ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"26" серпня 2024 р. м. Київ Справа № 911/2095/24
Суддя Карпечкін Т.П., розглянувши позовну заяву і додані до неї документи
Товариства з обмеженою відповідальністю Боедем
до Приватного підприємства «Соло»
Товариства з обмеженою відповідальністю «Сіріус стар груп»
прo витребування нерухомого майна з чужого незаконного володіння
встановив:
До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Боедем до Приватного підприємства «Соло» та Товариства з обмеженою відповідальністю «Сіріус стар груп» прo витребування нерухомого майна з чужого незаконного володіння.
Подана позовна заява не відповідає вимогам розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Проте, позивач в позові зазначає про необхідність участі в справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, однак в порушення п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позивачем не визначено статусу третіх осіб, зокрема, на стороні кого їх необхідно залучити.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст .164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платники, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір".
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" встановлена наступна ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви, зокрема, майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено майнову вимогу про витребування нерухомого майна.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що заявник в порушення вимоги п. 3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України не зазначив ціну позову.
До позовної заяви не додано документів, на підставі яких можна було б встановити балансову вартість майна, а саме земельної ділянки з кадастровим номером 3222485901:01:015:5560 площею 0,2852 га (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 2419639632224), яку просить заявник витрибувати.
Зважаючи на це, у суду відсутні підстави вважати, що долучена до позову платіжна інструкція, підтверджує факт сплати судового збору у розмірі та порядку, передбаченому Законом, а також відсутня можливість з`ясувати дійсну вартість майна та, відповідно, визначити розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання позовної заяви у даній справі.
Таким чином, позивачу необхідно визначити ціну позову, виходячи з вартості всіх земельних ділянок на момент звернення з позовом до суду та сплатити судовий збір у відповідному розмірі (у разі необхідності його доплати).
Таким чином, позовна заява подана з порушенням п. 5 ч. 3 ст. 162 та ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене та керуючись 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду:
- обґрунтованих письмових пояснень щодо необхідності залучення до участі в справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору та на стороні кого їх необхідно залучити;
- обґрунтованих письмових пояснень щодо балансової вартості земельної ділянки з кадастровим номером 3222485901:01:015:5560 площею 0,2852 га (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 2419639632224);
- документ/пояснення про визначену ціну позову, виходячи з вартості всіх земельних ділянок, які просить витребувати позивач на момент звернення з позовом до суду;
- сплатити судовий збір у відповідному розмірі (у разі необхідності його доплати).
3. На підставі ст. 174 Господарського процесуального кодексу України встановити позивачу десятиденний строк на усунення недоліків, перебіг якого, в силу положень ст. 116 Господарського процесуального кодексу України, розпочинається з дня наступного за днем вручення даної ухвали.
4. Зобов`язати позивача заяву про усунення недоліків разом з доданими до неї документами надіслати відповідачу, докази надіслання надати суду у відповідності до ч. 9 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.
5. Довести до відома позивача, що всі документи (заяви, клопотання, заперечення, відзиви тощо) подаються через систему "Електронний суд" із застосуванням кваліфікованого електронного підпису після реєстрації своїх офіційних електронних адрес в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаці іній системі. Для осіб, які зареєстровані в системі "Електронний суд", повідомлення, виклики, ухвали про відкладення розгляду справи, судові рішення та інші процесуальні документи надсилаються в електронному вигляді автоматично.
6. Копію ухвали Господарського суду Київської області надіслати позивачу.
7. Згідно ч. 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
8. Відповідно до приписів ст. 255 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Т.П. Карпечкін
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2024 |
Оприлюднено | 19.09.2024 |
Номер документу | 121658598 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин про усунення порушення прав власника |
Господарське
Господарський суд Київської області
Карпечкін Т.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні