Справа № 756/11231/24
Провадження № 1-кс/756/2079/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 вересня 2024 року м. Київ
Слідчий суддя Оболонського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого СВ Оболонського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10 травня 2024 року за № 12024100050001559,
В С Т А Н О В И В :
І. Суть клопотання
До Оболонського районного суду м. Києва надійшло зазначене клопотання, у якому слідчий просила надати доступ до медичної документації на ім`я ОСОБА_4 , яка перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Клопотання обґрунтоване тим, що у провадженні слідчого відділу Оболонського УП ГУНП у м. Києві перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10 травня 2024 року за № 12024100050001559, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 308 КК України.
Слідчий зазначила, що наведені документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, втім здобути вказані документи та докази іншим шляхом неможливо.
ІІ. Позиції учасників провадження
Слідчий у судове засідання не прибула, надіслала заяву про розгляд клопотання без її участі.
Клопотання у відповідності до ч. 2 ст. 163 КПК України розглянуте без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи.
ІІІ. Мотиви слідчого судді
3.1. Дослідивши клопотання та надані слідчим матеріали, слідчий суддя дійшов таких висновків.
3.2. Норми кримінального процесуального закону, якими керується слідчий суддя
Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення його дієвості (п. 5 ч. 2 ст. 131, ч. 1 ст. 132 КПК України), та полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (ч. 1 ст. 159 КПК України).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду (ч. 2 ст. 159 КПК України).
Враховуючи загальні для всіх заходів забезпечення правила їх застосування (ч. 3 ст. 132 КПК України), а також специфічні саме для цього заходу забезпечення підстави (ч. 5, 6 ст. 163 КПК України), сторона, яка подає клопотання, має довести наступні обставини:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням;
4) ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
5) вони самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
6) при цьому вони не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю або, у протилежному випадку:
- є можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах;
- неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Також слідчий суддя має врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні (ч. 5 ст. 132 КПК України).
3.3. Оцінка слідчого судді
Як зазначила слідчий, 09.05.2024 за адресою: АДРЕСА_1 , працівниками поліції у ОСОБА_4 було виявлено та вилучено три пігулки білого кольору, листок призначень наркотичних засобів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
В ході досудового розслідування встановлено, що він перебував на амбулаторному лікуванні у лікаря-нарколога ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а також на амбулаторному лікуванні у лікаря-нарколога ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », тобто одночасно перебуває на обліку у двох медичних установах, де отримує рецепти на придбання нарковмісного препарату, а саме - метадону, що може свідчити про порушення абз. 5 п. 7 Порядку проведення замісної підтримувальної терапії осіб, з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів», затвердженої Наказом МОЗ від 27 березня 2012 року № 200, згідно з яким перед включенням особи до лікування із використанням препаратів ЗПТ необхідно переконатись, що пацієнт не отримує зазначене лікування в іншому ЗОЗ, що зазначається в медичній карті пацієнта.
Наведені у клопотанні обставини корелюють обставинам, зазначеним у витязі з ЄРДР, підтверджені наданими слідчим матеріалами у мірі, достатній для вирішення питань, пов`язаних з розглядом клопотання, зокрема, протоколом огляду місця події, висновком експерта за результатами проведення експертизи матеріалів, речовин та виробів, протоколом огляду листків призначень препаратів на ім`я ОСОБА_4 тощо.
У своїй сукупності наведені відомості та надані на їх підтвердження матеріали дають вагомі підстави для висновку про обґрунтованість підозри щодо вчинення зазначеного у клопотанні кримінального правопорушення.
Водночас, слід наголосити, що в межах оцінки питань, обумовлених розглядом клопотання, слідчий суддя не вирішує питання про наявність усіх елементів складу злочину, винуватість чи невинуватість осіб у його вчиненні.
Зазначені у клопотанні документи безпосередньо стосуються предмету доказування у цьому кримінальному провадженні, зокрема, можуть бути використані в ході з`ясування обставин призначення ОСОБА_4 медичних препаратів, що належить до кола доказування у межах цього кримінального провадження, а також можуть бути використані в ході проведення почеркознавчої експертизи.
Інформація, яка міститься у зазначених у клопотанні документах, може містити конфіденційну інформацію. Разом з тим, слідчий навів переконливі доводи про неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а також можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, оскільки на підставі них можна встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Отже, наявні підстави, передбачені ч. 6 ст. 163 КПК України, для надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
За таких обставин клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 372 КПК України, слідчий суддя
П О С Т А Н О В И В :
1. Клопотання - задовольнити.
2. Надати слідчому Оболонського УП ГУ Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 , слідчому Оболонського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_5 , старшому слідчому Оболонського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_6 тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ; адреса: АДРЕСА_2 ), а саме:
- оригіналу картки амбулаторного та/або стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;
- оригіналів документів, які стали підставою для постановки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 на облік;
- оригіналів документів, на підставі яких видавались рецепти на купівлю нарковмісних препаратів (метадон тощо) ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;
- оригіналів документів, що містять відомості про обов`язок ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , не звертатись до інших лікувальних та медичних закладів під час лікування;
- оригіналів документів, на підставі яких встановлено діагноз ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;
- оригіналів інших медичних документів у зв`язку із проходженням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , лікування.
3. Роз`яснити особі, у володінні якої перебувають речі і документи, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
4. Строк дії ухвали - до 17 листопада 2024 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2024 |
Оприлюднено | 19.09.2024 |
Номер документу | 121662447 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Оболонський районний суд міста Києва
Пукало А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні