Справа № 369/7036/23
Провадження № 2/369/1196/24
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
04.06.2024 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Волчка А.Я.,
при секретарі Ведмеденко Н.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «М ашинобудівників 17А» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Машинобудівників 17А» звернулося до суду із позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
В обґрунтування позову зазначає, що відповідач є власником квартири АДРЕСА_1 та є співвласником багатоквартирного будинку, в якому створено ОСББ «Машинобудівників 17А».
Відповідно до Статуту ОСББ «Машинобудівників 17А» ОСОБА_1 поручає останньому обслуговування будинку АДРЕСА_2 і прибудинкової території та бере участь у витратах по виконаних роботах та утримання будинку згідно із затвердженого розміру внеску.
Згідно з протоколу від 04 березня 2017 року №2 Загальних зборів ОСББ «Машинобудівників 17А» затверджено розмір щомісячних внесків (зборів) власників ( співвласників) житлових та нежитлових приміщень у розмірі 5,28 грн за 1 кв.м загальної площі житлових квартир та нежитлових приміщень.
Сплата внесків здійснюється щомісячно, в термін до 5 числа поточного місяця на рахунок ОСББ.
Згідно з Протоколом від 20 червня 2019 року №4 Загальних зборів ОСББ «Машинобудівників 17А» затверджено розмір щомісячних внесків житлових та нежитлових приміщень у розмірі 5,50 грн за 1 кв.м. загальної площі житлових та нежитлових приміщень.
Відповідно до протоколу Загальних зборів, боржник повинен був сплатити об`єднанню за період з травня 2017 року по травень 2023 року суму у розмірі 49217, 79 грн, тоді коли за вказаний період сплатив лише 27328 , 01 грн. З січня 2021 року відсутні будь-які оплати , в результаті цього за власником квартири виникла заборгованість по внескам членів об`єднання у загальній сумі 21889, 78 грн з нарахуванням пені.
За таких обставин, позивач звернувся до суду із вказаним позовом до відповідача та просив стягнути з останньої заборгованість розмірі 27328, 01 грн, судовий збір у розмірі 2684, 00 грн та витрати на правничу допомогу у розмірі 3000, 00 грн.
Ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 21.06.2023 року відкрито спрощене позовне провадження з викликом сторін.
У судове засідання 30.04.2024 року сторони не з`явилися, про причини неявки суд не повідомили, хоча про час та місце судового розгляду були повідомлені належним чином.
За письмовою згодою позивача суд ухвалив, провести заочний розгляд справи та ухвалити заочне рішення, що відповідає положенням ст. ст. 280-281 ЦПК України.
У зв`язку з неявкою сторін в силу ч. 2 ст.247ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Вивченням матеріалів встановлено, що дану справу можливо вирішити в спрощеному позовному провадження, враховуючи положення ст. ст.19,274 ЦПК України, оскільки з урахуванням предмету та підстав позову, обраного позивачем способу захисту вона відноситься до справ незначної складності.
У відповідності до ч. 5 ст.268ЦПК України датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши дійсні обставини, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 є власником та проживає в квартирі за адресою: АДРЕСА_3 , загальною площею 38,0 кв.м , що підтверджується Інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 331559821 від 08.05.2023 р. та користується житлово-комунальними послугами, що включають в себе: послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, послуги з вивезення побутових відходів.
Відповідно Статуту ОСББ «Машинобудівників 17А» завданням та предметом діяльності об`єднання є: забезпечення реалізації прав співвласників на володіння та користування спільним майном; забезпечення належного утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території; сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами; забезпечення виконання співвласниками своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.
Розділ 5 п. 2 Статуту ОСББ визначає, що, співвласник зобов`язаний:
виконувати обов`язки, передбачені Статутом об`єднання;
виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень;
не допускати порушення законних прав та інтересів інших співвласників;
дотримуватися вимог правил утримання житлового будинку і прибудинкової території, правил пожежної безпеки, санітарних норм;
своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі;
відшкодовувати збитки, заподіяні майну інших співвласників;
виконувати передбачені Статутом об`єднання обов`язки перед об`єднанням;
Статутом об`єднання можуть бути встановлені інші обов`язки співвласників.
Відносини з приводу створення та діяльності об`єднань співвласників багатоквартирних об`єднань регулюються Законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», їх Статутом, відповідно ст.10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», до компетенції загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку визначення розмірів платежів та внесків членів об`єднання.
Згідно Протоколу №2 від 04 березня 2017 року загальних зборів ОСББ «Машинобудівників 17А» затверджено розмір щомісячних внесків (платежів) власників (співвласників) житлових та нежитлових приміщень (членів або не членів ОСББ "Машинобудівників-17А") в розмірі 5,28 грн. за 1м2 загальної площі житлових (квартир) та нежитлових (офісів) приміщень.
Сплата внесків здійснюється щомісячно, в термін до 5 числа поточного місяця на рахунок ОСББ.
Відповідно до протоколу Загальних зборів, боржник повинен був сплатити об`єднанню за період з травня 2017 року по травень 2023 року суму у розмірі 49217, 79 грн, тоді коли за вказаний період сплатив лише 27 328 , 01 грн.
Розділ 6 Статуту ОСББ визначає, що відповідальність за порушення Статуту та за рішення статутних органів об`єднання визначається відповідно до статті 29 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку".
Згідно акту звірки за період з 01.05.2017 року по 31.03.2023 року, в результаті неналежного виконання власником квартири положень статуту та протоколу загальних зборів осіб, виникла заборгованість по внескам членів об`єднання в сумі 49217, 79 грн. проте відповідачка ОСОБА_1 частково погасила заборгованість у розмірі 27328, 01 грн.
Відповідно до вказаного Акту сальдо на кінець періоду залишилось у розмірі 21889, 00 грн.
Таким чином, суд встановив , що розмір заборгованості відповідача становить саме 21 889, 00 грн, які необхідно стягнути з відповідача на користь позивача.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 3ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Згідно вимог ст. 32Закону України «Про житлово-комунальні послуги» плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно п. 7 «Правил користування приміщеннями житлових будинків», затверджених Постановою КМУ № 45 від 24 січня 2006 року «Про внесення змін до постанови Кабміну від 08 жовтня 1992 року № 572», власник та наймач квартири зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Стаття 76 ЦПК України визначає що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Стаття 81 ЦПК України визначає що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку, що відповідачем по справі були порушені обов`язки щодо оплати вартості наданих житлово-комунальних послуг, а тому вимоги позивача по даному позову підлягають до задоволення.
Згідно з ч. 1 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 549 неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Відповідно до ч. 2 ст. 551 ЦК України якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.
Законодавство не містить вказівок на розмір неустойки у разі невиконання зобов`язання, якщо її розмір не визначений у договорі. Не визначеного такого розміру пені і в договорі про надання послуг з утримання будинку, споруд та прибудинкової території від 16.10.2015 № П28АК32.
В силу ст. 141 ЦПК України судові витрати, суд покладає на відповідача.
Відповідно до ч. 1, ч. 3 ст. 133 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; 3) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 4) пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
Відповідно до ст. 137 ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги. Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірними із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Згідно ч.ч. 2, 3 ст. 141 ЦПК України, інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
При вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує: 1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; 2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору з урахуванням ціни позову, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; 3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо; 4) дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялися.
Згідно до ч. 3 ст. 133, ст. 140, ч. 2 ст. 141 ЦПК України, особа, як понесла витрати, пов`язані з витребуванням доказів та вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи, має право вимагати відшкодування цих судових витрат за рахунок іншої сторони.
Відповідно до ч. 8 ст. 141 ЦПК України, розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем на підтвердження надання правової допомоги додано до позовної заяви договір про надання правової допомоги № 25, укладений між адвокатом Денисенком Євгеном Вікторовичем та об`єднанням багатоквартирного будинку «Машинобудівників 17А» від 17.04.2023 року.
Водночас позивачем не надано детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
На цій підставі суд зазначає, що позивачем не доведено в суді належними доказами здійснення витрат на професійну правничу допомогу у справі, тому суді дійшов висновку про відмову у задоволенні вимоги про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСББ «Машинобудівників 17А» правничої допомоги у розмірі 3000, 00 грн.
Відповідно до вимог ч.1 ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Відповідно до ст.ст.15,16,525,625, ЦК України, ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Закону України «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію» та керуючись ст.ст.4, 5, 12, 76-82, 141, 258-259, 263-265, 268, 273, 274, 279 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов об`єднання багатоквартирного будинку «Машинобудівників 17А» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Машинобудівників 17А» заборгованість по внескам та платежам співвласників об`єднання за період з травня 2017 р. по січень 2021р. у розмірі 21889 ( двадцять одну тисячі вісімсот вісімдесят дев`ять ) грн 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Машинобудівників 17А» судовій збір в розмірі 19371,00 грн. (одна тисяча дев`ятсот тридцять сім грн.)
Позивач : Об`єднання багатоквартирного будинку «Машинобудівників 17А», 08132 м. Вишневе, вул. Машинобудівників 17А.Києво-Святошинського району, Київської області, ЄДРПОУ 40546694.
Відповідач: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_4 .
Копію заочного рішення негайно направити відповідачу.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення, до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду
Суддя Андрій ВОЛЧКО
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2024 |
Оприлюднено | 18.09.2024 |
Номер документу | 121641979 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Волчко А. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні