Ухвала
від 16.09.2024 по справі 554/9574/24
ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Дата документу 16.09.2024Справа № 554/9574/24 Провадження № 1-кс/554/9199/2024

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 вересня 2024 року м. Полтава

Октябрський районнийсуд м.Полтави вскладі:слідчого судді ОСОБА_1 за участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,розглянувши клопотання заступника начальника сектору дізнання відділу поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Полтавської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024175440000350 від 23.08.2024,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.197-1КК України -

В С Т А Н О В И В :

Заступника начальникасектору дізнаннявідділу поліції№ 2Полтавського РУПГУНП вПолтавській області ОСОБА_3 звернуласядо судуіз клопотаннямпро тимчасовийдоступ доречей ідокументів посилаючисьна те,що У провадженні сектору дізнання відділу поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області перебуває кримінальне провадження №12024175440000350 від 23.08.2024, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 197-1 КК України.

Встановлено, що 22.08.2024 р. до ВП № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області надійшли матеріали перевірки за зверненням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо самовільного зайняття належної йому земельної ділянки площею 5,3177 га, кадастровий номер 5324081300:00:001:0026, розміщеної на території Мачухівської територіальної громади Полтавського району.

Під час проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню

опитано ОСОБА_5 , який пояснив що у 2021 році точної дати не пам?ятає, він придбав у гр. ОСОБА_6 земельну ділянку площею 5,3177 га, кадастровий номер 5324081300:00:001:0026 з цільовим призначенням для «ведення сільськогосподарського товарного виробництва», яка розташована в межах колишньої Калашниківської сільської ради. На даній земельній ділянці ОСОБА_7 планував здійснювати сільськогосподарську діяльність та вирощувати сільськогосподарські культури. Навколо його земельної ділянки знаходяться землі, які обробляє ФГ « ОСОБА_8 » (голова ОСОБА_9 ). З 2021 року він не мав змоги обробляти свою земельну ділянку та весь цей час її обробляло ФГ « ОСОБА_8 ». ОСОБА_7 неодноразово звертався до гр. ОСОБА_9 з приводу припинення користування його ділянкою так як вона є його власністю та ніяких угод з третіми особа з приводу її використання не вкладав. У відповідь ОСОБА_9 відповідала, що дана земельна ділянка передана цілісним комплексом у користування ФГ « ОСОБА_8 » так як колишня власниця даної ділянки гр. ОСОБА_6 , була членом ФГ « ОСОБА_8 ». При покупці земельної ділянки вона була винесена в натуру та були встановлені межові знаки. Через деякий час після укладення між ОСОБА_10 та ОСОБА_11 договору купівлі-продажу, гр. ОСОБА_9 звернулась до ІНФОРМАЦІЯ_2 з позовом про визнання договору купівлі-продажу недійсним.

В червні 2024 року ОСОБА_9 судом було відмовлено в позові. В травні 2024 року, приїхавши на свою земельну ділянку ОСОБА_5 побачив, що вона засіяна соняшником.

В телефонній розмові ОСОБА_9 підтвердила, що вона дійсно засіяла дану земельну ділянку. Зібравши всі відповідні документи на право власності та дочекавшись рішення суду ОСОБА_5 звернувся до правоохоронних органів так, як в діях голови ФГ « ОСОБА_8 » вбачаються ознаки кримінального правопорушення.

17.08.2021 року приватний нотаріус Полтавського районного нотаріального округу Полтавської області ОСОБА_12 на підставі договору купівлі-продажу, серія та номер 1567 здійснила реєстрацію земельної ділянки з кадастровим номером 5324081300:00:001:0026 на території ІНФОРМАЦІЯ_3 площею 5,3177 га, власником якої являється ОСОБА_5 .

У відповідності до ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі: а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом. Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду цільового призначення.

Відповідно до п. 6 постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 року №1127 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» Державна реєстрація прав проводиться за заявою заявника шляхом звернення до суб`єкта державної реєстрації прав або нотаріуса.

Відповідно до п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 року №1127 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» Для державної реєстрації прав заявник подає оригінали документів, необхідних для відповідної реєстрації, передбаченіЗаконом України«Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», іншими законами України та цим Порядком. У разі коли оригінали документів, необхідних для державної реєстрації прав, відповідно до законодавства залишаються у справах державних органів, органів місцевого самоврядування, що їх видають, заявник подає копії документів, оформлені такими органами відповідно до законодавства.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» реєстраційна справа формується нотаріусом у паперовій та електронній формі після відкриття розділу на об`єкт нерухомого майна у Державному реєстрі прав та внесення до нього відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об`єкти та суб`єктів цих прав та зберігається протягом всього часу існування об`єкта; включає документи у паперовій та електронній формі, на підставі яких проведено реєстраційні дії, а також документи, сформовані за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав у процесі проведення таких реєстраційних дій; має реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна.

Крім цього, абзацом 2 пункту 2 ст. 17 Закону передбачено, що документи, на підставі яких проведено реєстраційні дії та які підлягають поверненню заявнику, зберігаються у реєстраційній справі у формі електронних копій документів, виготовлених шляхом сканування під час проведення реєстраційних дій.

Відповідно до розділу № 8 наказу ІНФОРМАЦІЯ_4 №3267/5 від 18.11.2016 «Про затвердження Порядку формування та зберігання реєстраційних справ» встановлено, що доступ до документів реєстраційної справи відповідно достатті 17Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» тастатті 30Закону України«Про державнуреєстрацію юридичнихосіб,фізичних осіб-підприємців тагромадських формувань»забезпечує посадоваособа іззберігання реєстраційнихсправ відповідногосуб`єкта,що забезпечуєзберігання реєстраційнихсправ. Доступдо документівреєстраційної справив електроннійформі увипадку,передбаченому абзацомпершим цьогопункту,забезпечує посадоваособа іззберігання реєстраційнихсправ відповідногосуб`єкта,що забезпечуєзберігання реєстраційнихсправ,шляхом друкутаких документівза допомогоюпрограмних засобівведення Державногореєстру прав,Єдиного державногореєстру зпроставлянням власногопідпису тапечатки (занаявності)на кожнійсторінці документа. У разі коли доступ до документів реєстраційної справи в електронній формі забезпечує посадова особа із зберігання реєстраційних справ, яка не є державним реєстратором, на документах, роздрукованих за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав, Єдиного державного реєстру, проставляється печатка суб`єкта (за наявності), що забезпечує зберігання реєстраційних справ.

Приймаючи до уваги вище викладене, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб, враховуючи те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається достатньо підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та мають бути використані у розкритті даного кримінального правопорушення та як доказ під час досудового розслідування і в суді, а тому необхідно отримати тимчасовий доступ до реєстраційної справи з реєстрації права власності на земельну ділянку із кадастровим номером 5324081300:00:001:0026, документів, які подавав ОСОБА_5 приватному нотаріусу Полтавського районного нотаріального округу Полтавської області ОСОБА_12 (копія паспорта, ідентифікаційного коду, квитанції, договір купівлі-продажу та всі інші документи які пов`язані з державною реєстрацією), що перебувають у володінні приватного нотаріуса Полтавського районного нотаріального округу Полтавської області ОСОБА_12 за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення належним чином завірених копій, оскільки вони мають важливе значення для досудового розслідування та можуть бути використані як доказ у кримінальному провадженні.

Таким чином, реєстраційна справа та документи з якої вона складається, мають ознаки речових доказів, оскільки в них збережені відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. Вказані документи необхідні з метою проведення по ним судових експертиз, зокрема почеркознавчих.

Документи реєстраційної справи з реєстрації права власності земельної ділянки, що зазначена вище, подані ОСОБА_5 , як самі по собі, так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема встановлення особи, яка вчинила дане кримінальне правопорушення. Встановивши особу, яка звернулася із заявами про реєстрацію прав власності та оренди земельних ділянок, можливо встановити особу, яка і вчинила кримінальне правопорушення. Документи, з яких складаються реєстраційні справи, мають ознаки речових доказів по кримінальному провадженню, по ним необхідно провести судові почеркознавчі експертизи, для проведення яких надаються оригінали документів. Іншими способами без вилучення оригіналів документів, довести зазначені вище обставини неможливо.

У судове засідання дізнавач не з`явилася, до суду подала заяву про розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів за її відсутності, клопотання підтримує в повному обсязі, просить задовольнити.

Згідно норми ч. 4ст. 107 КПК Українифіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Слідчий суддя, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, та інші письмові докази, вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню. Сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; відомості, які містяться у вказаних документах, можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні. Документи, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, не включають документів, що містять охоронювану законом таємницю. Іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених документів.

Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Клопотання заступника начальника сектору дізнання відділу поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Полтавської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024175440000350 від 23.08.2024,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.197-1КК України - задовольнити.

Надати групі дізнавачів у кримінальному провадженні сектору дізнання відділу поліції № 2 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області, а саме ОСОБА_3 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 тимчасовий доступ до речей і документів (у тому числі електронних) з можливістю вилучення належним чином завірених копій, які перебувають у володінні приватного нотаріуса Полтавського районного нотаріального округу Полтавської області ОСОБА_12 за адресою АДРЕСА_1 , а саме: належним чином завірений договір купівлі-продажу, серія та номер 1567 та всі інші документи які подав ОСОБА_5 для реєстрації земельної ділянки з кадастровим номером 5324081300:00:001:0026 на території ІНФОРМАЦІЯ_3 площею 5,3177 га.

Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали.

Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннямиКПК Україниз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудОктябрський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення16.09.2024
Оприлюднено18.09.2024
Номер документу121631835
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —554/9574/24

Ухвала від 24.12.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Черняєва Т. М.

Ухвала від 16.09.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Черняєва Т. М.

Ухвала від 11.09.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Черняєва Т. М.

Ухвала від 11.09.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Черняєва Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні