Справа № 291/1175/24
Провадження №2/291/460/24
У Х В А Л А
13 вересня 2024 року селище Ружин
Суддя Ружинського районного суду Житомирської області Гарбарук І,М., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 , інтереси якої представляє ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , третьої особи яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Ружинська державна нотаріальна контора, про визнання недійсним та скасування свідоцтва про право на спадщину за заповітом, та визнання права власності на частину земельної ділянки,
ВСТАНОВИВ:
11.09.2024 на адресу суду надійшов вказаний позов.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.09.2024 головуючим суддею по справі визначено суддю Гарбарук І.М.
Вивчивши матеріали, додані до позовної заяви, приходжу до такого.
Відповідно до п.3 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Згідно з ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вбачається з позовної заяви, позивач звертається з позовною вимогою майнового характеру про визнання за нею права власності на 1/3 частину земельної ділянки, у позовній заяві вказано ціну позову -30155,41 грн. Однак, доказів на підтвердження вказаної ціни позову не зазначено та не долучено.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.176 ЦПК України ціна позову визначається: у позовах про визнання права власності на майно - вартістю майна.
Разом з тим, виходячи зі змісту ст.176 ЦПК України ціна позову повинна визначатися, виходячи із дійсної вартості зазначеного майна на час розгляду справи.
Під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продане в даному населеному пункті чи місцевості.
За статтею 3 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» незалежною оцінкою майна вважається оцінка майна, що проведена суб`єктом оціночної діяльності суб`єктом господарювання.
Документом, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору є звіт про оцінку майна (стаття 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»).
Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється печаткою та підписом керівника суб`єкта оціночної діяльності.
Строк дії звіту про оцінку нерухомого майна становить не більше шести місяців з дати оцінки.
Так, в матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази на підтвердження дійсної вартості спірного майна та відповідно дійсної ціни позову.
У зв`язку з цим позивачці слід надати висновок про ринкову вартість вищевказаного майна на день звернення до суду, на підставі якого буде визначено ціну позову, та сплатити відповідну суму судового збору (у разі недоплати судового збору провести його доплату чи подати клопотання про повернення переплаченого судового збору).
Відповідно дост. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, суд вважає за необхідне позовну заяву ОСОБА_1 слід залишити без руху, надавши їй строк для усунення недоліків, зазначених в даній ухвалі суду.
Керуючись ст. ст.175,185,353 ЦПК України,суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , інтереси якої представляє ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , третьої особи яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Ружинська державна нотаріальна контора, про визнання недійсним та скасування свідоцтва про право на спадщину за заповітом, та визнання права власності на частину земельної ділянки, залишити без руху і надати строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо позивач (представник позивача) у встановлений строк виконає, зазначені в ухвалі недоліки, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ружинського районного суду
Житомирської області І.М. Гарбарук
Суд | Ружинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2024 |
Оприлюднено | 16.09.2024 |
Номер документу | 121586099 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Ружинський районний суд Житомирської області
Гарбарук І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні