Ухвала
від 16.09.2024 по справі 904/3977/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду

та відкриття провадження у справі

16.09.2024м. ДніпроСправа № 904/3977/24

Суддя Скриннікова Н.С. , розглянувши матеріали позовної заяви Комунального підприємства "ПАВЛОГРАДТЕПЛОЕНЕРГО" до Комунального підприємства "Управління ринками" Павлоградської міської ради про визнання договору укладеним та стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію в сумі 81 157, 19 грн

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство "Павлоградтеплоенерго" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою №853 від 23.08.2024 до Комунального підприємства «Управління ринками» Павлоградської міської ради, м. Павлоград про визнання договору укладеним та стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію в сумі 81 157, 19 грн. та стягнення судових витрат по сплаті судового збору в сумі 6 056, 00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідно до ліцензій КП «Павлоградтеплоенерго» має право на провадження господарської діяльності з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії (рішення Дніпропетровської обласної державної адміністрації № 213-теп від 18.01.2018 року).

Отже централізоване постачання теплової енергії до будинку АДРЕСА_1 може бути надано тільки КП «Павлоградтеплоенерго».

На балансі Комунального підприємства "Управління Ринками" Павлоградської міської ради, на праві господарського відання, знаходяться нежитлові приміщення, а саме:

-нежитлове приміщення Дніпропетровська обл., м. Павлоград, по вул. Тимофіївська (Кравченка), буд.4/1, пл.160,8 кв.м, що підтверджується рішенням виконавчого комітету Павлоградської міської ради №250 від 22.03.2023р. (Акт приймання-передачі основних засобів від 26.04.2023 р.);

-нежитлове приміщення Дніпропетровська обл., м. Павлоград, по вул. Дніпровська, буд. 420, пл.65,0 кв.м, що підтверджується рішенням виконавчого комітету Павлоградської міської ради №561 від 22.08.2018р.

Дане приміщення було вивільнено орендарем 23.06.2023р. відповідно до Акту приймання-передачі (повернення) від 23.06.2023р.

19.07.2023 року (лист № 558 від 17.07.2023) позивач направив відповідачу для узгодження та підписання проект договору № 844 від 19.07.2023 року про надання послуг з постачання теплової енергії на зазначені житлові приміщення. Проте відповідач проігнорував цей лист, договір не підписав.

У період з листопада 2023 року по березень 2024 року Позивач поставив Відповідачу теплову енергію на загальну суму 81157,19 грн.

За цей період відповідач договір та акти надання послуги з постачання теплової енергії не підписав, за фактично надані послуги не заплатив. Чим спричинив збитки на вказану суму.

З огляду на те, що відповідач договір не підписав, надані послуги не оплатив, позивач звернувся до суду із відповідними позовними вимогами.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статям 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.

Відповідно до частин 1-3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи;7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Частиною 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно із ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Враховуючи характер спірних правовідносин та предмет доказування, суд вирішив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами на підставі частини 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст. ст. 12, 176, 234, 247, 252, Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

3. Встановити відповідачу строк - протягом 15-ти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі - для подання суду:

- обґрунтованого письмового відзиву на позовну заяву, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на діюче законодавство;

- доказів направлення відзиву з доданими до нього документами на адресу позивача.

Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надсиланням (наданням) відзиву до суду (ч. 5 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України).

4. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 2 ст.178 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (частини 3 та 4 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).

5. Встановити позивачу строк - протягом 5 днів з дня отримання відзиву на позов (якщо такий буде поданий) - для подання суду:

- відповіді на відзив на позов та доказів направлення відповіді на відзив відповідачу.

6. Встановити відповідачу строк - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив (якщо такі будуть) :

- заперечень на відповідь на відзив та доказів направлення заперечень на відповідь на відзив позивачу.

7. Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до частини 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

8.Роз`яснити учасникам справи, що згідно з пунктами 1 та 2 частини 6 статті 252 ГПК України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін за одночасного існування таких умов: предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

9. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

10. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву (ч. 7 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України).

11. Запропонувати сторонам вжити можливих заходів до врегулювання спору мирним шляхом.

12. Копію ухвали надіслати учасникам справи.

13.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Інформацію про дату та час розгляду справи можна отримати за електронною адресою суду: http//dp.arbitr.gov.ua/sud5005/spisok/csz.

Суддя Н.С. Скриннікова

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення16.09.2024
Оприлюднено17.09.2024
Номер документу121619434
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/3977/24

Ухвала від 01.10.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Скриннікова Наталя Сергіївна

Ухвала від 17.09.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Скриннікова Наталя Сергіївна

Ухвала від 16.09.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Скриннікова Наталя Сергіївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні