Справа №:755/15474/24
Провадження №: 2/755/8311/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"13" вересня 2024 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Марфіна Н.В. перевіривши виконання вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Київської міської ради, третя особа: Десята київська державна нотаріальна контора, про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності в порядку спадкування, -
у с т а н о в и л а:
02.09.2024 року до Дніпровського районного суду м. Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Київської міської ради, третя особа: Десята київська державна нотаріальна контора, про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності в порядку спадкування.
Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у справі, суд вивчивши матеріали позовної заяви та додатки до неї приходить до висновку про те, що позовну заяву слід залишити без руху, з огляду на наступне.
Відповідно до положень п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Окрім визнання права власності в порядку спадкування за законом позивачка просить встановити факт прийняття нею спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .
Частина 5 ст. 12 ЦПК України визначає, що суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість: 1) керує ходом судового процесу; 2) сприяє врегулюванню спору шляхом досягнення угоди між сторонами; 3) роз`яснює у випадку необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов`язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій; 4) сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; 5) запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.
У даному випадку суд вважає за можливе роз`яснити позивачу, що встановлення факту прийняття спадщини відносить до тих випадків, коли спадкодавець помер до 2004 року, тобто до вступу в силу нового ЦК України.
З матеріалів позову вбачається, що ОСОБА_2 помер у 2014 році, тобто після набрання законної сили ЦК України від 2004 року, а тому замість вимоги про встановлення факту прийняття спадщини, позивачка може заявити вимогу про встановлення факту постійного проживання разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, що відповідає положенням ч. 3 ст. 1268 ЦК України згідно якої, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Також роз`яснюю позивачу, що невірно обраний спосіб захисту є підставою для відмови у позові.
Згідно ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи викладені обставини приходжу до висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху та надання позивачу строку для усунення виявлених недоліків у термін не більше десяти днів з дня отримання ним цієї ухвали.
Протягом 10 днів від дня отримання копії цієї ухвали позивач має визначитись із позовною вимогою щодо встановлення факту прийняття спадщини, чи все ж таки встановлення факту постійного проживання разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, і подати суду виправлену позовну заяву у цій частині, якщо позивач дійде власного висновку про необхідність заміни вимоги про встановлення факту прийняття спадщини.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 185, 353 ЦПК України, -
п о с т а н о в и л а:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Київської міської ради, третя особа: Десята київська державна нотаріальна контора, про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності в порядку спадкування залишити без руху.
Надати позивачустрок наусунення виявленихнедоліків позовноїзаяви не більшедесяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2024 |
Оприлюднено | 16.09.2024 |
Номер документу | 121596986 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Марфіна Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні