відкрито, постановлено розглядати справу у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Представник позивача у судове засідання не з`явився, подавши до суду заяву про розгляд справи за їх відсутності, підтримку позову та згоду на заочний розгляд справи.
Відповідачка у судове засідання не з`явилася, заяв по суті справи чи з процесуальних питань не подала. Про час і місце розгляду справи сповіщалася засобами поштового зв`язку за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання згідно із п. 4 ч. 8 ст.128 ЦПК України.
Враховуючи, що відповідачка згідно із ст. 128 ЦПК України повідомлена, відзив не подала, причини неявки в судове засідання не повідомила, суд відповідно до ст.280, 281 ЦПК розглядає справу на підставі наявних у ній доказів з ухваленням заочного рішення з урахуванням того, що представник позивача не заперечує проти такого вирішення справи.
Фіксування судового процесу технічними засобами не проводилося у відповідності до ч.2 ст.247ЦПКУкраїни у зв`язку з розглядом справи за відсутності осіб, які беруть участь у справі.
Суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
25.11.2021 між КП «Оренда комунального майна» Ніжинської міської ради (виконавець) та ОСОБА_1 (замовником) було укладено договір №ГАЙ4 про надання послуг з тимчасового розміщення майна на території м. Ніжина, що встановлено без правовстановлюючих документів (а.с. 12 зворот - 14).
Відповідно до п. 1.1 договору предметом цього договору є надання КП «Оренда комунального майна» послуги з тимчасового розміщення та безперешкодного доступу до належного ОСОБА_1 рухомого майна/тимчасової споруди (гараж) загальною площею 18,0 кв.м., яке знаходиться на землях комунальної власності на території АДРЕСА_1 , що встановлено без правовстановлюючих документів (дозволів), відповідно до ситуативної схеми місцезнаходження майна погодженої сторонами, та користування ним, та проведення замовником оплати послуги виконавця у встановленому цим договором порядку та розмірах.
Згідно підпункту 3.1.6 замовник зобов`язаний вчасно та у повній мірі здійснювати щомісячні платежі.
Пунктом 5.1 договору сторони погодили, що розмір плати за послугу з розміщення тимчасових споруд визначається відповідно до рішення Ніжинської міської ради від 19.08.2021 № 76-12/2021 «Про затвердження Положення тимчасового розміщення тимчасових споруд та іншого рухомого майна на території міста Ніжина, що встановлено фізичними особами без правовстановлюючих документів». На дату укладення договору розмір плати становить 324 грн. в місяць. Протягом дії договору у разі зміни розміру заробітної плати, розмір плати за розміщення тимчасових споруд перераховується з урахуванням нової мінімальної заробітної плати без укладання додаткової угоди.
Згідно п. 5.3 оплата здійснюється щомісячно на поточний рахунок виконавця не пізніше останнього числа поточного місяця.
Відповідно до пунктів 7.2, 7.3 строк дії договору до 31.08.2022, проте у разі, якщо кожна із сторін у строк, не пізніше ніж за 3 місяці до закінчення договору, письмово не повідомить про його розірвання, він вважається пролонгований на тих же умовах на такий же строк.
Згідно зі ст.11ЦКУкраїни цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки; підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
За змістом ч. 1 ст. 202 ЦК України, правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Статтею 204ЦКУкраїни передбачено, що правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.
Частиною 1 статті 626ЦивільногокодексуУкраїни визначено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Згідно зі ст.628ЦивільногокодексуУкраїни зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Відповідно до ст. 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Статтею 627ЦКУкраїни визначено, що сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Відповідно до ст.629ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Згідно з положеннями ст.ст.525,526 ЦК України, зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається.
Відповідно до ст.530ЦКУкраїни якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
За змістом ч. 1 ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Судом установлено, що відповідачка не виконує договірні зобов`язання з 01.12.2021 по 31.08.2022, внаслідок чого утворилась заборгованість у розмірі 3132 грн.
Розрахунок заборгованості проведено позивачем виходячи з розмірів платежів, узгоджених сторонами у договорі та визначених Положенням про порядок тимчасового розміщення тимчасових споруд та іншого рухомого майна на території міста Ніжина, що встановлено фізичними особами без правовстановлюючих документів, затвердженого рішенням Ніжинської міської ради від 19.08.2021 № 76-12/2021.
Судом ураховується, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій. Учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Докази, що спростовують висновки суду, станом на час розгляду справи відсутні. Розмір заборгованості за надані послуги відповідачкою у відповідності до вимогст.77 ЦПК Українине спростований, а тому зазначена сума боргу підлягає стягненню з відповідачки ОСОБА_1 на користь позивача.
З урахуванням наведеного та оцінюючи наявні у матеріалах справи докази у їх сукупності, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідачки на користь позивача заборгованості за договором про надання послуг з тимчасового розміщення майна у сумі 3132 грн. є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 141 ЦПК України з відповідачки на користь позивача підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись ст.ст. 141, 263-265, 280-283 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позов Комунального підприємства «Оренда комунального майна» Ніжинської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання послуг з тимчасового розміщення майна на території м. Ніжина, що встановлене без правовстановлюючих документів - задовольнити.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 , на користь комунального підприємства «Оренда комунального майна» Ніжинської міської ради, місцезнаходження: Чернігівська область, м. Ніжин, вул. Яворського, буд. 3, ЄДРПОУ 25932160, р/р НОМЕР_2 в АТ «Райффайзен Банк» м. Київ, заборгованість за договором про надання послуг з тимчасового розміщення майна на території м. Ніжина, що встановлене без правовстановлюючих документів, від 25.11.2021 №ГАЙ4, за період з 01.12.2021 по 31.08.2022 в розмірі 3132 грн. та 3028 грн. витрат по оплаті судового збору, а всього стягнути з неї 6160 (шість тисяч сто шістдесят) гривень.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України. Повторне заочне рішення позивач та відповідач можуть оскаржити в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржено з загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Суддя І.М. Карпусь
Суд | Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2024 |
Оприлюднено | 16.09.2024 |
Номер документу | 121584205 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області
Карпусь І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні