Справа № 307/2434/24
Провадження № 2/307/572/24
УХВАЛА
16 вересня 2024 року м. Тячів
Тячівський районний суд Закарпатської області в особі головуючого судді Стецюк М.Д., секретар судового засідання Цех Г.М., за участю представника позивачів ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Тячів заяву судді Стецюк М.Д. про самовідвід судді в цивільній за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Тячівської державної нотаріальної контори про звільнення нерухомого майна з-під арешту,
В С Т А Н О В И В:
До Тячівського районного суду Закарпатської області надійшла цивільна справа за за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Тячівської державної нотаріальної контори про звільнення нерухомого майна з-під арешту.
Головуючий суддяСтецюк М.Д.на підставіп.5ч.1ст.36ЦПК України,для усуненнясумнівів воб`єктивностіта неупередженостізаявила самовідвід,у зв`язкуз тим,що представникпозивачів ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ОСОБА_1 працювала уТячівському районномусуді Закарпатськоїобласті таявляється дружиноюсудді Тячівськогорайонного судуЗакарпатської областіБряника М.М., з яким є колегами.
Розглянувши вказану заяву та вивчивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України встановлено, що суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Згідно з ч. 1 ст. 39 ЦПК України з підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід.
За приписами ч. 3 ст. 39 ЦПК України передбачено, що відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно ч. 1 та 2 ст. 40 ЦПК України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.
Відповідно до ч. 9 ст. 40 ЦПК України питання про самовідвід судді вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу.
Європейський суд з прав людини вказав, що наявність безсторонності відповідно до пункту першого статті 6 Конвенції повинна визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності. Стосовно суб`єктивного критерію, особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано доказів протилежного. Стосовно об`єктивного критерію, то це означає, що при вирішенні того, чи є у цій справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезсторонній, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним же є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими (BELUKHA v. UKRAINE, N 33949/02, § 49 - 52, ЄСПЛ, від 09 листопада 2006 року).
Відповідно до п. 2.5 Бангалорських принципів поведінки суддів від 19 травня 2006 року суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.
Хоча вказані обставини не впливають на розгляд справи, однак можуть викликати сумнів в об`єктивності та неупередженості судді під час розгляду справи.
Одним із елементів довіри суспільства, в тому числі і учасників процесу до суду, є довіра складу суду вирішувати спір, що унеможливить в подальшому сумніватись у винесенні справедливого, законного та об`єктивного рішення суду.
Ураховуючи наведене та з метою недопущення сумніву сторони у справі в об`єктивності та неупередженості головуючого судді у розгляді даної справи, суд вважає, що заява про самовідвід підлягає задоволенню.
Згідно з ч. 1 ст. 41 ЦПК України у разі задоволення заяви про відвід судді, який розглядає справу одноособово, справа розглядається в тому самому суді іншим суддею, який визначається у порядку, встановленому статтею 33 цього Кодексу.
Керуючись ст. ст. 36, 39-41 ЦПК України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Заяву судді Тячівського районного суду Закарпатської області Стецюк Мирослави Дмитрівни про самовідвід - задовольнити.
Відвести суддю Тячівського районного суду Закарпатської області Стецюк Мирославу Дмитрівну від розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Тячівської державної нотаріальної контори про звільнення нерухомого майна з-під арешту.
Передати справу №307/2434/24 (провадження №2/307/572/24) у канцелярію Тячівського районного суду Закарпатської області для повторного розподілу між суддями в порядку, передбаченому ст. 33ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяСтецюк М.Д.
Суд | Тячівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2024 |
Оприлюднено | 17.09.2024 |
Номер документу | 121611501 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Тячівський районний суд Закарпатської області
Стецюк М. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні