Справа № 303/7644/24
2-о/303/429/24
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
17 вересня 2024 року м. Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Курах Л.В., розглянувши матеріали за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи ОСОБА_2 , служба у справах дітей державної адміністрації Мукачівського району Закарпатської області про усиновлення,-
в с т а н о в и в:
Заявник ОСОБА_1 звернувся до Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області в порядку окремого провадження із заявою, в якій просять прийняти рішення про усиновлення.
Вивчивши подану заяву, слід прийти до висновку про необхідність залишення її без руху за таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно з ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Частиною 3 ст. 294 ЦПК України передбачено, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про усиновлення.
У ч. 1 ст. 311 ЦПК України визначено, що заява про усиновлення дитини повинна зокрема містити відомості про стан здоров`я усиновлюваної дитини. Крім того, згідно з ч.ч. 2, 3 ст. 312 ЦПК України орган опіки та піклування повинен подати суду висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини до якого, зокрема, має бути доданий медичний висновок про стан здоров`я дитини, про її фізичний і розумовий розвиток.
В той же час, ні подана заява, ні додані до заяви документи не містять інформацію про стан здоров`я усиновлених дітей, про їх фізичний і розумовий розвиток.
У зв`язку з цим, заявнику необхідно додати вказані документи.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 311 ЦПК України до заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи. Таким чином, заявнику необхідно долучити інформацію про отримані доходи.
Також, заінтересованими особами є особи, які беруть участь у справі, та мають у ній юридичну заінтересованість. Коло заінтересованих осіб визначається взаємовідносинами із заявником у зв`язку з обставинами, які підлягають встановленню і які можуть вплинути на їх права та обов`язки.
Відповідно до прохальної частини заяви, заявник просить внести зміни до актового запису про народження дітей, в тому числі і змінити прізвище та по батькові дітей.
Оскільки відомості про зміну прізвища та по батькові підлягають обов`язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян, заявнику необхідно зазначити в заяві про усиновлення в якості заінтересованої особи Відділ державної реєстрації актів цивільного стану, яким здійснено актовий запис про народження дитини. Однак, заявник не визначив їх як учасника цієї справи із визначенням її процесуального статусу, що також тягне за собою порушення вимог ст. 177 ЦПК України щодо надання копій заяви з долученими документами відповідно до кількості осіб, що беруть участь у справі.
Крім того, до заяви має бути долучено Повний Витяг з актового запису про народження дитини, яку має намір усиновити заявник, що необхідно задля з`ясування відомостей про батьків дитини, безпосередньо внесення даних щодо батька дитини (визнання ним свого батьківства (рішення суду про встановлення батьківства) та або запису про батька на підставі ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України.
Крім того відповідно до положень підпункту 4 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (далі Закон), за подання заяви у справах окремого провадження судовий збір, якщо заява подана фізичною особою, сплачується у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 605 гривень 60 копійок. Проте такий розмір судовий збору є належним у тому випадку, коли подається заява про усиновлення однієї дитини, як це і передбачено ч. 2 ст. 311 ЦПК України. Однак ОСОБА_1 подав заяву, в якій об`єднав дві вимоги стосовно двох дітей.
Тому суд застосовує положення частини 3 статті 6 вказаного Закону, яким передбачено, що у разі коли у заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру. Отже, у зв`язку із поданням ОСОБА_1 заяви про усиновлення двох дітей, які за своєю суттю, є вимогами немайнового характеру, судовий збір, повинен бути сплаченим у розмірі 1211,20 грн. Проте заявник надав суду докази сплати судового збору тільки у розмірі 605 гривень 60 копійок, що є недоліком заяви.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, заявнику необхідно доплатити судовий збір у розмірі 605,60 грн..
Згідно з ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи зазначене, заява підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 293, 294 ЦПК України, суддя,-
п о с т а н о в и в:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи ОСОБА_2 , служба у справах дітей державної адміністрації Мукачівського району Закарпатської області про усиновлення - залишити без руху.
Повідомити заявника про необхідність усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині цієї ухвали, протягом десяти днів з дня отримання ухвали.
Роз`яснити, що якщо заявник не усуне недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявнику (ч. 3 ст. 185 ЦПК України).
Копію ухвали надіслати заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.В.Курах
Суд | Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2024 |
Оприлюднено | 19.09.2024 |
Номер документу | 121645134 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Курах Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні