Ухвала
від 13.09.2024 по справі 378/683/24
СТАВИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер: 378/683/24

Провадження № 2/378/295/24

УХВАЛА

13.09.2024 селище Ставище

Суддя Ставищенського районного суду Київської області Марущак Н. М. , вивчивши позовну заяву за позовом ОСОБА_1 до Стрижавської гімназії Ставищенської селищної ради Білоцерківського району Київської області, ОСОБА_2 про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, визнання застосування щодо позивача дискримінації та стягнення моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Ставищенського районного суду Київської області з вказаною позовною заявою, поданою його представником адвокатом Рахубою А. І. через систему «Електрнний суд». Позивач просить суд:

- поновити його на посаду учителя історії в Стрижавській гімназії Ставищенської селищної ради Білоцерківського району Київської області з 08.09.2021 року,:

- визнати застосування з боку ОСОБА_2 щодо нього (позивача) дискримінації на роботі на підставі його сексуальної орієнтації;

- стягнути з Стрижавської гімназії Ставищенської селищної ради на його користь середній заробіток (місячна учительська ставка спеціаліста першої категорії) за час вимушеного прогулу з 09.09.2021 р. до поновлення на роботі;

- стягнути з ОСОБА_2 на його користь 10 (десять) тисяч гривень завданої її діями моральної шкоди.

Згідно ч. 1 ст. 187 ЦПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченомустаттею 185цього Кодексу.

Вивчивши вказану позовну заяву з додатками, суддя приходить до наступного.

Вимоги доформи тазмісту позовноїзаяви визначеноположеннями ст.175 ЦПК України.

Згідно п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до ч. 5 ст.177ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно ч. ч. 1, 2 ст.83ЦПК України сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Згідно з абзацом 3 пункту 32 Постанови Пленуму ВСУ від 01/11/1992 №9 «Про практику розгляду судами трудових спорів» у випадках стягнення на користь працівника середнього заробітку за час вимушеного прогулу в зв`язку з незаконним звільненнямабопереведенням,відстороненням від роботи - невиконанням рішення про поновлення нароботі, затримкою видачі трудової книжки або розрахункувінвизначаєтьсязазагальними правилами обчислення середнього заробітку,виходячиззаробітку за останні два календарні місяці роботи. Для працівників, які пропрацювали наданомупідприємстві(вустанові,організації) менш двох місяців, обчислення проводиться з розрахункусереднього заробітку за фактично пропрацьований час.

При цьому враховуються положення Порядку обчислення середньої заробітньої плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року № 100.

В порушення п.3 ч.3ст. 175 ЦПКв позовній заяві при визначенні ціни позову не враховано суму по вимозі майнового характеру про стягнення з відповідача на користь позивача середнього заробітку за час вимушеного прогулу (а визначено ціну позову лише по вимозі про стягнення мораральної шкоди 10000 грн.).

В порушення п.5 ч. 3ст. 175 ЦПК Українипозивачем в позовній заяві не викладені обставини, якими він обґрунтовує вимогу про стягнення з відповідача середнього заробітку за час вимушеного прогулу, зокрема, позивачем в позові не викладено обґрунтованого розрахунку вказаного заробітку, не зазначений розмір середньоденного заробітку для підрахунку середнього заробітку за час вимушеного прогулу, та в позові відсутні посилання на докази і до позову не додано докази, які б підтверджували заробіток позивача за два останні календарні місяці роботи.

Також в порушення п. 5 ч. 3ст.175ЦПК України в позові відсутні посилання на докази і до позову не додано докази, які б підтверджували дискримінацію на роботі щодо позивача на підставі його сексуальної орієнтації з боку ОСОБА_2 , докази щодо звернення до Відповідача з повідомленням про дискримінаційні дії відповідача (на що позивач посилається в позові), докази прийняття його (позивача) на посаду учителя історії в Стрижавській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів з 01.09.2017р. наказом № 202-К від 29.08.2017р. по відділу освіти Ставищенської РДА) (до позову додано на одному аркуші копію лише двох сторінок з трудової книжки (стор. 60, 61) без першої сторінки, де зазначається особа, якій видана трудова книжка) та не додано докази реорганізації вказаної школи (набуття нею статусу юридичної особи (на час звільнення позивача) та в подальшому реорганізації (перейменування) в Стрижавську гімназію Ставищенської селищної ради Білоцерківського району Київської області, до якої заявлено позов.

Відповідно до абзацу 2 ч. 1 ст. 177 ЦПК України (із змінами, внесеними згідно із Законом№ 1416-IX від 27.04.2021; в редакції Закону№ 3200-IX від 29.06.2023) у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положеньстатті 43цього Кодексу.

Відповідно до абзацу 1 ч. 7 ст. 43 ЦПК України (в редакції Законів№ 1416-IX від 27.04.2021,№ 3200-IX від 29.06.2023) у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.

Всупереч вимогам абзацу 2 ч. 1 ст. 177 ЦПК України та абзацу 1 ч. 7 ст. 43 ЦПК позивачем до позову не додано докази надсилання відповідачам копій поданих до суду позовної заяви з додатками з урахуванням положеньстатті 43цього Кодексу.

Також позивачем всупереч ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви не додано документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

До позовної заяви, поданої до суду через систему «Електронний суд» позивачем додано квитанцію про сплату судового збору без номера і дати в сумі 1211 грн. 20 коп.

Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Відповідно до довідки керівника апарату Ставищенського районного суду Київської області ОСОБА_3 від 13 вересня 2024 року при перевірці підтвердження сплати судового збору згідно даних автоматизованої системи «Д-3», встановлено, що судовий збір в сумі 1211 грн. 20 коп. по квитанції про сплату судового збору від 05.09.2024 за вказаним позовом, не зараховано до спеціального фонду державного бюджету України

Позивачем заявлено чотири вимоги:

- про поновлення його на роботі,

- визнання застосування до нього з боку ОСОБА_2 дискримінації на роботі;

- стягнення з Стрижавської гімназії Ставищенської селищної ради на його користь середнього заробітку та

- стягнення з ОСОБА_2 моральної шкоди.

Згідно з пунктом 1 частини 1статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі в справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Пільг щодо сплати судового збору за позовну вимогу про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди Закон України «Про судовий збір» не визначає. Такий правовий висновок зазначений у постанові Великої Палати Верховного Суду від 30 січня 2019 року у справі № 910/4518/16 (провадження № 12-301гс18) та в ухвалі Верховного суду від 16 січня 2020 року у справі № 310/1266/19.

Таким чином, при звернення із указаним позовом позивач звільнений від сплати судового збору лише в частині вимоги про поновлення на роботі, а в іншій частині трьох позовних вимог, зокрема, про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, визнання застосування до позивача з боку відповідачки ОСОБА_2 дискримінації на роботі та стягнення з неї моральної шкоди, судовий збір підлягає сплаті.

Підпунктом 1 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.

Згідно з підпунктом 2 пункту 1 частини другої статті 4 вказаного Закону ставка судового збору за подання фізичною особою позовної заяви немайнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до частини 3 статті 6 зазначеного Закону подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру (частина третя статті 6 Закону України «Про судовий збір»).

Статтею 7Закону України«Про Державнийбюджет Українина 2024рік» встановлено у 2024 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб: з 1 січня 2024 року 3028 грн.

Тобто,в даномувипадку позивачповинен сплатитисудовий збір,з урахувннямкоефіцієнту дляпониження розміруставки судовогозбору(0,8):

- по вимозі майнового характеру (стягнення середньогозаробітку зачас вимушеногопрогулу)в розмірі1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати 968,96 грн. (3028 х 0,4 х 0,8),

- по вимозі про стягнення моральної (немайнової) шкоди 968, 96 грн. (3028 х 0,4 х 0,8),

- по вимозі немайнового характеру про визнання застосування до позивача з боку відповідачки ОСОБА_2 дискримінації на роботі - 968, 96 грн. (3028 х 0,4 х 0,8).

Судовий збір повинен бути сплачений за наступними реквізитами: Отримувач коштів ГУК уКиїв.обл/Ставищен.сел/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37955989, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Рахунок отримувача UA728999980313181206000010848, Код класифікації доходів бюджету 22030101. В графі „призначення платежу має бути зазначено, *;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом __(ПІБ чи назва установи, організації позивача),Ставищенський районний суд Київської області(назва суду, де розглядається справа).

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки позивачем не дотримані вищенаведені положенняЦПК України, позовна заява має бути залишена без руху з наданням позивачу строку для усунення вищевказаних недоліків.

Вказані обставини є перешкодою для відкриття провадження в цивільній справі.

Вищевказані недолікипідлягають усуненнюшляхом наданняуточненої позовноїзаяви тадоказів надсилання відповідачам копій поданих до суду позовної заяви з додатками з урахуванням положеньстатті 43ЦПК України.

Керуючись ст. ст.175,177,185 ЦПК України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Стрижавської гімназії Ставищенської селищної ради Білоцерківського району Київської області, ОСОБА_2 про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, визнання застосування щодо позивача дискримінації та стягнення моральної шкоди, залишити без руху.

Повідомити позивача ОСОБА_1 про необхідність виправити зазначені недоліки поданої позовної заяви в п`ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Н. М. Марущак

СудСтавищенський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення13.09.2024
Оприлюднено16.09.2024
Номер документу121586982
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них

Судовий реєстр по справі —378/683/24

Ухвала від 03.10.2024

Цивільне

Ставищенський районний суд Київської області

Марущак Н. М.

Ухвала від 13.09.2024

Цивільне

Ставищенський районний суд Київської області

Марущак Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні