Справа № 909/829/24
УХВАЛА
16.09.2024 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Стефанів Т. В., розглянувши матеріали позовної заяви № 10 від 04.09.2024 (вх. № 7941/24 від 10.09.2024) у справі
за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Медекс Плюс"
про стягнення заборгованості за договором суборенди нежитлових приміщень та моральної шкоди на суму 88447 грн 00 к.,
у с т а н о в и в :
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернулася до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Медекс Плюс" про стягнення заборгованості за договором суборенди нежитлових приміщень від 01.09.2021 за період з серпня 2023 року по вересень 2024 року та моральної шкоди на загальну суму 88447 грн 00 к.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) право на звернення до господарського суду в установленому цим кодексом порядку гарантується. Отже, процесуальний закон гарантує кожному право на звернення до суду, проте таке право може бути реалізовано лише в порядку, визначеному цим кодексом.
ГПК України встановлює низку вимог до позовної заяви. Однак позивач не дотримався деяких з них, що є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Позивачем, на підтвердження факту сплати судового збору, подано платіжну інструкцію від 03.09.2024 на суму 3028 грн 00 к.
Як вбачається із змісту позовної заяви, позивачем заявлено дві вимоги майнового характеру: стягнення 68447 грн 00 к. заборгованості за договором суборенди нежитлових приміщень та стягнення 20000 грн 00 к. моральної шкоди.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, визначено Законом України "Про судовий збір".
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви з вимогою майнового характеру встановлюється в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2024 року складає 3028 грн 00 к.
Отже, за звернення до суду з двома вимогами майнового характеру позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 6056 грн 00 к.
Враховуючи часткову сплату судового збору в сумі 3028 грн 00 к. позивачу слід провести доплату судового збору в розмірі ще 3028 грн 00 к.
Частиною 3 ст. 162 ГПК України визначено, що позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Позивачем не зазначено даних відомостей у позовній заяві.
Окрім того, суд звертає увагу позивача на те що, позовні вимоги у частині стягнення подвійної ставки НБУ та індексу інфляції у прохальній частині відрізняються від суми, яка зазначається в змісті позовної заяви.
Відповідно до п. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 162, 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 2 ст. 174 ГПК України визначено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Беручи до уваги вищевикладене, суд дійшов до висновку про залишення позовної заяви без руху та встановлення десятиденного строку, з дня одержання позивачем цієї ухвали, на усунення виявлених судом недоліків.
Керуючись ст. 4, 162, 164, 174, 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 № 10 від 04.09.2024 (вх. № 7941/24 від 10.09.2024) - залишити без руху.
Позивачу у десятиденний строк, з дня отримання даної ухвали, усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- надати Господарському суду Івано-Франківської області докази сплати (доплати) судового збору в сумі 3028 грн 00 к.; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
- конкретизувати суму індексу інфляції та подвійної ставки НБУ, які підлягають стягненню.
У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвалу підписано 16.09.2024.
Суддя Т. В. Стефанів.
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2024 |
Оприлюднено | 17.09.2024 |
Номер документу | 121619728 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про приватну власність |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Стефанів Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні