Комінтернівський районний суд м.Харкова
Провадження № 2/641/2385/2024 Справа № 641/5155/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 вересня 2024 року Суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова Зелінська І. В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Акціонерного товариства «Завод Радіореле» про стягнення компенсації за невикористану відпустку,
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулися до суду із вказаним позовом.
Позовна заява залишалася без руху, вимоги якої виконано.
Суд, дослідивши матеріали позовної заяви приходить до наступного висновку.
Згідно з ч. 1, 6 ст.188ЦПК України в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги. Похідною позовною вимогою є вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної).
Відповідно до п. 15 постанови Пленуму Верховного суду України від 12.06.2009 року №2 «Про застосування норм цивільно-процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції», визначено, що позовні вимоги кількох осіб до одного й того ж відповідача або позивача до кількох відповідачів можуть бути об`єднані в одне провадження, якщо ці вимоги однорідні, зокрема такі, які нерозривно пов`язані між собою, або від вирішення однієї з них залежить вирішення інших. Таке об`єднання не допускається, коли відсутня спільність предмета позову (наприклад, позови кількох осіб про стягнення зарплати чи про поновлення на роботі). Роз`єднання кількох поєднаних в одному провадженні вимог може мати місце лише за умови, що їх сумісний розгляд ускладнює вирішення справи. У разі роз`єднання позовів підставою для провадження щодо вимог, виділених у самостійне провадження, є ухвала суду про роз`єднання позовів і копія пред`явленого позову.
Суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи вправі до початку розгляду справи по суті роз`єднати позовні вимоги, виділивши одну або декілька об`єднаних вимог в самостійне провадження, якщо це сприятиме виконанню завдання цивільного судочинства. Розгляд позовних вимог виділених у самостійне провадження, здійснює суддя, який прийняв рішення про роз`єднання позовних вимог (ч.6ст.188 ЦПК України).
Про об`єднання справ у одне провадження, роз`єднання позовних вимог, про відмову в об`єднанні справ у одне провадження, роз`єднання позовних вимог суд постановляє ухвалу (ч.7ст.188 ЦПК України).
Відповідно до пункту 2.3.30 Положення про автоматизовану систему документообігу суду від 26.11.2010 року №30 (зі змінами), у разі роз`єднання (виділення) судових справ виділена в окреме провадження судова справа не підлягає автоматизованому розподілу, реєструється як така, що надійшла вперше, та передається судді, яким ухвалено рішення про роз`єднання кількох поєднаних в одному провадженні вимог у самостійні провадження чи виділення в окреме провадження. При роз`єднанні (виділенні) судових справ системою автоматично перераховується коефіцієнт навантаження на суддю із врахуванням таких судових справ.
Слід зазначити, що позовні вимоги, викладені обставини стосуються різних спірних правовідносин, мають різний предмет доказування, вони не пов`язані між собою підставою виникнення або поданими доказами, задоволення однієї вимоги не залежить від задоволення іншої позовної вимоги, незважаючи на те, що вони пред`явлені до одного і того ж відповідача. Розгляд справи одночасно вимог усіх позивачів призведе до затягування розгляду справи та значно ускладнить вирішення справи.
За таких обставин, суд дійшов висновку про необхідність роз`єднання вимог у самостійні провадження по кожному позивачу окремо.
При цьому, позови, які підлягають роз`єднанню, підсудні Комінтернівському районному суду м. Харкова.
Позовна заява відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України.
Підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Відповідно до ст. ст. 19, 274 ЦПК України справа може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч.5 ст. 279 ЦПК України з власної ініціативи суду розгляд справи може проводитись в судовому засіданні з викликом сторін.
Керуючись ст. 19, 175, 177, 187, 274, 277 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Акціонерного товариства «Завод Радіореле» про стягнення компенсації за невикористану відпустку роз`єднати та виділити у самостійні провадження.
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Завод Радіореле» про стягнення компенсації за невикористану відпустку залишити у даному провадженні у справі під номером 641/5155/24 (провадження №2/641/2385/2024).
Позовні вимоги ОСОБА_2 до Акціонерного товариства «Завод Радіореле» про стягнення компенсації за невикористану відпустку виділити у самостійне провадження та передати до канцелярії суду для здійснення реєстрації, відповідно до вимог пункту 2.3.30 Положення про автоматизовану систему документообігу суду від 26.11.2010 року №30 (в редакції від 11.06.2021 року відповідно до Рішення Ради суддів України від 11.06.2021 року №18).
Прийняти дорозгляду та відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Завод Радіореле» про стягнення компенсації за невикористану відпустку.
Розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження.
Призначити судове засідання в приміщенні Комінтернівського районного суду м. Харкова (м. Харків, вул. Холодноярська, 5, каб. №18) з викликом осіб на 16.10.2024 року о 10-00 год.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України). Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам ч. ч. 3- 5 ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам ч. ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://court.gov.ua/.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя -І. В. Зелінська
Суд | Комінтернівський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2024 |
Оприлюднено | 18.09.2024 |
Номер документу | 121655574 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Комінтернівський районний суд м.Харкова
Зелінська І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні