Справа № 372/4171/24
Провадження 2-о-122/24
ухвала
Іменем України
16 вересня 2024 року Обухівський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Тиханського О.Б.,
присяжних Наговіциної Ю.В., Павліченко О.М.,
за участю секретаря Яворської М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Обухівського районного суду Київської області справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Виконавчий комітет Обухівської міської ради Київської області, особи стосовно яких розглядається заява: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання громадянина недієздатним, встановлення опіки над ним і призначення опікуна,
В С Т А Н О В И В:
Заявник звернувся до суду із заявою, в якій просить визнати недієздатними свого дядька ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та свою бабу ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , посилаючись на те, що останні хворіють, їх хвороба не виліковується та потребує стороннього догляду.
Сторони в судове засідання не з`явились.
Заявник ОСОБА_1 та його представник в судове засідання не з`явились, через канцелярію суду представник заявника подав клопотання про розгляд справи без їх участі та просив призначити судово-психіатричну експертизу.
Відповідно до ст. 103 ЦПК Українисуд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 105 ЦПК України, призначення експертизисудомєобов`язковим такожзаклопотаннямхоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.
Враховуючи, що для визначення психічного стану ОСОБА_2 , ОСОБА_3 необхідні спеціальні пізнання в галузі судової психіатрії, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 105 ЦПК України висновок експертизи є обов`язковим, вислухавши думку учасників процесу, суд вважає необхідним призначення по справі судово-психіатричної експертизи.
Для забезпечення належного проведення експертизи також слід витребувати відповідну медичну документацію.
При визначенніекспертної установи слід прийняти до уваги наступне.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про судову експертизу» виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням судово-психіатричних експертиз.
15 грудня 2017 року було внесено зміни до Закону України «Про судову експертизу», за якими судово-експертну діяльність здійснюють виключно державні спеціалізовані установи.
Відповідно до п. 3 Порядку проведення судово-психіатричної експертизи, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я України від 08 травня 2018 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14 червня 2018 року за № 719/32171, судово-психіатричну експертизу проводять державні спеціалізовані судово-психіатричні установи Міністерства охорони здоров`я України.
Суд, дослідивши клопотання, перевіривши матеріали справи, знаходить, що клопотання підлягає задоволенню, оскільки для вирішення даного спору, необхідні спеціальні пізнання, тому відповідно дост. 103 ЦПК України, дане клопотання є обґрунтованим.
Провадження по справі на час проведення експертизи підлягає зупиненню.
Витрати на проведення експертизи, відповідно до ч.2 ст.299 ЦПК України, слід віднести за рахунок держави.
Керуючись ст.ст. 103-106 ЦПК України, ст.39 ЦК України, суд присяжних
УХВАЛИВ:
Призначити посправісудово-психіатричнуекспертизущодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які проживають за адресою: АДРЕСА_1 .
Проведення експертизидоручитиекспертам Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України» (04080, м. Київ, вул. Кирилівська 103, корпус 12, 3-й поверх).
На вирішення експертів поставити наступні запитання:
1.Чи хворіє ОСОБА_2 на психічну хворобу?
2.Чи розуміє ОСОБА_2 характер та зміст власних дій, чи може керувати ними і передбачати їх наслідки?
3. Чи хворіє ОСОБА_3 на психічну хворобу?
4.Чи розуміє ОСОБА_3 характер та зміст власних дій, чи може керувати ними і передбачати їх наслідки?
В розпорядженняекспертів надатиматеріали цивільноїсправи тамедичну документацію,яка знаходитьсяна зберіганнів КНПОМР «ОбухівськаБЛІЛ».
Витребувати зКНПОМР«ОбухівськаБЛІЛ»історіюхворобита іншумедичнудокументаціюстосовно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,якіпередатиу розпорядженняекспертам Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України», на час проведення експертизи по справі.
Витрати по проведенню експертизи віднести за рахунок держави.
Провадження по справі зупинити до отримання висновку експертів.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.
Зобов`язати заявника виконати вимоги експерта щодо надання додаткової медичної чи іншої документації та забезпечення проведення експертизи у визначені ним строки та порядку.
Попередити осіб, що беруть участь у справі, про наслідки ухилення від участі в експертизі, передбачені ст.109 ЦПК України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня проголошення ухвали.
Суддя О.Б. Тиханський
Присяжні Ю.В. Наговіциної
О.М. Павліченко
Суд | Обухівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2024 |
Оприлюднено | 17.09.2024 |
Номер документу | 121615328 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Обухівський районний суд Київської області
Тиханський О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні