Рішення
від 17.09.2024 по справі 686/15600/24
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 686/15600/24

Провадження № 2/686/4678/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

17.09.2024 м. Хмельницький

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

в складі : головуючого судді Стефанишина С.Л.,

при секретарі судового засідання Дмітрієвій Д.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Хмельницький цивільну справу за позовом Концерну «Військторгсервіс» в особі Філії «Західна» Концерну «Військторгсервіс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

встановив:

У травні 2024 року позивач Концерн «Військторгсервіс» в особі Філії «Західна» Концерну «Військторгсервіс» звернувся до суду із позовом до відповідача про стягнення заборгованості за Публічним договором зберігання, в обґрунтування якого вказав, що 01.06.2022 року між Філією «Західна» Концерну «Військторгсервіс» та Фізичною-особою ОСОБА_1 було укладено заяву про акцепт Договору Публічного зберігання № 67-ЗФКВ за адресою: м. Хмельницький, вул. Ю.Сіцінського,8, нежитлове приміщення, 2-х пов. Літ. Ж,З з (гараж) в кількості 45,00 палетомісць, яке перебуває на балансі Філії «Західна» Концерну «Військторгсервіс».

Відповідно до умов п. 3.1. цього договору Зберігач (Філія «Західна» Концерну «Військторгсервіс»), в порядку та на умовах визначених Договором, зобов`язується на умовах, встановлених даним Договором, зберігати майно передане йому Поклажодавцем, і повернути майно у цілості на першу вимогу Поклажодавця. Згідно вимог п. 5.2. Поклажодавець, водночас з оформленням (підписанням) акцепту, сплачує 100% вартості послуг за наступний місяць надання послуг шляхом перерахування на поточний рахунок Зберігача грошових коштів у національній валюті України. Відповідно до 5.4. договору у подальшому Поклажодавець здійснює оплату послуг зберігання в період з 20 по 25 число поточного місяця за наступний місяць надання послуг на підставі виставлених рахунків Зберігача.

Разом з тим, Фізичною-особою ОСОБА_1 взяті на себе договірні зобов`язання щодо своєчасної та належної оплати послуг за зберігання майна виконані не були. Внаслідок чого, утворилась заборгованість за період з червня по серпень 2022 року включно в розмірі 13977,89 грн., в тому числі комунальні послуги.

Окрім того, згідно вимог п. 6.7 Договору публічного зберігання та ст. 625 ЦК України сума штрафних санкцій складає 1242,00 грн., інфляційні втрати за період з червня 2022 року по серпень 2022 року 1965,70 грн. та 3% річних за вказаний період 717,55 грн.

Враховуючи викладене, позивач просить стягнути з відповідача вищезазначену суму заборгованості, а також понесені судові витрати у розмірі 3028 грн.

Ухвалою суду від 04.06.2024 року відкрито провадження та справу призначено у спрощеному провадженні до судового розгляду.

Представник позивача в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, не заперечив щодо заочного розгляду справи.

Відповідач в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки до суду не повідомив.

За таких обставин, оскільки проти цього не заперечував представник позивача, судом прийнято рішення про заочний розгляд справи.

Суд, дослідивши матеріали справи встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що 01.06.2022 року між Філією «Західна» Концерну «Військторгсервіс» та Фізичною-особою ОСОБА_1 було укладено заяву про акцепт Договору Публічного зберігання № 67-ЗФКВ за адресою: м. Хмельницький, вул. Ю.Сіцінського, 8, нежитлове приміщення, 2-х пов. Літ. Ж,З з (гараж) в кількості 45,00 палетомісць, яке перебуває на балансі Філії «Західна» Концерну «Військторгсервіс».

Відповідно до умов п. 3.1. цього договору Зберігач (Філія «Західна» Концерну «Військторгсервіс»), в порядку та на умовах визначених Договором, зобов`язується на умовах, встановлених даним Договором, зберігати майно передане йому Поклажодавцем, і повернути майно у цілості на першу вимогу Поклажодавця.

Пунктом 3.2. договору встановлено, що підтвердженням повного та безумовного акцептування публічної оферти є підписання Поклажодавцем Заяви про акцепт даного Договору публічного зберігання. Моментом акцепту публічної оферти вважається момент укладення цього Договору.

Згідно вимог п 3.3. договору укладаючи Договір, Поклажодавець автоматично погоджується з повним та безумовним прийняттям положень Договору, ціни Договору, та всіх додатків, що є невід`ємною складовою частиною Договору.

Відповідно до п 3.4. договору перелік майна вказується в Акті прийому - передачі майна на зберігання.

Згідно вимог п. 5.2. Поклажодавець, водночас з оформленням (підписанням) акцепту, сплачує 100% вартості послуг за наступний місяць надання послуг шляхом перерахування на поточний рахунок Зберігача грошових коштів у національній валюті України.

Відповідно до 5.4. договору у подальшому Поклажодавець здійснює оплату послуг зберігання в період з 20 по 25 число поточного місяця за наступний місяць надання послуг на підставі виставлених рахунків Зберігача.

Разом з тим, відповідачем ОСОБА_1 взяті на себе договірні зобов`язання щодо своєчасної та належної оплати послуг за зберігання майна виконані не були.

Таким чином, у відповідача за період з червня по серпень 2022 року включно утворилася заборгованість в розмірі 13977,89 грн., в тому числі комунальні послуги, що підтверджується даними акту надання послуг №704 від 30.06.2022 (477,89 грн. - комунальні послуги); акту надання послуг № 636 від 30.06.2022 (4140,00 грн. зберігання); акту надання послуг № 1065 від 31.07.2022 (4 635,00 грн. зберігання); акту надання послуг №1402 від 31.08.2022 (4 725,00 грн. зберігання).

20.03.2024 року на адресу ОСОБА_1 позивачем було направлено Претензію №263, яка була проігнорована відповідачем, а заборгованість не погашена.

Згідно з вимогами п. 6.3. Публічного договору зберігання у випадку порушення своїх зобов`язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність, визначену цим Договором та чинним в Україні законодавством. Порушенням зобов`язання є його невиконання або неналежне виконання, тобто виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання.

Відповідно до п. 6.7. Публічного договору зберігання за несвоєчасну або неповну оплату за надані Зберігачем послуги, Поклажодавець сплачує на користь Зберігача суму заборгованості із урахуванням штрафу у розмірі 10% від суми щомісячного платежу за кожен випадок несвоєчасної або неповної оплати.

З наданих позивачем розрахунків заборгованості, інфляційних втрат, штрафних санкцій та 3% річних вбачається, що сума основного боргу відповідача (розрахована з врахуванням заборгованості по комунальним платежам та послуг зберігання) становить: 13977,89 грн., штраф у розмірі 10% від суми щомісячного платежу згідно п. 6.7 Публічного договору зберігання 1 242,00 грн., збитки від інфляції 1965,70 грн., 3% річних 717,55 грн.

Згідно зст. 526 ЦК Українизобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимогвідповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно дост. 610 ЦК Українипорушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Згідно з ч. 1ст. 611 ЦК Україниу разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Відповідно до ч. 1ст. 549 ЦК Українинеустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.

В ч. 2ст. 549 ЦК Українизакріплено, що штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання.

Відповідно до вимог ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Згідно ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Згідно з ч. 1ст. 81 ЦПК Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Європейський суд з прав людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободзобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (SERYAVIN AND OTHERS v. UKRAINE, № 4909/04, § 58, ЄСПЛ, від 10 лютого 2010 року).

Судом встановлено, що на підставі Договору публічного зберігання, укладеного шляхом підписання сторонами заяви про акцепт Договору №67-3ФКВ від 01.06.2022 року позивач зобов`язався надавати послуги щодо зберігання переданого відповідачем майна, а відповідач зобов`язався оплачувати надання вказаних послуг.

Доводи сторони позивача щодо належного надання послуг в ході судового розгляду відповідачем не спростовані, відзив на позов не надано, а на підтвердження позовних вимог суду надані відповідні акти виконаних послуг.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що права позивача порушені відповідачем та позивач правомірно звернувся до суду за захистом своїх прав. При цьому суд погоджується з розрахунком заборгованості, штрафних санкцій, інфляційних втрат та 3% річних, здійснених позивачем в позовній заяві.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за Публічним договором зберігання у розмірі 13977,89 грн., штрафу у розмірі 10% від суми щомісячного платежу згідно п. 6.7 Публічного договору зберігання у сумі 1 242,00 грн., збитків від інфляції у розмірі 1965,70 грн., 3% річних у розмірі 717,55 грн., що відповідає вимогам закону та фактичним обставинам у справі.

З огляду на викладене, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість в загальному розмірі 17903,14 грн.

Також, відповідно до вимог ч.1 ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача слід стягнути також судовий збір у розмірі 3028 грн.

Керуючись ст. ст. 2,12,13,76,81,141,247,258,259,263-265,280, 281 ЦПК України, ст.ст.3,207,509,526,626,628,633,634,638,1046,1049,1054 ЦК України, суд

ухвалив:

Позовні вимоги Концерну «Військторгсервіс» в особі Філії «Західна» Концерну «Військторгсервіс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задоволити.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрована адреса проживання: АДРЕСА_1 ) на користь Концерну «Військторгсервіс» в особі Філії «Західна» Концерну «Військторгсервіс» (код ЄДРПОУ 38076799, м.Львів, вул. Плугова, 12а, IBAN № НОМЕР_2 ) заборгованість за Публічним договором зберігання у загальному розмірі 17903,14 грн., яка складається із: суми основної заборгованості - 13977,89 грн., штрафу у розмірі 10% від суми щомісячного платежу згідно п. 6.7 Публічного договору зберігання у сумі 1 242,00 грн., збитків від інфляції у розмірі 1965,70 грн., 3% річних у розмірі 717,55 грн., а також стягнути судовий збір у розмірі 3028 грн., всього стягнути 20931,14 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Хмельницького апеляційного суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Суддя Сергій Стефанишин

СудХмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення17.09.2024
Оприлюднено19.09.2024
Номер документу121667334
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них

Судовий реєстр по справі —686/15600/24

Рішення від 17.09.2024

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Стефанишин С. Л.

Ухвала від 17.09.2024

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Стефанишин С. Л.

Ухвала від 04.06.2024

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Стефанишин С. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні