СВАЛЯВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 306/1206/24
Провадження № 1-кс/306/220/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 вересня 2024 року м. Свалява
Слідчий суддя Свалявського районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 розглянувши клопотання слідчого СВ відділення поліції № 1 Мукачівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене начальником Свалявського відділу Мукачівської окружної прокуратури ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей та документів у кримінальному провадженні №42024072040000022 від 25 березня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України із здійсненням виїмки документів як в оригіналі, так і в належним чином завірених копіях, в тому числі і в електронному цифровому вигляді на носіях збереження інформації, із можливістю здійсненням скриншотів та роздруківкою того, всього, що буде виявлено в ході тимчасового доступу.
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СВ ВП № 1 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_3 звернувся в суд із зазначеним клопотанням, посилаючись на те, що у провадженні відділення поліції №1 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області перебувають матеріали кримінального провадження, відомості про яке 25.03.2024 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42024072040000022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.240 КК України.
В клопотанні слідчий СВ вказує на те, що підставою для внесення відомостей про кримінальне правопорушення за ч.2 ст.240 КК України до ЄРДР стала інформація про те, що у діях посадових осіб МПП « Андезіт » та ФОП ОСОБА_5 вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України. Зазначає, що підприємством здійснюється видобуток андезито-базальту (корисних копалин загальнодержавного значення) в Толоконському родовищі за межами земельних ділянок, наданих для видобування корисних копалин, при цьому видобування корисних копалин здійснюється з перевищенням проектної продуктивності кар`єру, а вивезення та реалізація надлишку не облікованих копалин здійснюється за допомогою вантажного транспорту та на підставі накладних, виданих ФОП ОСОБА_5 .
Зазначає, що досудовим розслідуванням встановлено, що МПП « Андезіт » зареєстроване за адресою АДРЕСА_1 . Основним видом діяльності є добування декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю. Керівником підприємства являється громадянин ОСОБА_6 , засновниками - ОСОБА_7 , частка у статутному капіталі становить 6367626 грн. (60%) та ОСОБА_8 , частка у статутному капіталі становить 4 245 084 грн. (40%). У МПП « Андезіт » наявна ліцензія №3832 від 31.05.2006, видана Державною службою геології та надр України на видобуток андезите - базальту в кількості 2145,34 тис. м3 у Толоконському родовищі, яке розміщене в 150 м. від Пн-Зх окраїни с. Сускове та в 7 км. на 3х від райцентру м. Свалява. Видобування вищевказаних корисних копалин підприємством здійснюється на відповідних земельних ділянках. Згідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 10.05.2024 за № 377968107 земельна ділянка з кадастровим номером №2124086900:01:001:0093, площею 2,8678 га за адресою: с. Сусково, Мукачівського району, Закарпатської області, перебуває у власності держави, а саме, Закарпатської обласної державної адміністрації та на праві оренди належить МПП « Андезіт ».
Клопотання мотивує тим, що з метою розкриття даного кримінального правопорушення, повного, всебічного та об`єктивного дослідження всіх обставин справи під час досудового розслідування існує необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів із здійсненням виїмки як в оригіналі, так і в належним чином завірених копіях, в тому числі і в електронному цифровому вигляді на носіях збереження інформації, із можливістю здійсненням скриншотів та роздруківкою того, всього, що буде виявлено в ході тимчасового доступу до всіх проектів із землеустрою на підставі яких відомості про вищевказані земельні ділянки були внесені до Державного земельного кадастру, а також до технічної документації із землеустрою щодо поділу та їх об`єднання, по земель книг на них, а саме щодо земельних ділянок за кадастровими номерами: 2124086900:01:001:0089 та 2124086900:01:001:0093, в тому числі до інженерної та технічної інфраструктури Державного земельного кадастру щодо всіх дій, а також за допомогою яких ключів (логінів), ір-адрес із зазначенням часу та дати вчинення будь-яких змін, всі інші можливі ідентифікатори місця втручання, а також відомостей про те, кому саме з числа працівників присвоєно логін та надано ключ, яким здійснено зміни, документів на підставі, яких вчинялися такі дії у Державному земельному кадастрі із вищевказаними земельними ділянками та до карт та проектів до них щодо встановлення та зміни меж території с. Вовчий Свалявського району, Закарпатської області.
Крім того, для запобігання загрози зміни або знищення документів (вказаних у клопотанні) розгляд клопотання просив проводити без участі особи у володінні яких знаходиться необхідна інформація.
Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутності.
Фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою звукозаписувального технічного засобу "EASYCON" не здійснювалась (ч. 1 ст. 107 КПК України).
Дослідивши матеріали клопотання слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Положенням ч. 1 ст. 131 КПК України передбачено, що одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей та документів.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України - сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, проведення інших процесуальних дій, передбачених КПК України.
Як убачається з витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, у провадженні СД відділення поліції №1 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області знаходиться кримінальне провадження № 42024072040000022 від 25 березня 2024 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України, про те, що що у діях посадових осіб МПП « Андезіт » та ФОП ОСОБА_5 вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України. Зазначає, що підприємством здійснюється видобуток андезито-базальту (корисних копалин загальнодержавного значення) в Толоконському родовищі за межами земельних ділянок, наданих для видобування корисних копалин, при цьому видобування корисних копалин здійснюється з перевищенням проектної продуктивності кар`єру, а вивезення та реалізація надлишку не облікованих копалин здійснюється за допомогою вантажного транспорту та на підставі накладних, виданих ФОП ОСОБА_5 (а.с. 7).
Відповідно до положень п.18 ст.3 КПК України до повноважень слідчого судді належить здійснення у порядку, передбаченому КПК України, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні. Слідчий суддя на даній стадії не оцінює докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення фактичних обставин вчиненого кримінального правопорушення, а на підставі оцінки сукупності отриманих даних (які мають бути такими, щоб слідчий суддя був впевнений у тому, що дані докази можуть дати підстави для пред`явлення обґрунтованої підозри у вчиненні того чи іншого кримінального правопорушення; повинні давати слідчому судді впевненість в тому, що в даному кримінальному провадженні необхідно надати доступ з метою уникнення негативних наслідків) доходить висновку, що надані суду матеріали є достатніми для застосування в рамках даного кримінального провадження, заходів забезпечення кримінального провадження - тимчасовий доступ до речей та документів.
Слідчим суддею досліджено: рапорт заступника керівника окружної прокуратури - начальника Свалявського відділу Мукачівської окружної прокуратури ОСОБА_4 про внесення до ЄРДР віомостей за ч.2 ст.240 КК Україіни (незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення); повідомлення директора Закарпатської регіональної філії Державного підприємства " Українське державне аерогеодезичне підприємство " про нанесення земельних ділянок за кадастровими номерами: 2124086900:01:001:0089 та 2124086900:01:001:0093 на Google maps в ліцензійному програмному забезпеченні Digitals (з фотосвітлинами викопіювання земельних ділянок накладених на Google maps; інформаційна довідка 377968107 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна: земельної ділянки 2124086900:01:001:0093; інформаційна довідка 377968861 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна: земельної ділянки 2124086900:01:001:0089 (а.с. 9-14).
Відповідно до ст. 159 КПК України - тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з нормою ст. 160 КПК України - сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
За приписами ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Слідчий суддя на даній стадії не оцінює докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення фактичних обставин вчиненого кримінального правопорушення, а на підставі оцінки сукупності отриманих даних (які мають бути такими, щоб слідчий суддя був впевнений у тому, що дані докази можуть дати підстави для пред`явлення обґрунтованої підозри у вчиненні того чи іншого кримінального правопорушення; повинні давати слідчому судді впевненість в тому, що в даному кримінальному провадженні необхідно накласти вид обмеження з метою уникнення негативних наслідків) доходить висновку, що надані суду матеріали є достатніми для застосування в рамках даного кримінального провадження заходів забезпечення кримінального провадження - тимчасового доступу до речей у кримінальному провадженні №42024072040000022 за ч.2 ст.240 КК України.
Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Зважаючи на те, що доводи слдічого СВ у клопотанні підтверджені доказами та доведені матеріалами кримінального провадження за ч.2 ст.240 КК України, що слідчим наведено підстави для здійснення виїмки як в оригіналі, так і в належним чином завірених копіях, в тому числі і в електронному цифровому вигляді на носіях збереження інформації, із можливістю здійсненням скриншотів та роздруківкою того, всього, що буде виявлено в ході тимчасового доступу у кримінальному провадженні №42054072040000022, яке необхідне для досягнення мети отримання доступу та є виправданими потребами досудового слідства за ч.2 ст.240 КК України, слідчий суддя доходить висновку, що клопотання слдічого СВ необхідно задовольнити частково.
Відповідно до ч.1 ст. 165 КПК України - особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді.
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України - тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
На підставі викладеного та керуючись ст. 159, 162 - 164, 166 КПК України, слідчий суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання слідчого СВ ВП № 1 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене начальником Свалявського відділу Мукачівської окружної прокуратури ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей та документів у кримінальному провадженні №42024072040000022 - задовольнити.
Надати дозвіл заступнику начальника відділення поліції №1 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області - начальнику слідчого відділення майору поліції ОСОБА_9 та/або заступнику начальника слідчого відділення відділення поліції №1 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області капітану поліції ОСОБА_10 та/або слідчому слідчого відділення відділення поліції №1 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області капітану поліції ОСОБА_11 та/або слідчому слідчого відділення відділення поліції №1 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 на проведення тимчасового доступу до документів із здійсненням їх виїмки як в оригіналі, так і в належним чином завірених копіях, в тому числі і в електронному цифровому вигляді на носіях збереження інформації, із можливістю здійсненням скриншотів та роздруківкою того, всього, що буде виявлено в ході тимчасового доступу, а саме:
- до автоматизованої системи державного земельного кадастру інженерної та технічної інфраструктури Державного земельного кадастру щодо всіх дій та завантажених документів, в тому числі проектів і технічних документацій із землеустрою поділу та об`єднання і обмінних файлів до них та поземельних книг на них, як в електронному так і в паперовому вигляді, а також за допомогою яких ключів (логінів), ір-адрес із зазначенням часу та дати вчинення будь-яких змін, всі інші можливі ідентифікатори місця втручання, а також відомості про те, кому саме з числа працівників присвоєно логін та надано ключ, яким здійснено зміни, документів на підставі, яких вчинялися такі дії у Державному земельному кадастрі із земельними ділянками за кадастровими номерами: 2124086900:01:001:0089 та 2124086900:01:001:0093.
- до проектів та карт до них щодо встановлення та окремо зміни меж території населеного пункту с. Сусково, Мукачівського району Закарпатської області, як в паперовому так і в електронному оцифрованому вигляді, індексно кадастрової карти території с. Сусково, Мукачівського району, Закарпатської області, як в паперовому так і в електронному оцифрованому вигляді, в тому числі формату «SK 63», карти та проектів до них території колгоспів та радгоспів, які знаходилися на території с. Сусково, Свалявського району, Закарпатської області, в тому числі земель які підлягали до паювання чи поділу, як в паперовому так і в електронному оцифрованому вигляді, в тому числі формату «SK 63», а також до проекту роздержавлення земель території с. Сусково та карти до даного проекту, як в паперовому так і в електронному оцифрованому вигляді, в тому числі формату «SK 63».
Доступ надати за допомогою уповноваженої на те особи та ключа Державного кадастрового реєстратора відділу №2 надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру Закарпатської області на їх робочому місці чи іншої уповноваженої на те особи в приміщенні відділу №2 адміністративних послуг ГУ Держгеокадастру Закарпатської області за адресою: АДРЕСА_2 .
Обов`язок по наданню права (забезпечення) тимчасового доступу до вищевказаних документів покласти на відповідальну особу адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру Закарпатської області (адреса: АДРЕСА_2 ).
Строк дії ухвали до 12 листопада 2024 року включно.
У разі невиконання ували про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підстав ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.
СЛІДЧИЙ СУДДЯ
СВАЛЯВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ
ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ ОСОБА_1
Суд | Свалявський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2024 |
Оприлюднено | 18.09.2024 |
Номер документу | 121624716 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Порушення правил охорони або використання надр |
Кримінальне
Свалявський районний суд Закарпатської області
Уліганинець П. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні