Ухвала
від 12.09.2024 по справі 307/2902/24
ТЯЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 307/2902/24

Провадження № 2/307/713/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про прийнятття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

12 вересня 2024 року м. Тячів

Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Бряник М.М., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 до Дубівської селищної ради Тячівського району Закарпатської області, код ЄДРПОУ 04349633, що розташована за адресою: смт. Дубове, вул. Д.Подольського, 46, Тячівського району Закарпатської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовною заявою до Дубівської селищної ради Тячівського району, Закарпатської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Ухвалою Тячівського районного суду Закарпатської області від 24.07.2024 року вказану позовну заяву залишено без руху.

11.09.2024 року позивач ОСОБА_1 , вимоги ухвали виконав, подавши до суду заяву від 11.09.2024 року про усунення недоліків та долучив оригінал квитанції про сплату судового збору.

Судом, 11.09.2024 року, в порядку ч.6 ст.187 ЦПК України, було отримано відповідь №780590 від 11.09.2024 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що Дубівська селищна рада Тячівського району Закарпатської області, код ЄДРПОУ 04349633, розташована за адресою смт. Дубове, вул. Подольського Д., буд. 46, Тячівського району, Закарпатської області.

Подана позовна заява відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України та підсудна Тячівському районному суду Закарпатської області.

Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі, передбачені ст. ст. 185, 186 ЦПК України, відсутні.

За таких обставин, позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.

Згідно п.1 ч.4 ст. 274 ЦПК України зазначений спір підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження з викликом сторін.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 ЦПК України суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціни позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.

Відповідно до ст. 53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

У заявах про залучення третіх осіб і в заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права і обов`язки, встановлені статтею 43 цього Кодексу.

Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач вже звертався до Тячівської державної нотаріальної контори з заявою про прийнятття спадщини, де йому через пропуск строку було відмовлено, відтак суд вважає, що рішення суду у даній справі, може вплинути на права чи обов`язки Тячівської державної нотаріальної контори, у межах спадкової справи за померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 . а тому суд вважає за доцільне залучити до участі в справі третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Тячівську державну нотаріальну контору, код ЄДРПОУ 028840003, розташовану за адресою: м. Тячів, вул. Незалежності, 30, Тячівського району Закарпатської області,

Керуючись ст. ст. 19, 175, 177, 259-261, 274 ЦПК України,

У Х В А Л И В:

Прийняти до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Дубівської селищної ради Тячівського району, Закарпатської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження з викликом сторін.

Підготовче судове засідання призначити на 9 год. 30 хв. 17 жовтня 2024 р. у приміщенні Тячівського районного суду Закарпатської області за адресою: вул. Незалежності, 120, м. Тячів, Закарпатська область.

Залучити до участі в справі третю особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Тячівську державну нотаріальну контору, код ЄДРПОУ 028840003, розташована за адресою: м. Тячів, вул. Незалежності, 30, Тячівського району Закарпатської області.

Роз`яснити третій особі право подати пояснення щодо позову, у яких викласти свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову.

Відповідно до положень ч.3 ст. 187 ЦПК України, позивач не пізніше двох днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі повинен направити до Тячівської державноїнотаріальної контори(кодЄДРПОУ 028840003),розташована заадресою:м.Тячів,вул.Незалежності,30,Тячівського районуЗакарпатської області, копії позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання.

Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.

Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частин третьої-п`ятої ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частин третьої-п`ятої ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається tс .zk.court.gov.ua.

Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

В підготовче судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.

Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і окремому оскарженню не підлягає.

Суддя М.М.Бряник

СудТячівський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення12.09.2024
Оприлюднено16.09.2024
Номер документу121597970
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —307/2902/24

Рішення від 14.11.2024

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Бряник М. М.

Рішення від 14.11.2024

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Бряник М. М.

Ухвала від 29.10.2024

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Бряник М. М.

Ухвала від 12.09.2024

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Бряник М. М.

Ухвала від 24.07.2024

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Бряник М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні