Рішення
від 16.09.2024 по справі 910/8083/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

16.09.2024Справа № 910/8083/24

За позовом Приватного акціонерного товариства "ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "АРТІГАС"

про стягнення 42 034,08 грн

Суддя О.В. Гумега

секретар судового засідання

Патрікеєва Т.В.

Представники: без повідомлення (виклику) учасників справи.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Приватне акціонерне товариство "ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ" (далі - позивач, ПРАТ "ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ") звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "АРТІГАС" (далі - відповідач, ТОВ "АРТІГАС") про стягнення 42 034,08 грн заборгованості за надані послуги з оперативного обслуговування на підставі Договору № 12/11/20 від 12.11.2020 (далі - Договір).

Позовні вимоги обгрунтовані порушенням відповідачем зобов`язання за Договором в частині повної та своєчасної оплати за надані послуги, внаслідок чого утворилася заборгованість за наданні послуги з оперативного обслуговування за період з липня 2021 року по травень 2024 року включно у загальній сумі 42 034,08 грн.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.07.2024 позовну заяву ТОВ ПРАТ "ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ" прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі № 910/8083/24, постановлено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (без проведення судового засідання).

Суд повідомляв позивача та відповідача про відкриття провадження у справі № 910/8083/24.

Відповідно до ч. 8 ст. 252 ГПК України, при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву (ч. 2 ст. 161 ГПК України).

Відповідач правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався.

У разі неподання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 9 ст. 165 ГПК України).

При розгляді справи у порядку спрощеного позовного провадження судом досліджено позовну заяву і додані до неї докази.

Розглянувши подані матеріали, суд дійшов висновку, що наявні в матеріалах справи докази в сукупності достатні для прийняття законного та обґрунтованого судового рішення, відповідно до статей 236, 252 Господарського процесуального кодексу України.

З`ясувавши обставини справи, на які посилався позивач як на підставу своїх вимог, та дослідивши матеріали справи, суд

УСТАНОВИВ

12.11.2020 між Приватним акціонерним товариством "ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ" (далі - позивач, Виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "АРТІГАС" (далі - відповідач, замовник) укладено Договір на оперативне обслуговування № 12/11/20 (далі - Договір).

Відповідно до п. 1.1 Договору Виконавець зобов`язується здійснювати оперативне обслуговування електрообладнання (Комплекс робіт з: ведення необхідного режиму роботи електроустановок; проведення перемикань, оглядів обладнання; (далі - послуги), яке знаходиться у власності та/або на балансі Замовника (далі - Об`єкт, або Електрообладнання), а Замовник зобов`язується своєчасно приймати та сплачувати надані послуги на умовах визначених цим Договором.

Відповідно до п. 1.3 Договору надані послуги фіксуються сторонами в Акті наданих послуг.

Відповідно до п. 2.1 Договору об`єктом який підлягає обслуговуванню є: електрообладнання комплектної трансформаторної підстанції 8784 (далі - КТП) з одним трансформатором, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Ревуцького перетин з вул. Вишняківською та кабельні лінії (далі - КЛ) 10 кВ:ТП5494(МЗ) - КТП8784 (L=110 м);ТП 5495(М1) - КТП 8784 (L=111 м).

Відповідно до п. 2.2 Договору Виконавець надає послуги в терміни, встановлені Правилами технічної експлуатації електричних станцій і мереж (затвердженні наказом Міністерства палива та енергетики України від 13.06.2023 №296).

Відповідно до п. 3.6 Договору Виконавець оформлює надання послуг щомісячним актом наданих послуг і надає Замовнику.

Відповідно до п. 3.7 Договору Замовник зобов`язується, протягом 5 (п`яти) календарних днів з моменту отримання від Виконавця акту наданих послуг за звітний місяць, підписати та повернути наданий Виконавцем акт наданих послуг або надати мотивовану письмову відмову від його підписання. У випадку не підписання акту наданих послуг або ненадання мотивованої письмової відмови у терміни, передбачені цим пунктом, послуги вважаються Сторонами наданими в повному обсязі у відповідності до умов цього Договору.

Відповідно до п. 4.2 Договору вартість послуг з оперативного обслуговування, передбачених п 1.1 цього Договору, згідно з Додатками до цього Договору, які є невід`ємною його частиною, складає: на місяць: 861, 19 (вісімсот шістдесят одна гривня 19 коп) без урахування ПДВ, крім того ПДВ 20% - 172, 24 (сто сімдесят дві гривні 24 коп) грн.

Відповідно до п. 4.3 Договору Замовник зобов`язується протягом 3 робочих дні з дати підключення електрообладнання до мереж електропостачання оплатити вартість послуг, передбачених п. 1.1 цього Договору, що надаватимуться в першому місяці у розмірі, передбачуваному п. 4.2 цього Договору. Вартість послуг, наданих у кожному наступному місяці, сплачується Замовником шляхом 100% авансового платежу в термін до 6 числа місяця, в якому надаватимуться послуги.

Відповідно до п. 9.1 Договору цей Договір набуває чинності з дати підписання його обома Сторонами і діє до 30.11.2022, а в частині розрахунків - до повного його виконання.

Додатком № 1 до Договору № № 12/11/20 сторони погодили розрахунок вартості оперативного обслуговування електрообладнання КТП 8784 з одним трансформатором на місяць згідно з калькуляцією №1/20 складає 799,59 грн без ПДВ.

Додатком № 2 до Договору № 12/11/20 сторони погодили калькуляцію № 1/20 вартості надання послуг з оперативного обслуговування.

28.10.2022 Додатковою угодою №1 до Договору на оперативне обслуговування від 12.11.2020 року №12/11/20 сторони прийшли до взаємної згоди внести зміни до Договору та викласти Договір в новій редакції.

Відповідно до п. 3.6 Договору в редакції Додаткової угоди №1 Виконавець оформлює надання послуг щомісячним актом наданих послуг і надає Замовнику. Звітним періодом є місяць.

Відповідно до п. 3.7 Договору в редакції Додаткової угоди №1 Замовник зобов`язується, протягом 5 (п`яти) календарних днів з моменту отримання від Виконавця акту наданих послуг за звітний місяць, підписати та повернути наданий Виконавцем акт наданих послуг або надати мотивовану письмову відмову від його підписання. У випадку не підписання акту наданих послуг або ненадання мотивованої письмової відмови у терміни, передбачені цим пунктом, послуги вважаються Сторонами наданими в повному обсязі у відповідності до умов цього Договору.

Відповідно до п. 4.2 Договору в редакції Додаткової угоди №1 вартість послуг з оперативного обслуговування, передбачених п.1.1 цього Договору, згідно з Додатками до цього Договору, які є невід`ємною його частиною, складає на місяць: 1 150,22 грн (одна тисяча сто п`ятдесят гривень 22 копійки) без урахування ПДВ, крім того ПДВ 20%-230,04 грн (двісті тридцять гривень 04 копійки). Разом з ПДВ- 1 380, 26 (одна тисяча триста вісімдесят гривень 26 копійок).

Відповідно до п. 9.1 Договору в редакції Додаткової угоди №1 цей Договір є укладеним з моменту підписання його уповноваженими представниками Сторін, у тому числі, з використанням кваліфікованого електронного підпису (далі - «КЕП»), можу бути скріплений печатками Сторін, і діє до 30.11.2024 року (включно), але у будь-якому випадку до повного виконання Сторонами своїх зобов`язань за цим Договором.

На виконання умов Договору позивачем на електронну пошту та на юридичну адресу Замовника було направлено для підписання акти наданих послуг та рахунки на їх оплату за період з липня 2021 року по травень 2024.

Проте, Замовник отримані акти наданих послуг не підписав, другий примірник Виконавцю не повернув, відмови від підписання актів наданих послуг не надав ( п. 3.7 Договору).

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач зазначає, що відповідач належним чином не виконав свої зобов`язання щодо оплати наданих послуг з оперативного обслуговування електрообладнання у сумі 42 034,08 грн.

Оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд зазначає наступне.

Згідно зі ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки; підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Проаналізувавши зміст укладеного між сторонами договору № 12/11/20 на оперативне обслуговування від 12.11.2020 року, суд дійшов висновку, що за своєю правовою природою він є договором надання послуг.

Згідно частини першої статті 509 Цивільного кодексу України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Частинами 1, 3, 5 ст. 626 Цивільного кодексу України встановлено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов`язками наділені обидві сторони договору. Договір є відплатним, якщо інше не встановлено договором, законом, або не випливає із суті договору.

У відповідності до положень ст.ст. 6, 627 Цивільного кодексу України, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Згідно зі ст. 628 Цивільного кодексу України, зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Відповідно до статті 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Частиною 2 ст. 901 Цивільного кодексу України визначено, що положення глави 63 Цивільного кодексу України можуть застосовуватись до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов`язання.

Згідно ст. 902 Цивільного кодексу України, виконавець повинен надати послугу особисто. У випадках, встановлених договором, виконавець має право покласти виконання договору про надання послуг на іншу особу, залишаючись відповідальним в повному обсязі перед замовником за порушення договору.

Частиною 1 статті 903 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Частина 1 статті 193 Господарського кодексу України встановлює, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться і до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України визначено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Положеннями статті 526 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов`язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 Цивільного кодексу України).

Договір, відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Судом встановлено, що на виконання умов позивачем були надані відповідачу послуги з оперативного обслуговування електрообладнання на загальну суму 42 034,08 грн, що підтверджується наданими актами виконаних робіт (надання послуг) № 150702053 від 31.12.2021, № 150678046 від 30.11.2021, № 150664859 від 29.10.2021, № 150648024 від 30.09.2021, № 150627552 від 31.08.2021, № 150618184 від 30.07.2021, № 150714735 від 31.01.2022, № 150728833 від 28.02.2022, № 150747046 від 31.03.2022, № 150752168 від 29.04.2022, № 150757227 від 31.05.2022, № 150761051 від 30.06.2022, № 150772949 від 29.07.2022, № 150778500 від 31.08.2022, № 150780408 від 30.09.2022, №150800846 від 31.10.2022, № 150778410 від 31.11.2022, №150825576 від 30.12.2022, № 150797658 від 31.01.2023, №150839031 від 28.02.2023, №150850583 від 31.03.2023, № 150841509 від 28.04.2023, № 150858556 від 31.05.2023, № 150850142 від 30.06.2023, № 150882310 від 31.07.2023, №; 150896724 від 31.08.2023, № 150908146 від 29.09.2023, № 150921093 від 31.10.2023, № 150872452 від 30.11.2023, № 150944651 від 29.12.2023, № 150964585 від 31.01.2024, № 150978604 від 29.02.2024, № 151007697 від 29.03.2024, № 151029653 від 30.04.2024, № 151052547 від 31.05.2024, та виставлені рахунки на оплату, які були надіслані відповідачу, що підтверджується списками згрупованих поштових відправлень.

Однак, відповідач за надані послуги з оперативного обслуговування електрообладнання не розрахувався, не підписав акти виконаних робіт (надання послуг).

Пунктом 3.6. договору визначено, що Виконавець оформлює надання послуг щомісячним актом наданих послуг і надає замовнику.

Згідно п. 3.7. договору, Замовник зобов`язується протягом 5 (п`яти) календарних днів з моменту отримання від Виконавця акту наданих послуг за звітний місяць, підписати та повернути наданий Виконавцем акт наданих послуг або надати вмотивовану письмову відмову від його підписання. У випадку не підписання акту наданих послуг або ненадання вмотивованої письмової відмови у терміни, передбачені цим пунктом, послуги вважаються Сторонами наданими в повному обсязі у відповідності до умов цього Договору.

Матеріали справи не містять заперечення відповідача щодо факту надання та/або ненадання відповідних послуг з оперативного обслуговування електрообладнання.

Отже, не підписання відповідачем актів виконаних робіт (надання послуг), за умови відсутності письмової вмотивованої відмови, є фактом визнання відповідачем повного виконання позивачем своїх зобов`язань, послуги/роботи вважаються наданими/виконаними у повному обсязі та прийнятими відповідачем без зауважень.

За змістом статей 598, 599 Цивільного кодексу України зобов`язання припиняється у повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом, зокрема виконанням, проведеним належним чином.

Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Згідно ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Відповідно до п. 4.3. Договору в редакції Додаткової угоди №1 сторони погодили, що Замовник зобов`язується протягом 3 робочих днів з дати підключення електрообладнання до мереж електропостачання оплатити вартість послуг, передбачених п. 1.1. цього Договору, що надаватимуться у звітному періоді у розмірі, передбаченому п. 4.2. цього Договору. Вартість послуг, наданих у кожному наступному звітному періоді сплачується Замовником шляхом 100% авансового платежу в термін до 6 числа місяця, в якому надаватимуться послуги.

Таким чином, приймаючи до уваги положення ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, суд зазначає, що обов`язок відповідача по оплаті наданих й прийнятих послуг є таким, що настав на дату звернення позивача до суду, оскільки Договором передбачено сплату шляхом 100% авансового платежу в термін до 6 числа місяця, в якому надаватимуться послуги.

Згідно зі ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання.

Частиною 1 ст. 614 Цивільного кодексу України визначено, що особа, яка порушила зобов`язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом. Особа є невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов`язання. При цьому відсутність своєї вини відповідно до ч. 2 ст. 614 Цивільного кодексу України доводить особа, яка порушила зобов`язання.

Статтею 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до ст.ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Зважаючи на встановлені судом фактичні обставини, приймаючи до уваги, що відповідач не надав суду належні та допустимі докази на спростування позовних вимог, суд доходить висновку, що заявлені позивачем позовні вимоги про стягнення з відповідача 42 034,08 грн заборгованості підлягають задоволенню.

Стосовно розподілу судових витрат.

Відповідно до частин 1, 2 ст. 123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема, витрати на професійну правничу допомогу.

Позивачем в позовній заяві наведено попередній (орієнтовний) розмір суми судових витрат, який складається з суми судового збору в розмірі 2 684,00 грн та витрат на професійну правничу допомогу в розмірі 10 000,00 грн. Також позивачем зазначено, що такі докази будуть надані протягом п`яти днів після ухвалення рішення судом першої інстанції відповідно до ч.8 ст. 129 ГПК України.

Відповідачем попередній (орієнтовний) розмір судових витрат не заявлявся.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України, судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За змістом підпункту 1 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору за подання до господарського суду позовної заяви встановлюються у таких розмірах: майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

В поданій до суду шляхом формування в системі "Електронний суд" позовній заяві ПРАТ "ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ" заявлено вимогу майнового характеру - про стягнення з відповідача коштів у загальному розмірі 42 034,08 грн.

Отже, за подання до господарського суду позовної заяви ПРАТ "ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ" повинне було сплатити судовий збір у розмірі 2 422,40 грн.

В той же час, ПРАТ "ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ" за звернення до Господарського суду міста Києва із майновою вимогою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "АРТІГАС" коштів у загальному розмірі 42 034,08 грн сплатило судовий збір у розмірі 2 684,00 грн, що підтверджується платіжною інструкцією №3209115 від 15.11.2023.

Тобто позивачем при зверненні до суду із позовом було надмірно сплачено судовий збір у сумі 262,00 грн за подання позовної заяви.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.

Таким чином, судовий збір у сумі 262,00 грн за подання позову не підлягає розподілу між сторонами за наслідками розгляду спору у справі №910/8083/24, а може бути повернутий за клопотанням особи, яка його сплатила - ПРАТ "ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ".

Щодо судового збору, який підлягав сплаті позивачем за звернення до суду із позивом, - 2 422,40 грн, то суд відзначає, що відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 129 ГПК України судовий збір у разі задоволення позову покладається на відповідача.

Оскільки, позов задоволено повністю, відтак судовий збір у сумі 2 422,40 грн покладається на відповідача.

Відповідно до частин 1, 2 статті 126 ГПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Згідно з ч. 3 статті 126 ГПК України для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву (ч. 8 ст. 129 ГПК України).

Оскільки станом на час ухвалення рішення позивачем не було подано доказів на підтвердження розміру витрат на професійну правничу допомогу у сумі 10 000,00 грн, суд дійшов висновку про відсутність підстав для відшкодування таких витрат позивача на професійну правничу допомогу.

Керуючись статтями 56, 58, 73, 74, 76-80, 86, 123, 124, 129, 236-238, 241, 327 ГПК України, Господарський суд міста Києва

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "АРТІГАС" (Україна, 03179, місто Київ, ПРОСП. ПЕРЕМОГИ, будинок 131, приміщення 3; ідентифікаційний код: 39096161) на користь Приватного акціонерного товариства "ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ" (Україна, 04080, місто Київ, ВУЛИЦЯ НОВОКОСТЯНТИНІВСЬКА, будинок 20; ідентифікаційний код: 41946011) 42 034,08 грн (сорок дві тисячі тридцять чотири гривні 08 коп.) заборгованості, 2 422, 40 грн (дві тисячі чотириста двадцять дві гривні 40 коп.) судового збору.

3. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч. 1, 2 ст. 241 ГПК України).

Рішення господарського суду може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтями 253, 254, 256-259 ГПК України з урахуванням підпункту 17.5 пункту 17 Розділу XI "Перехідні положення" ГПК України.

Повне рішення складено 16.09.2024.

Суддя Оксана ГУМЕГА

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.09.2024
Оприлюднено18.09.2024
Номер документу121658405
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —910/8083/24

Рішення від 16.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гумега О.В.

Ухвала від 05.07.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гумега О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні