ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901,UA368999980313151206083020649
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
13.09.2024 Справа №905/974/24
Господарський суд Донецької області у складі судді Аксьонової К.І., розглянувши матеріали справи
за позовом Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго», м.Дружківка, Донецька область,
до відповідача Комунального некомерційного підприємства «Обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер м. Краматорськ», м. Краматорськ, Донецька область,
про стягнення заборгованості за послуги з постачання теплової енергії у сумі 42677,92грн,
без виклику учасників
СУТЬ СПОРУ:
Позивач, Обласне комунальне підприємство «Донецьктеплокомуненерго», м.Дружківка, Донецька область, звернувся до Господарського суду Донецької області з позовом до відповідача, Комунального некомерційного підприємства «Обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер м. Краматорськ», м. Краматорськ, Донецька область, про стягнення заборгованості за послуги з постачання теплової енергії у сумі 42677,92грн.
Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем своїх зобов`язань за договором про закупівлю теплової енергії за державні кошти №586 від 25.01.2022 в частині повної оплати вартості поставленої теплової енергії до приміщення відповідача, розташованого за адресою: м. Краматорськ, вул. Вокзальна, 16, у період лютий 2022 року, внаслідок чого у відповідача виникла заборгованість за послуги з постачання теплової енергії у сумі 42677,92грн.
Провадження у справі відкрито ухвалою суду від 18.07.2024, розгляд справи суд вирішив здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін в порядку ч.5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України.
Повідомлення відповідача про відкриття провадження у справі №905/974/24 суд здійснив шляхом спрямування ухвали про відкриття провадження у справі за зареєстрованою адресою місцезнаходження згідно з даними ЄДРПОУ. Ухвалу суду відповідач не отримав. Направлення ухвали рекомендованою кореспонденцією на адресу відповідача суд розцінює достатнім для того, щоб вважати повідомлення відповідача належним, оскільки отримання ухвали адресатом перебуває поза межами контролю суду та залежить від суб`єктивної поведінки відповідача.
Крім того з метою повідомлення відповідача про відкрите судове провадження суд здійснив розміщення оголошення на офіційному вебсайті судової влади України та спрямував ухвалу від 18.07.2024 на вказану в позовній заяві електронну адресу відповідача (kvd-kram@ukr.net). Ухвала доставлена до електронної скриньки 27.07.2024, про що свідчить довідка про доставку електронного листа.
Отже суд вчинив всі можливі дії з метою повідомлення відповідача про судове провадження у справі. Відповідач також мав можливість ознайомитись з процесуальними документами у справі в Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua), який є відкритим для доступу на офіційному вебпорталі судової влади України (ч.1 ст.4 Закону України «Про доступ до судових рішень»).
У вказаний в ухвалі про відкриття провадження у справі строк правом на подання відзиву на позовну заяву відповідач не скористався, клопотання про продовження цього строку не заявив.
Слід вказати, що відповідно до ч.ч.1-4 ст.13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Зважаючи на те, що під час розгляду справи судом було створено необхідні умови для доведення фактичних обставин справи, зокрема, було надано достатньо часу для реалізації кожним учасником спору своїх процесуальних прав, передбачених ст.ст. 42, 46 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за можливе розглянути справу по суті.
Враховуючи ненадання відповідачем відзиву на позов, суд згідно з положеннями ст.178 Господарського процесуального кодексу України розглядає справу за наявними матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши надані суду докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.
25.01.2022 між відповідачем, Комунальним некомерційним підприємством «Обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер м. Краматорськ» (споживач) та позивачем, Обласним комунальним підприємством «Донецьктеплокомуненерго» (теплопостачальна організація) укладено договір про закупівлю теплової енергії за державні кошти №586, відповідно до умов якого теплопостачальна організація зобов`язується постачати споживачеві теплову енергію в потрібних йому обсягах, а споживач прийняти і оплатити одержану теплову енергію за встановленими тарифами (цінами) у терміни, передбачені цим договором (п.1.1).
Найменування товару: ДК 021:2015:09320000-8- пара, гаряча вода та пов`язана продукція. Кількісні характеристики: опалення: річні обсяги постачання 70 Гкал. Обсяги закупівлі теплової енергії можуть бути зменшені залежно від реального фінансування видатків (п.1.2 договору).
Пунктом 3.1 договору передбачено, що тарифи на 01.01.2022 встановлені розпорядженням голови Донецької обласної державної адміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 27.10.2021 №1083/5-21 «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води для всіх категорій споживачів обласному комунального підприємству «Донецьктеплокомуненерго» та складають: га теплову енергію для споживачів без індивідуальних теплових пунктів (без врахуванням витрат на встановлення вузлів комерційного обліку) 2540,13грн за 1 Гкал (без ПДВ); на теплову енергію для споживачів без індивідуальних теплових пунктів (з врахуванням витрат на встановлення вузлів комерційного обліку) 3484,32грн за 1 Гкал (без ПДВ); з 5 січня 2022 з урахуванням змін до Розпорядження №1083/5-21 передбаченими розпорядженням голови Донецької обласної державної адміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 23.12.2021 №1309/5-21 тарифи на теплову енергію для бюджетних установ та релігійних організацій складають: без індивідуальних теплових пунктів (без врахуванням витрат на встановлення вузлів комерційного обліку) - 3246,35грн за 1 Гкал (без ПДВ); на теплову енергію для споживачів без індивідуальних теплових пунктів (з врахуванням витрат на встановлення вузлів комерційного обліку) - 4088,80грн за 1 Гкал (без ПДВ); у разі зміни регульованої ціни (тарифу) і нормативів, що застосовуються в договорі, оплата відбувається за діючими на день оплати цінами (тарифами) та здійснення такої оплати не буде вважатися зміною істотних умов договору, у разі, якщо сума визначена у договорі не змінюється.
Ціна цього договору становить 275526,51грн, у тому числі ПДВ 45921,09грн. Ціна цього договору може бути зменшена у разі зменшення обсягів закупівлі (п.п.3.2, 3.3 договору).
Облік споживання теплової енергії проводиться: споживачам, що мають прилади обліку за приладами обліку згідно з вимогами Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», та іншими нормативно-правовими актами, які регулюють такий облік; споживачами, що не мають прилади обліку - обсяг споживання теплової енергії визначається за нормою споживання, встановленою органом місцевого самоврядування, що підлягає щомісячному коригуванню виконавцем послуги за фактичною кількістю годин постачання теплової енергії та фактичною середньомісячною температурою зовнішнього повітря (п.4.1).
Споживач, що має прилади обліку, щомісячно подає до теплопостачальної організації звіт про фактичне споживання теплової енергії, в терміни, передбачені у додатку 1 до договору (п.4.4).
Відповідно до п.п.5.1, 5.2, 5.3, 5.4 договору розрахунки за теплову енергію проводяться виключно в грошовій формі. Розрахунковим періодом є календарний місяць. Розрахунки проводяться шляхом попередньої оплати, яка здійснюється на підставі пред`явленого теплопостачальною організацією рахунку, у розмірі вартості теплової енергії передбаченої на розрахунковий період. Строк надання теплопостачальною організацією рахунку на попередню оплату до 5-гo числа розрахункового місяця. Споживач сплачує рахунок на попередню оплату до 10-го числа розрахункового місяця. Наприкінці розрахункового місяця теплопостачальна організація підтверджує використання коштів, як попередньої оплати, остаточним рахунком та актом приймання-передачі теплової енергії. Якщо вартість фактично використаної теплової енергії вище суми попередньої оплати, це перевищення окремо сплачується у період з 25-го по 30 (31) число розрахункового місяця. Якщо вартість фактично використаної теплової енергії нижче суми попередньої оплати, залишок (сальдо) розрахунків визначається як попередня оплата на наступний розрахунковий період.
Згідно з п.п.6.1, 6.2, 6.3 договору теплова енергія постачається споживачу в обсягах згідно з додатками до цього договору на потреби опалення. Строк поставки теплової енергії: опалення - безперебійно в період опалювального сезону. Строк поставки теплової енергії може бути скорегований в межах ціни договору (п.3.2) залежно від обсягів поставленої теплової енергії. Місце передачі теплової енергії споживачу - межа балансової та експлуатаційної відповідальності сторін (додаток 2).
Договір набирає чинності з 01.02.2022 діє до 31.12.2022. Згідно ч.3 ст.631 Цивільного кодексу України умови цього договору поширюються на правовідносини, що виникли між сторонами з 01.01.2022 року (п.12.1 договору).
До договору сторонами підписано додатки, які є невід`ємною його частиною, а саме: №1 Планові обсяги постачання теплової енергії на потреби опалення споживачу, №2 Акт визначення межі зовнішніх інженерних мереж постачання послуги теплопостачальної організації та внутрішньо будинкових систем будівлі споживача, №3 Умови припинення подачі теплової енергії, №4 Реєстр споживачів теплової енергії, відповідно до якого платник - Комунальне некомерційне підприємство «Обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер м. Краматорськ», найменування споживача: 1) диспансер (адреса споживача: м. Слов`янськ, вул. Вокзальна, 16, опалювальна площа - 791,40 м2, примітка - тепловий лічильник, 2) гараж (адреса споживача: м. Слов`янськ, вул. Вокзальна, 16, опалювальна площа - 50,30 м2), № 5 Розрахунок планової річної вартості теплової енергії, №5.1 Розрахунок заявленої річної вартості теплової енергії.
У лютому 2022 позивачем у зв`язку з початком опалювального сезону на підставі рішення виконавчого комітету Краматорської міської ради від 06.10.2021 №1264 «Про початок опалювального періоду 2021/2022 років» згідно з актом про підключення нежитлового приміщення до мережі (системи) теплопостачання (у зв`язку з початком опалювального сезону) від 25.10.2021 о 8год 00хв 25.10.2021 здійснено підключення нежитлового приміщення до мережі (системи) теплопостачання за адресою: м.Краматорськ, вул. Вокзальна, б.16.
Як вказує позивач, у виконання вимог договору №586 від 25.01.2022 у опалювальний період 2022 року здійснив відпуск теплової енергії для опалення приміщення відповідача, на підтвердження чого склав та підписав зі свого боку акт приймання-передачі теплової енергії №222_586 за лютий 2022 на суму 42677,94грн з ПДВ.
За твердженням позивача відповідні нарахування здійснювались по будівлі диспансеру за показниками приладу обліку, по будівлі гаражу за нормою споживання. До матеріалів справи додано акти зняття показань вузла комерційного обліку теплової енергії.
Обставини відпуску теплової енергії відповідач не заперечує.
Позивачем виставлено відповідачу рахунок №222_586 за лютий 2022 на суму 42677,94грн.
Позивач зазначає, що акт та рахунок за спірний період направлялись на електронну адресу відповідача. Поряд з цим акт та рахунок позивач спрямував відповідачу на юридичну адресу, на підтвердження чого надав опис вкладення у цінний лист, який містить штамп АТ «Укрпошта» про відправлення поштової кореспонденції 29.05.2024.
Акт та рахунок засобами поштового зв`язку відповідач не отримав, їх підписання з боку відповідача не відбулось.
Оплату за послуги з постачання теплової енергії за період лютий 2022 року відповідач не здійснив.
Розглядаючи спір по суті позовних вимог, суд виходить з такого.
Згідно зі статутом Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго», затвердженим розпорядженням голови облдержадміністрації від 18.01.2001 №30 в редакції розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 28.08.2020 №941/5-20, позивач є юридичною особою публічного права (п. 2.1); метою діяльності підприємства є виробництво теплової енергії, транспортування її магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами та постачання теплової енергії у вигляді пари та гарячої води споживачам у порядку, встановленому законодавством (п.4.1).
Як визначено ст.1 Закону України «Про теплопостачання» виробництвом теплової енергії є господарська діяльність, пов`язана з перетворенням енергетичних ресурсів будь-якого походження, у тому числі альтернативних джерел енергії, на теплову енергію за допомогою технічних засобів з метою її продажу на підставі договору; постачанням теплової енергії (теплопостачанням) є господарська діяльність, пов`язана з наданням теплової енергії (теплоносія) споживачам за допомогою технічних засобів транспортування та розподілом теплової енергії на підставі договору.
Відносини, що виникають у процесі надання споживачам послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води тощо, також є предметом регулювання Закону України «Про житлово-комунальні послуги».
В розумінні наведених в ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» термінів позивач є виконавцем комунальних послуг.
За приписами ст.12 Закону «Про житлово-комунальні послуги» надання житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.
Згідно з ч.1 ст.628 Цивільного кодексу України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Як вказано в ч.1 ст.12 Закону «Про житлово-комунальні послуги» договори про надання житлово-комунальних послуг укладаються відповідно до типових або примірних договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України або іншими уповноваженими законом державними органами відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст.509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послуги, cплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Пунктом 1 ч.2 ст.11 Цивільного кодексу України встановлено, що однією із підстав виникнення цивільних прав та обов`язків є договір.
Як визначено ст.629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим до виконання сторонами.
Відповідно до ст.714 Цивільного кодексу України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.
Згідно з ст.275 Господарського кодексу України за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.
Постачання теплової енергії для потреб опалення здійснюється в опалювальний період; порядок визначення дати початку і закінчення опалювального періоду визначається законодавством (ч.3.ст.21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).
Споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами (п.5 ч.2 ст.7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).
Згідно з ч.1 ст.530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до вимог ч.1 ст.526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.
В силу ч.1 ст.525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Аналогічні вимоги щодо виконання зобов`язань містяться і у ч.ч.1,7 ст.193 Господарського кодексу України.
Матеріалами справи встановлено, що відпуск теплової енергії відповідачу для опалення нежитлового приміщення загальною площею 841,70м2, розташованого за адресою: м.Краматорськ, вул. Вокзальна, 16 у період лютий 2022 року підтверджується рішенням виконавчого комітету Краматорської міської ради від 16.10.2021 №1264 «Про початок опалювального періоду 2021/2022 років» та актом про підключення нежитлового приміщення до мережі (системи) теплопостачання (у зв`язку з початком опалювального сезону) від 25.10.2021.
За наслідком надання відповідачу послуг з постачання теплової енергії за договором №586 від 25.01.2022 позивачем складено та підписано акт приймання-передачі теплової енергії №222_586 за лютий 2022 на суму 42677,94грн з ПДВ.
Вартість поставленої теплової енергії визначено на підставі п.3.1 договору №586 від 25.01.2022.
Акт та рахунок за спірний період позивач спрямував на юридичну адресу відповідача, що підтверджується наданими позивачем до матеріалів справи описом вкладення у цінний лист, що містить штамп АТ «Укрпошта» про відправлення поштової кореспонденції 29.05.2024.
Відповідачем не надано спростувань факту споживання теплової енергії за спірний період в обсягах, які визначені позивачем, як і не надано доказів оскарження вказаних у рахунку обсягів спожитої теплової енергії чи доказів звернення щодо отримання роз`яснень стосовно виставлених рахунку та обсягів поставленої теплової енергії в спірний період.
Заперечень щодо здійснених позивачем розрахунків вартості поставленої теплової енергії відповідач не наводить.
Згідно з ч. 1 ст.74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Приймаючи до уваги принципи змагальності та диспозитивності господарського процесу, закріплені у ст.129 Конституції України та ст.ст. 13, 14, 74 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про доведеність обставин відправлення направлення акту та рахунку відповідачу та отримання їх відповідачем.
Відсутність мотивованої відмови відповідача від підписання актів за договором зумовлює висновок суду про їх прийняття.
Як встановлено судом, за умовами п. 5.4 договору №586 від 25.01.2022 наприкінці розрахункового місяця теплопостачальна організація підтверджує використання коштів, як попередньої оплати, остаточним рахунком та актом приймання-передачі теплової енергії. Якщо вартість фактично використаної теплової енергії вище суми попередньої оплати, це перевищення окремо оплачується у період з 25-го по 30 (31) число розрахункового місяця.
Отже, виходячи з погоджених сторонами умов договору, остаточний розрахунок за спожиту у лютому 2022 року теплову енергію повинен бути здійснений до кінця відповідного розрахункового місяця, суд дійшов висновку, що строк оплати за спожиту теплову енергію є таким, що настав. Відповідач не здійснив розрахунку за поставлену позивачем у період лютий 2022 теплову енергію на загальну суму 42677,92грн, внаслідок чого у виникла заборгованість за надані послуги з постачання теплової енергії у сумі 42677,92грн.
Статтею 129 Конституції України визначено, що однією з засад судочинства є змагальність.
Згідно з ч.1, 3 ст.74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи (ч.1 ст.73 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до ст.86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність та взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
З огляду на доведення матеріалами справи обставин відпуску позивачем теплової енергії у лютому 2022 року для опалення відповідачем нежитлового приміщення, розташованого за адресою: м.Краматорськ, вул. Вокзальна, б.16, на підставі укладеного сторонами договору про закупівлю теплової енергії за державні кошти №586 від 25.01.2022, враховуючи відсутність доказів сплати вартості наданих послуг з постачання теплової енергії у сумі 42677,92грн, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог, отже, позов підлягає задоволенню.
Згідно з п.2 ч.1 ст.129 Господарського процесуального кодексу України сплачений позивачем судовий збір у сумі 2422,40грн, з огляду на задоволення позовних вимог, покладається на відповідача. Інших судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, до розподілу між сторонами заявлено не було.
Керуючись ст. ст. 86, 129, 210, 233, 236-237, 239-241 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з Комунального некомерційного підприємства «Обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер м. Краматорськ» (84301, Донецька область, м.Краматорськ, вул.Катеринича, б.5; код ЄДРПОУ 02125042) на користь Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» (84207, Донецька область, м.Дружківка, вул.Космонавтів, б.39, код ЄДРПОУ 03337119) заборгованість за послуги з постачання теплової енергії у сумі 42677,92грн та витрати зі сплати судового збору в сумі 2422,40грн.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Повний текст рішення суд склав та підписав 13.09.2024.
Відповідно до ч. 4 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України рішення суд підписав без його проголошення.
Відповідно до ст. 241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно з ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було підписано лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається в порядку, визначеному ст. 257 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя К.І. Аксьонова
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2024 |
Оприлюднено | 16.09.2024 |
Номер документу | 121590691 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Аксьонова Катерина Іллівна
Господарське
Господарський суд Донецької області
Аксьонова Катерина Іллівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні