Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 вересня 2024 року Справа №200/6307/24
суддя Донецького окружного адміністративного суду Голубова Л.Б., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Полтавської філії Полтавського обласного центру зайнятості про визнання незаконними дій, зобов`язання вчинити певні дії,
У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Полтавської філії Полтавського обласного центру зайнятості про:
- визнання незаконними дії щодо не направлення за адресою листування відповіді на заяву від 24.06.2024 року;
- зобов`язання направити за адресою листування відповідь на заяву від 24.06.2024 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Вивчивши подані матеріали, суд дійшов висновку, що дана позовна заява не відповідає вимогам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до п.п. 4, 5, 9 ч. 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача;
В порушення зазначених норм позивачем не зазначено зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги з посиланням на норми права, які на думку позивача були порушені з боку відповідача та в яких саме діях полягає порушення прав, свобод чи інтересів позивача та не надано доказів, які підтверджують викладені обставини.
Згідно з частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VІ судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09 листопада 2023 року №3460-IX визначено, що прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2024 року становить 3028 гривень.
Відповідно до частини 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених ч. 2 цієї статті в електронній формі застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Таким чином позивачу необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 968,96 гривень за подачу даного позову.
Позивачем до позовної заяви не надано платіжне доручення про сплату судового збору відповідно до норм Закону України «Про судовий збір».
У зв`язку з чим, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 968,96 гривень за подачу даного позову до Донецького окружного адміністративного суду за наступними реквізитами: отримувач коштів Донецьке ГУК/Слов`янська МТГ/22030101; код отримувача (ЄДРПОУ) 37967785; банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.); код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача (ІВАN): UA 308999980313111206084005658; код класифікації доходів бюджету 22030101. Призначення платежу: «Судовий збір, за позовом
Відповідно до вимоги ч. 4 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Частиною 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 79 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.
Як убачається з матеріалів позовної заяви, позивачем у порушення вимог ч. 4 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України, не надано суду доказів на підтвердження обставин, викладених у позовній заяві, а саме: копій усіх сторінок паспорта громадянина України, РНОКПП (ІНН), виданих на ім`я ОСОБА_1 та докази скерування заяви від 24.06.2024 року на адресу Полтавської філії Полтавського обласного центру зайнятості.
Згідно з ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи вищевикладене, позовна заява подана позивачем без дотримання вимог п.п. 4, 5, 9 ч. 5 статті 160, ч. 3, 4 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає залишенню без руху.
У зв`язку з чим, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, шляхом подання до суду: 1) позовної заяви в якій зазначити зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги з посиланням на норми права, які на думку позивача були порушені з боку відповідача та в яких саме діях полягає порушення прав, свобод чи інтересів позивача; 2) доказів сплати судового збору у розмірі 968,96 гривень; 3) копій усіх сторінок паспорта громадянина України, РНОКПП (ІНН) виданих на ім`я ОСОБА_1 , докази скерування заяви від 24.06.2024 року на адресу Полтавської філії Полтавського обласного центру зайнятості.
Також слід роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у встановлений строк, відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява буде повернута позивачеві.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 133, 161, 169, 248, 256, 293, 294, 370 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н ОВ И В:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Полтавської філії Полтавського обласного центру зайнятості про визнання незаконними дій, зобов`язання вчинити певні дії.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом семи днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання до суду: 1) позовної заяви в якій зазначити зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги з посиланням на норми права, які на думку позивача були порушені з боку відповідача та в яких саме діях полягає порушення прав, свобод чи інтересів позивача; 2) доказів сплати судового збору у розмірі 968,96 гривень; 3) копій усіх сторінок паспорта громадянина України, РНОКПП (ІНН) виданих на ім`я ОСОБА_1 , докази скерування заяви від 24.06.2024 року на адресу Полтавської філії Полтавського обласного центру зайнятості, роз`яснивши при цьому позивачеві, що у разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатись неподаною та повернута.
У зазначений строк позивач повинен надіслати суду документи на виконання ухвали через особистий кабінет в системі «Електронний суд» або електронною поштою на е-mail: inbox@adm.dn.court.gov.ua.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Л.Б. Голубова
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2024 |
Оприлюднено | 16.09.2024 |
Номер документу | 121601592 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо забезпечення права особи на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Голубова Л.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні