ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"13" вересня 2024 р.м. Одеса Справа № 916/3344/24
Господарський суд Одеської області у складі судді Деркач Т. Г.
розглянувши заяву Державного підприємства «Класифікаційне товариство Регістр судноплавства України» за вх. № 33232/24 від 12.09.2024 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції
у справі № 916/3344/24
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «МОРСЬКА ДНОПОГЛИБЛЮВАЛЬНА КОМПАНІЯ»
до відповідача: Державного підприємства «Адміністрація Морських портів України» в особі Ізмаїльської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (Адміністрація Ізмаїльського морського Порту)
за заявою третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Державного підприємства «Класифікаційне товариство Регістр судноплавства України»
про стягнення 1 365 898,72 грн
В С Т А Н О В И В:
У підготовчому засіданні суду 02.09.2024, за участю представника позивача у залі судового засідання та представника відповідача у режимі відеоконференції, судом постановлено ухвалу, яку занесено до протоколу судового засідання, та якою задоволено клопотання відповідача про залучення до розгляду справи № 916/3344/24 на стороні відповідача Державного підприємства «Класифікаційне товариство Регістр судноплавства України» в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору за вх. 31719/24 від 30.08.2024 та у підготовчому засіданні у зв`язку з оголошенням системою цивільної оборони у м. Одесі та Одеській області повітряної тривоги, всі працівники суду перебували в укритті цивільного захисту адміністративної будівлі, суд протокольною ухвалою відклав підготовче засідання на 16.09.2024 о 16:00 год., із викликом учасників справи у підготовче засідання.
12.09.2024 за вх. № 33232/24 Господарським судом одержано заяву Державного підприємства «Класифікаційне товариство Регістр судноплавства України» про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції, в якій представник третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача Бойправ Андрій Олександрович, просить надати можливість участі у підготовчому засіданні у справі 916/3344/24, призначеному на 16.09.2024 о 16:00, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів електронного кабінету у підсистемі «Електронний суд».
Згідно з ч. 7 ст. 11 Закону України Про судоустрій і статус суддів учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Частинами 1, 2 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Згідно з ч. 4 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). У разі відсутності в учасника справи, його представника засобів електронної ідентифікації, передбачених абзацом першим цієї частини, ідентифікація такої особи здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".
Враховуючи наведені положення законодавства, а також з метою забезпечення учаснику справи ефективної реалізації його права на судовий захист, суд вважає за можливе задовольнити заяву Державного підприємства «Класифікаційне товариство Регістр судноплавства України» про участь у підготовчому засіданні, що призначене на 16.09.2024 о 16:00, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за участю представника третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_1 .
Керуючись ст.ст. 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Заяву Державного підприємства «Класифікаційне товариство Регістр судноплавства України» про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції за вх. № 33232/24 від 12.09.2024 - задовольнити.
2. Проведення підготовчого засідання у справі № 916/3344/24, яке призначене на "16" вересня 2024 р. о 16:00 год., здійснювати в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв`язку ЄСІТС (ВКЗ) (доступ до системи за посиланням: vkz.court.gov.ua).
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т. Шевченка, 29, зал судового засідання №10, тел. 0(482)307-965.
3. Роз`яснити Державному підприємству «Класифікаційне товариство Регістр судноплавства України» та представнику останнього Бойправу Андрію Олександровичу, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, представник зобов`язаний зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
4. Роз`яснити Державному підприємству «Класифікаційне товариство Регістр судноплавства України» та представнику останнього Бойправу Андрію Олександровичу, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Інформацію у справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua
Ухвала набирає законної сили 13.09.2024 та відповідно до чинної редакції Господарського процесуального кодексу України оскарженню не підлягає.
Суддя Т.Г. Деркач
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2024 |
Оприлюднено | 16.09.2024 |
Номер документу | 121591373 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань повернення безпідставно набутого майна (коштів) |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Деркач Т.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні