ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"17" вересня 2024 р. м. Київ Справа № 911/2392/24
Суддя Господарського суду Київської області Янюк О. С. перевіривши матеріали
заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Сафолк трейд», м. Київ
про відкриття провадження у справі
про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко гриб» (09117, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Нова, 23, ідентифікаційний код 41806684)
УСТАНОВИЛА:
1. 09.09.2024 через канцелярію Господарського суду Київської області (далі суд) звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «Сафолк трейд» (далі ТОВ «Сафолк трейд», заявник) із заявою від 04.09.2024 (вх. № 1245/24) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко гриб» (далі ТОВ «Еко гриб», боржник) у зв`язку із нездатністю останнього погасити наявну у нього заборгованість.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі Кодекс) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України (далі ГПК України), іншими законами України. Застосування положень ГПК України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
2. Перевіривши подану заяву, суд вважає її такою, що не відповідає вимогам Кодексу з наступних підстав.
2.1. Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 34 Кодексу до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додається довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником.
Водночас представником у суді може бути адвокат або законний представник. При розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених ст. 59 цього Кодексу (ч.ч. 1, 2 ст. 58 ГПК України).
Згідно з п. 1 ч. 4 ст. 60 ГПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються, зокрема, довіреністю.
Як вбачається зі змісту заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ «Еко гриб», остання підписана представником за довіреністю від 24.07.2024 Івановим Михайлом Олексійовичем, проте, доказів, які підтверджують його статус адвоката, передбачені ст. 12 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» до заяви суду надано не було.
2.2. Відповідно до ч. 2 ст. 8 Кодексу право на звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство мають боржник, кредитор.
За змістом абз. 7 ч. 1 ст. 34 Кодексу, зокрема, заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається кредитором у письмовій формі та повинна містити перелік документів, що додаються до заяви.
Водночас ч. 2 ст. 164 ГПК України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього (ч.ч. 1, 2 ст. 91 ГПК України).
Частиною 5 ст. 91 ГПК України передбачено, що учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Порядок засвідчення копій документів визначений п. 5.26 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації «Вимоги до оформлювання документів» (ДСТУ 4163:2020), затвердженого наказом Державного підприємства «Український науководослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ») від 01.07.2020 № 144. За вказаним нормативно-правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.
Як вбачається із доданих до заяви матеріалів, останні не засвідчені у встановленому порядку, а відтак, у суду відсутні підстави вважати, що подані документи є належними доказами у розумінні ст.ст. 76-79, 91 ГПК України.
3. Відповідно до ч. 3 ст. 37 Кодексу господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених ст. 174 ГПК України, з урахуванням вимог цього Кодексу.
Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху (ч. 1 ст. 174 ГПК України).
Ураховуючи те, що представником заявника подано відповідну заяву без дотримання вимог ст. 34 Кодексу, суд вважає за необхідне залишити зазначену заяву без руху та надати ТОВ «Сафолк трейд» час для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 2, 34, 37 Кодексу, ст.ст. 12, 174, 234-235 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Сафолк трейд» від 04.09.2024 (вх. № 1245/24 від 09.09.2024) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко гриб» - залишити без руху.
2. Запропонувати заявнику протягом десяти днів з дня отримання ним цієї ухвали надати суду:
докази, що підтверджують наявність у представника заявника статусу адвоката у порядку ст. 12 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»;
належним чином засвідчені копії долучених до заяви документів.
3. У разі невиконання заявником п. 2 зазначеної ухвали у строк, установлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із такою заявою.
Відповідно до ч. 2 ст. 235 ГПК України ухвала набрала законної сили 17.09.2024 та окремо від рішення оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду, яка подається у порядку, визначеному ст. 257 ГПК України.
Суддя О.С. Янюк
Ухвалу підписано 17.09.2024.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2024 |
Оприлюднено | 19.09.2024 |
Номер документу | 121658653 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Янюк О.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні