Єдиний унікальний номер 341/1883/24
Номер провадження 2-о/341/171/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2024 року м. Галич
Суддя Галицькогорайонного судуІвано-Франківськоїобласті ВасильцоваГ.А.,розглянувши матеріали цивільної справи за заявою представника заявника ОСОБА_1 адвоката Шевчук-Філімон Наталії Мирославівни про встановлення опіки над недієздатною особою та призначення їй опікуна, заінтересовані особи: Орган опіки та піклування при Виконавчому комітеті Галицької міської ради Івано-Франківської області, ОСОБА_2 ,
ВСТАНОВИВ:
Представник заявника адвокат Шевчук-Філімон Н.М. звернулася до Галицького районного суду Івано-Франківської області, в якій просить встановити над недієздатною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 опіку та призначити над нею опікуном ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Подана заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених ЦПК України, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Заяви подані в порядку окремого провадження повинні відповідати загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, які встановлені статтями 175,177 ЦПК України.
Згідно з ч. 4ст.177ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За правилами ст. 3 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно із ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2024 року становить 3 028 грн. 00 коп.
Відповідно до пп. 4 п. 1 ч. 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду заяви у справах окремого провадження, яка подана фізичною особою, становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 605,60 грн.
Таким чином, заявнику за подання до суду вищевказаної заяви необхідно сплатити судовий збір у розмірі 605,60 грн. за наступними реквізитами: отримувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783 Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.) Код банку отримувача(МФО) 899998 Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходівбюджету 22030106 Призначення платежу*;101;
Якщо заявник за законом звільнений від сплати судового збору, слід надати відповідний документ, а також документи, які б підтвердили його право на звільнення від сплати судового збору, враховуючи майновий стан. Оригінал квитанції про сплату судового збору слід додати до позову.
Крім того, відповідно до положень ч. 2 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Згідно з ч. ч. 4, 5 ст. 95 ЦПК України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Таким чином, копії будь-яких документів мають засвідчувати їх дійсність, оскільки мають бути виготовлені виключно з оригіналів цих документів.
Відмітка про засвідчення копії документа складаються: зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів, дати засвідчення копії, яка проставляється нижче.
Однак, додані до заяви документи, всупереч вимогам п. 2 ст. 95 ЦПК України, не завірені належним чином, також не зазначено в тексті заяви щодо наявності у заявника або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Вищевказані недоліки заяви унеможливлюють відкриття провадження по справі.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Таким чином, вважаю необхідним залишити заяву без руху та надати представнику заявника - адвокату Шевчук-Філімон Н.М. строк для усунення недоліків, у 5днів з дня отримання копії ухвали.
Керуючись ст.ст. 95, 175, 177, 185, 294 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Заяву представника заявника ОСОБА_1 адвоката Шевчук-Філімон Наталії Мирославівни про встановлення опіки над недієздатною особою та призначення їй опікуна, заінтересовані особи: Орган опіки та піклування при Виконавчому комітеті Галицької міської ради Івано-Франківської області, ОСОБА_2 - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків - 5днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Ганна ВАСИЛЬЦОВА
Суд | Галицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2024 |
Оприлюднено | 17.09.2024 |
Номер документу | 121608352 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Галицький районний суд Івано-Франківської області
ВАСИЛЬЦОВА Г. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні