ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
СУДОВИЙ НАКАЗ
21.02.2022 Справа № 908/451/22
Суддя господарського суду Запорізької області Корсун Віталій Леонідович розглянувши матеріали заяви про видачу судового наказу
від заявника (стягувача): товариства з обмеженою відповідальністю АЛЬФА ПЛЮС, 49000, м. Дніпро, вул. Старокозацька, буд. 82
до боржника: фізичної особи-підприємця Жилової Христини Володимирівни, АДРЕСА_1
про стягнення 1 485,60 грн.
ВСТАНОВИВ:
16.02.22 до господарського суду Запорізької області через систему Електронний суд від товариства з обмеженою відповідальністю АЛЬФА ПЛЮС надійшла заява про видачу судового наказу про стягнення з фізичної особи-підприємця Жилової Христини Володимирівни (боржник) 1 485,60 грн. боргу. Вказану заяву обґрунтовано неналежним виконанням боржником своїх грошових щодо оплати переданого стягувачем (заявником) товару за договором купівлі-продажу укладеного шляхом передачі товару та підписання сторонами накладної від 24.11.20 № РН007-29697 та товарно-транспортної накладної від 24.11.20 № 25/11-2969 на суму 1 485,60 грн.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи № 908/451/22 між суддями, 16.02.22 вказану заяву передано для розгляду судді Корсуну В.Л.
Наказне провадження, відповідно до ч. 2 ст. 12, ч.1 ст. 147, ч.1 ст. 148, п.7 ч.1 ст. 155 Господарського процесуального кодексу України, призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо. Судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених ст. 148 цього Кодексу. Судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Під час розгляду вимог в порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 та абз. 2 ч. 1 ст. 175 Господарського кодексу України господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать. Майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України (далі ЦК України) з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Положеннями ст. 207 ЦК України закріплено, що правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах (у тому числі електронних), у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони, або надсилалися ними до інформаційно-телекомунікаційної системи, що використовується сторонами. У разі якщо зміст правочину зафіксований у кількох документах, зміст такого правочину також може бути зафіксовано шляхом посилання в одному з цих документів на інші документи, якщо інше не передбачено законом. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв`язку. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).
Згідно ст. 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Приписом ч. 2 ст. 530 ЦК України передбачено, між іншим, можливість виникнення обов`язку негайного виконання; такий обов`язок випливає, з припису ч. 1 ст. 692 ЦК України, якою визначено, що покупець за договором купівлі-продажу повинен оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього; відтак якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлено інший строк оплати товару, відповідна оплата має бути здійснена боржником негайно після такого прийняття, незалежно від того, чи пред`явив йому кредитор пов`язану з цим вимогу.
Копії документів, які підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги, у т.ч. укладення боржником та заявником у письмовій формі у спрощений спосіб договору купівлі-продажу (а саме накладна від 24.11.20 № РН007-29697 та товарно-транспортна накладна від 24.11.20 № 25/11-2969 на суму 1 485,60 грн.) надані до заяви про видачу судового наказу.
Станом на час звернення до суду з заявою про видачу судового наказу, загальна сума вимог не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, позовна давність встановлена законом до вимог заявлених у заяві про видачу судового наказу - не сплинула.
Підстав для відмови у видачі судового наказу передбачених ст. 152 ГПК України судом не встановлено. Як наслідок, судом задоволено заяву ТОВ АЛЬФА ПЛЮС про видачу судового наказу про стягнення з ФОП Жилової Христини Володимирівни 1 485,60 грн. боргу.
У зв`язку із задоволенням заяви про видачу судового наказу сплачена заявником сума судових витрат у розмірі 248,10 грн. покладається судом на боржника.
Керуючись ст.ст. 147, 148, 154, 155 ГПК України, суд
НАКАЗУЄ:
Стягнути з боржника фізичної особи-підприємця Жилової Христини Володимирівни ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний № НОМЕР_1 ) на користь товариства з обмеженою відповідальністю АЛЬФА ПЛЮС (49000, м. Дніпро, вул. Старокозацька, буд. 82; код ЄДРПОУ 43292355) - 1 485,60 грн. основного боргу та 248,10 грн. судового збору.
Копію судового наказу та копію заяви стягувача про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами надіслати боржнику.
Судовий наказ після набрання ним законної сили надіслати стягувачу.
Боржник має право протягом 15 днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Заява про скасування судового наказу подається в суд в письмовій формі.
У разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом 5 днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.
Дата набрання судовим наказом законної сили: 11вересня 2024р.
Строк пред`явлення судового наказу до виконання: 11вересня 2027р.
Дата видачі судового наказу стягувачу: 13вересня 2024р.
Суддя В.Л. Корсун
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2022 |
Оприлюднено | 16.09.2024 |
Номер документу | 121590846 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи наказного провадження |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Корсун В.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні