Ухвала
від 03.09.2024 по справі 314/2909/24
ВІЛЬНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 314/2909/24

Провадження № 2-к/314/1/2024

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.09.2024 м. Вільнянськ

Вільнянський районний суд Запорізької області у складі головуючого судді Кононенка І.О., за участі секретаря - Дерко В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Вільнянськ клопотання адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича в інтересах ОСОБА_1 , заінтересована особа - ОСОБА_2 , третя особа Кіровський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню,

ВСТАНОВИВ:

до суду надійшло вищевказане клопотання, яке обґрунтоване тим, що Ординарний суд м.П`яченца Італійська Республіка Іменем Італійського Народу прийняв рішення суду № 304/2023, опубліковане 18/05/2023, Номер у реєстрі № 2308/2021 у цивільній справі в першій інстанції, порушеній за заявою, поданою 22/10/2021 Золотухіним Андрієм проти ЗОЛОТУХІНА МАРИНИ: оголосив про розірвання шлюбу, укладеного 24.11.1999 року між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , зареєстрованого в органах реєстрації актів цивільного стану міста Кіровськ, Донецької області. Рішення Ординарного суду м.П`яченца Італійська Республіка Іменем Італійського народу № 304/2023, опубліковане 18/05/2023, Номер у реєстрі № 2308/2021 на території України не визнавалось.

Дане судове рішення іноземного суду не оскаржувалось сторонами, набрало законної сили, що підтверджується апостилем Заст. Прокурора Республіки ОСОБА_5 .

Відповідно до даних Державного реєстру актів цивільного стану зазначено, що між громадянами ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 , шлюб не розірвано та ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 перебувають у зареєстрованому шлюбі у зв`язку з чим представник заявника просить визнати рішення іноземного суду на території України.

Представник заявника в судове засідання не з`явився, згідно заяви просив розглядати клопотання без його участі, заявлені вимоги підтримав та просив визнати рішення іноземного суду таким, що не підлягає примусовому виконанню.

Ураховуючи, що в судове засідання не з`явились всі учасники справи, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення клопотання з наступних підстав.

Відповідно до ст. 9 Конституції України, чинні міжнародні договори, згода на обов`язковість яких видана Верховною Радою України, є частиною національного Законодавства України.

Відповідно до ст. 81 Закону України «Про міжнародне приватне право», в Україні можуть бути визнані та виконані рішення іноземних судів у справах, що виникають з цивільних, трудових, сімейних та господарських правовідносин, вироки іноземних судів у кримінальних провадженнях у частині, що стосується відшкодування шкоди та заподіяних збитків, а також рішення іноземних арбітражів та інших органів іноземних держав, до компетенції яких належить розгляд цивільних і господарських справ, що набрали законної сили.

Відповідно до п.12 постанови Пленуму Верховного Суду України № 12 від 24.12.1999 року «Про практику розгляду судами клопотань про визнання й виконання рішень іноземних судів та арбітражі і про скасування рішень, постановлених у порядку міжнародного комерційного арбітражу на території України» зазначено, що клопотання про визнання й виконання рішень іноземних судів (арбітражів) суд розглядає у визначених ними межах і не може входити в обговорення правильності цих рішень по суті, вносити до останніх будь-які зміни. Пунктом 17 зазначено: не потребують виконання рішення про: визнання прав; оголошення банкрутом; визнання недійсними певних актів; визнання, оспорення батьківства; позбавлення батьківських прав; розірвання шлюбу та ін.

Згідно ст. 471 ЦПК України рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню, визнається в Україні, якщо його визнання передбачено міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності.

Порядок визнання в Україні іноземних судових рішень, що не підлягають примусовому виконанню, регулюються ЦПК України.

Відповідно до роз`яснень Верховного Суду України, даних у п. 17 Постанови Пленуму від 24.12.1999 № 12 «Про практику розгляду судами клопотань про визнання й виконання рішень іноземних судів та арбітражів і про скасування рішень, постановлених у порядку міжнародного комерційного арбітражу на території України» не потребують виконання рішення про: визнання прав; оголошення банкрутом; визнання недійсними певних актів; визнання, оспорення батьківства; позбавлення батьківських прав; розірвання шлюбу; встановлення фактів, шо мають юридичне значення: усиновлення: визнання фізичної особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою.

Відповідно до частини першої ст. 472 ЦПК України, клопотання про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню, подається заінтересованою особою до суду в порядку, встановленому статтями 464-466 цього Кодексу для подання клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду, з урахуванням особливостей, визначних цією главою.

Неявка без поважних причин у судове засідання заінтересованих осіб або їх представників, стосовно яких суду відомо про своєчасне вручення їм повістки про виклик до суду, не є перешкодою для розгляду клопотання, якщо будь-якою із заінтересованих осіб не було порушено питання про перенесення його розгляду (ч. 5 ст. 473 ЦПК України).

Судом встановлено, що між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 24.11.1999 року укладено шлюб, зареєстрований відділом реєстрації актів громадянського стану м.Кіровське Донецької області.

Рішенням Ординарного суду м.П`яченца Італійська Республіка Іменем Італійського Народу від 13.10.2016 року № 304/2023, за позовом ОСОБА_1 проти ОСОБА_2 , оголошено про розірвання шлюбу укладеного 24.11.1999 року ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , зареєстрованого в органах реєстрації актів цивільного стану міста Кіровськ, Донецької області шлюб

Дане судове рішення іноземного суду не оскаржувалось сторонами, набрало законної сили, що підтверджується апостилем Виконуючого обов`язки секретаря штату Пенсильванія Роберт Торрес.

Визнання рішення іноземного суду в Україні необхідне заявнику для отримання у органах реєстрації актів цивільного стану документального підтвердження про розірвання шлюбу між сторонами.

У відповідності до вимог ч. 6 ст. 473 ЦПК України за наслідками розгляду клопотання, а також заперечення у разі його надходження, суд постановляє ухвалу про визнання в Україні рішення іноземного суду та залишення заперечення без задоволення або про відмову у задоволенні клопотання про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню.

Враховуючи викладене, суддя приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання адвоката Скрябіна О.М. про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню

Враховуючи та керуючись ст. ст. 260, 261, 353, 354, 471-473 ЦПК України, Законом України «Про міжнародне приватне право», суд,-

ПОСТАНОВИВ:

клопотання адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича в інтересах ОСОБА_1 , заінтересована особа - ОСОБА_2 , третя особа Кіровський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню - задовольнити.

Визнати на території України рішення Ординарний суд м.П`яченца Італійська Республіка Іменем Італійського Народу № 304/2023, опубліковане 18/05/2023, Номер у реєстрі № 2308/2021 у цивільній справі в першій інстанції, порушеній за заявою, поданою 22/10/2021 Золотухіним Андрієм проти Золотухіна Марини: оголосити розірвання шлюбу, укладеного 24.11.1999 року між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , зареєстрованого в органах реєстрації актів цивільного стану міста Кіровськ, Донецької області.

Ухвала може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна карга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя І.О.Кононенко

03.09.2024

СудВільнянський районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення03.09.2024
Оприлюднено18.09.2024
Номер документу121624908
СудочинствоЦивільне
КатегоріяВиконання судових доручень іноземних судів

Судовий реєстр по справі —314/2909/24

Ухвала від 03.09.2024

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Кононенко І. О.

Ухвала від 08.07.2024

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Кононенко І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні