Справа № 147/1214/24
Провадження № 2/147/397/24
УХВАЛА
13 вересня 2024 року с-ще Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Натальчук О.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Тростянецької селищної територіальної громади про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом,
в с т а н о в и в :
Представник ОСОБА_1 , адвокат Бражник Д.С., звернувся до суду з позовом про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом.
Зазначена позовна заява не може бути прийнята до розгляду Тростянецьким районним судом Вінницької області та підлягає направленню за підсудністю за наступних підстав.
Згідно з ч. 1ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно ч. 1ст. 30 ЦПК України, позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Частиною 1ст. 190 ЦК України визначено, що майном як особливим об`єктом вважаються окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов`язки.
Вимоги щодо виключної підсудності унеможливлюють застосування інших правил територіальної підсудності, крім тих, які встановлені процесуальним законом для відповідної категорія справ.
У п. 42 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 01 березня 2013 року «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» № 3 роз`яснено, що виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна (ч. 1ст. 114 ЦПК). Згідно з положеннямист. 181 ЦКдо нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (ст. 358 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті364,367 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті370,372 ЦК); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Правила виключної підсудності застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна та стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною умов договору, об`єктом якого є нерухоме майно.
Виключна підсудність застосовується до тих позовів, вимоги за якими стосуються нерухомого майна як безпосередньо, так і опосередковано, а спір може стосуватися як правового режиму нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані із нерухомим майном (постанова Великої Палати Верховного Суду від 7 липня 2020 року у справі № 910/10647/18.
Як вбачається із матеріалів справи, позивач просить визначитиза нею в порядку спадкування право власності на земельну ділянку, яка знаходиться на території Ладижинської міської ради, яка належала ОСОБА_2 на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку, тому даний спір не належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Тростянецького районного суду Вінницької області.
Відповідно до ч. 9 ст. 187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 ЦПК України.
Згідно доп.1ч.1ст.31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи зазначене, суддя дійшов до висновку про направлення справи за позовом ОСОБА_1 до Тростянецької селищної територіальної громади про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом за територіальною підсудністю до Ладижинського міського суду Вінницької області.
У відповідності до положень ч. ч. 1, 2статті 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються і справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленомустаттею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Керуючись ч.1 ст. 30, п.1 ч.1 ст. 31, ч.9 ст. 187, ст. 260 ЦПК України, суд -
п о с т а н о в и в :
Надіслати цивільнусправу №147/1214/24за позовноюзаявою ОСОБА_1 до Тростянецької селищноїтериторіальної громади провизнання прававласності намайно впорядку спадкуванняза законом,за територіальноюпідсудністю до Ладижинського міського суду Вінницької області (24321, Вінницька область, Гайсинський район, місто Ладижин, вулиця Енергетиків, 13).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скаргана ухвалусуду першоїінстанції можебути поданадо Вінницькогоапеляційного судупротягом п`ятнадцятиднів здня їїскладання.У разіякщо ухвалуне буловручено удень їїскладання,учасники справимають правона поновленняпропущеного строкуна апеляційнеоскарження протягомп`ятнадцяти днівз днявручення копіїухвали.
Суддя О.А. Натальчук
Суд | Тростянецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2024 |
Оприлюднено | 16.09.2024 |
Номер документу | 121593804 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Тростянецький районний суд Вінницької області
Натальчук О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні