Справа № 136/1504/24
провадження № 1-кп/136/55/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 вересня 2024 року м. Липовець
Липовецький районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді ОСОБА_1
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду міста Липовець обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №42021022240000093 від 25.11.2021, про обвинувачення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 209 КК України
за участю сторін кримінального провадження
з боку обвинувачення
прокурора ОСОБА_4 ,
з боку захисту
обвинуваченого ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_5 ,
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Липовецького районного суду Вінницької області надійшов обвинувальний акт за №42021022240000093 від 25.11.2021, про обвинувачення ОСОБА_3 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 209 КК України, а також цивільний позов про стягнення з ОСОБА_3 на користь Турбівської селищної ради Вінницької області 102 791, 87 грн. збитків.
Ухвалою суду від 06.08.2024 за цим провадженням було призначено підготовче судове засідання на 21.08.2024.
У зв`язку із неявкою учасників кримінального провадження підготовче судове засідання перенесено на 17.09.2024.
В підготовче судове засідання не з`явились представники потерпілої особи, подавши до суду клопотання про його проведення без їх участі.
Прокурор у підготовчому судовому засіданні просив призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акта та поданого ним цивільного позову, вважаючи, що під час досудового розслідування були дотримані всі вимоги КПК України, в яке викликати учасників кримінального провадження, а також доручити органу пробації скласти досудову доповідь щодо обвинуваченого відповідно до ст. 314-1 КПК України.
Захисник подав до суду клопотання про здійснення судового виклику осіб до суду для допиту в порядку ст. 315 КПК України, при цьому не заперечував проти їх виклику уже на стадії судового розгляду, призначивши судовий розгляд у відкритому судовому засіданні з викликом сторони обвинувачення, потерпілого та захисту. Додатково зазначив, що позиція сторони захисту стосовно поданого прокурором цивільного позову буде викладена у відзиві на позов у строки визначені судом. Проти складення досудової доповіді не заперечує.
Заслухавши думку учасників судового провадження, які не заперечували проти прийняття судом до розгляду цивільного позову, дослідивши обвинувальний акт та додані до нього документи, суд дійшов до висновку, що підстав для прийняття рішень, передбачених пунктами 1-4частинитретьоїстатті314 КПК України немає, у зв`язку з цим, по даному кримінальному провадженню можливо призначити судовий розгляд у відкритому судовому засіданні.
Суд вважає за доцільне в судове засідання викликати учасників кримінального провадження, повернувшись до розгляду поданого захисником клопотання про виклик свідків уже під час судового розгляду при визначені судом обсягу доказів, які будуть досліджуватися, та порядку їх дослідження.
Клопотання від учасників судового провадження щодо витребування речей чи документів не надходило.
З метою забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого, а також прийняття судового рішення про міру покарання, суд вважає, що відповідне клопотання прокурора слід задовольнити та доручити органу пробації скласти досудову доповідь щодо обвинуваченого відповідно до ст. 314-1 КПК України.
Судом встановлено, що на стадії досудового розслідування застосовувались наступні заходи забезпечення кримінального провадження:
- ухвалою слідчого судді Липовецького районного суду Вінницької області ОСОБА_6 від 10.07.2024 застосовано стосовно підозрюваного ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, - запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання, строком на два місяці в межах строку досудового розслідування, тобто до 27.08.2024;
- ухвалою слідчого судді Липовецького районного суду Вінницької області ОСОБА_6 від 15.07.2024 накладено арешт на майно, яке належить на праві приватної власності підозрюваному ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків НОМЕР_1 , із забороною на відчуження та розпорядження майном, а саме: земельну ділянку кадастровий номер - 0520680200:01:004:2490, площею 0,0182 га, вартістю 5 990 грн.; земельну ділянку кадастровий номер - 0520688900:01:005:0387, площею 1,4604 га, вартістю 15 000 грн. та земельну ділянку кадастровий номер - 0520655900:07:016:0013, площею 1,7643 га, вартістю 20 304,04 грн.
Прокурор в ході підготовчого засідання зазначив, що підстави для застосування нових заходів забезпечення кримінального провадження та скасування накладеного арешту на майно обвинуваченого, наразі, відсутні.
Відповідно до п. 10 ст. 56 КПК України,потерпілий має право протягом кримінального провадження на відшкодування завданої кримінальним правопорушенням шкоди в порядку, передбаченому законом.
Згідно з ст. 61 КПК України, цивільним позивачем у кримінальному провадженні є, зокрема, юридична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди та, яка в порядку, встановленому цим Кодексом, пред`явила цивільний позов.
Так, керуючись ч. 1, 2 ст. 62 КПК України, цивільним відповідачем у кримінальному провадженні може бути фізична або юридична особа, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану злочинними діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння та до якої пред`явлено цивільний позов у порядку, встановленому цим Кодексом. Права та обов`язки цивільного відповідача виникають з моменту подання позовної заяви органу досудового розслідування або суду.
Відповідно до ст. 128 КПК України, особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред`явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння.
Згідно з положеннями ч. 3ст. 128 КПК Україницивільний позов в інтересах держави може бути поданий прокурором у випадках, встановлених законом. Прокурор, який пред`являє цивільний позов у кримінальному провадженні, повинен обґрунтувати наявність підстав для здійснення представництва інтересів громадянина або держави в суді, передбачених Законом України «Про прокуратуру».
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КПК України, форма та зміст позовної заяви повинні відповідати вимогам, встановленим до позовів, які пред`являються у порядку цивільного судочинства.
Згідно з приписами ч. 3ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII, прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Ураховуючи те, що цивільний позов поданий прокурором відповідає вимогам щодо форми та змісту, підстав для його повернення чи залишення без руху в підготовчому судовому засіданні не встановлено, тому суд вважає за доцільне прийняти його до спільного розгляду з даним кримінальним провадженням, визнавши потерпілого цивільним позивачем, а обвинуваченого цивільним відповідачем.
Керуючись ст.ст. 314-316, 369, 372 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти до розгляду цивільний позов прокурора, в інтересах Турбівської селищної ради Вінницької області до ОСОБА_3 про стягнення збитків завданих кримінальним правопорушенням, визнавши Турбівську селищну раду Вінницької області цивільним позивачем, а ОСОБА_3 цивільним відповідачем, вручивши останньому копію позовної заяви.
Роз`яснити обвинуваченому що він має право надати судувідзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) у строк 3 дні з дня отримання позовної заяви.
Строки для подання відповіді на відзив цивільним позивачем 3 дні з дня отримання відзиву.
Кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 209 КК України, призначити до судового розгляду у відкритому судовому засіданні 27.09.2024 о 14:00 годині в приміщенні Липовецького районного суду Вінницької області, за адресою: Вінницька область, м. Липовець, вул. Шевченка, 1.
Доручити Вінницькому міському відділу ДУ "Центр пробації" у Вінницькій області: вул. Брацлавська, 27а (3,5 поверх), м. Вінниця, 21001, e-mail: vn1@probation.gov.ua) скласти досудову доповідь стосовно обвинуваченого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , - визначивши строк до 26.09.2024.
Роз`яснити обвинуваченому, що він має право брати участь у підготовці досудової доповіді. Участь особи у підготовці досудової доповіді полягає у наданні персоналу органу пробації інформації, необхідної для підготовки такої доповіді.
Судовий розгляд кримінального провадження здійснювати одноособово.
У судове засідання викликати сторони кримінального провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_7
Суд | Липовецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2024 |
Оприлюднено | 19.09.2024 |
Номер документу | 121661670 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері господарської діяльності Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом |
Кримінальне
Липовецький районний суд Вінницької області
Присяжний О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні