У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 вересня 2024 року справа № 580/8948/24
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Гаврилюк В.О., перевіривши матеріали адміністративного позову Фермерського господарства Степівське Трохимчука Миколи Олександровича до Державної податкової служби України, Державної казначейської служби України про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
Фермерське господарстве Степівське ОСОБА_1 (далі ФГ Степівське, позивач) подало позов до Державної податкової служби України (далі ДПС України, відповідач-1), Державної казначейської служби України (далі Казначейство, відповідач-2), в якому просить:
- визнати дії Державної казначейської служби у зарахуванні коштів на рахунок ТОВ Лаукс-Агро в систем електронного адміністрування податку на додану вартість № UA748999980385199000000271405 в Казначействі України у сумі 460047 грн за платіжним дорученням № 1681 від 23.11.2021, що надійшли від ФГ Степанівське ОСОБА_1 протиправними;
- визнати протиправною бездіяльність ДПС України щодо не подання Державній казначейській службі України висновку про проведення помилково сплаченого грошового зобов`язання позивача у сумі 460047 грн, сплачених на електронний рахунок в СЕА ПДВ, відкритий ТОВ Лаурс-Агро;
- зобов`язати Державну податкову службу України підготувати висновок про повернення на поточний рахунок позивача помилково зарахованих коштів у сумі 460047 грн та подати його відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування коштів, на виконання шляхом стягнення таких коштів з відповідного бюджету.
Під час вивчення позовної заяви, суддя з`ясував, що вона не відповідає вимогам статей 18, 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, згідно абзацу першого частини 6 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Вказаний абзац відповідно до Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами введений в дію з 20 лютого 2024 року.
При цьому, відповідно до абзацу другого частини 6 статті 18 КАС України процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Згідно з пунктом 2 частини 5 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Отже, з 20 лютого 2024 року позивач зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет та вказати у позовній заяві відповідні відомості.
Крім того, згідно з частиною 6 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п`ятої цієї статті стосовно представника.
У позовній заяві без зазначення номера від 23.08.2024 (вх. № 42586/24 від 09.09.2024 Черкаського окружного адміністративного суду) представник позивача не зазначив відомості про реєстрацію позивачем електронного кабінету, а також свій реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серію паспорта.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 18 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
На підставі абзацу 2 частини 2 статті 169 КАС України суддя зазначає про обов`язок позивача зареєструвати електронний кабінет.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 160, 169, 241, 243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
ухвалив:
Позовну заяву Фермерського господарства Степівське ОСОБА_1 залишити без руху.
Встановити позивачеві десятиденний строк з дня отримання копії ухвали, протягом якого можуть бути усунуті вказані вище недоліки шляхом надання суду:
- приведення позовної заяви у відповідність до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом зазначення в ній відомостей про зареєстрований електронний кабінет, а також реєстраційного номеру облікової картки платника податків (за його наявності) або номер і серію паспорта представника позивача адвоката Підліснюка Володимира Юрійовича;
- надання копій приведеної у відповідність до вимог Кодексу адміністративного судочинства України позовної заяви відповідно до кількості учасників справи.
Ухвала набирає законної сили після її підписання та не може бути оскаржена.
Суддя Василь ГАВРИЛЮК
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2024 |
Оприлюднено | 16.09.2024 |
Номер документу | 121604242 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо звернень органів доходів і зборів, у тому числі щодо |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Василь ГАВРИЛЮК
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні