"18" вересня 2024 р. Справа № 363/4504/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 вересня 2024 року слідчий суддя Вишгородського районного суду Київської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Вишгороді клопотання старшого слідчого відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого відділу Вишгородського РУП ГУНП в Київській області майора поліції ОСОБА_3 , яке погоджено прокурором Вишгородської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному №12024111150001090, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.09.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 286-1 КК України,
ВСТАНОВИВ:
16.09.2024 до Вишгородського районного суду Київської області надійшло вказане клопотання, у якому слідчий просить надати старшому слідчому відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості СВ Вишгородського РУП ГУ НП в Київській області майору поліції ОСОБА_5 тимчасовий доступ до документів, що можуть становити лікарську таємницю, а саме до оригіналів медичної документації документів (медичної карти стаціонарного хворого №8520 та рентгензнімків на потерпілого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ), які перебувають в КНП КОР « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_1 ), з можливістю тимчасового вилучення (здійснення їх виїмки) оригіналів зазначених медичних документів в уповноважених посадових осіб вказаної медичної установи.
Звертаючись до слідчого судді Вишгородського районного суду Київської області з цим клопотанням, слідчий вказує, що 05.09.2024 приблизно о 17.40 год. на автодорозі «Київ-Вишгород-Ровжі» біля адміністративної будівлі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за адресою: АДРЕСА_2 водій ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння, керувала автомобілем MAZDA 5 реєстраційний номер НОМЕР_1 і рухаючись по автодорозі в напрямку с. Ровжі на заокругленні дороги праворуч, не впоралась з керуванням, виїхала за межі автодороги праворуч та перекинулась.
Внаслідок ДТП пасажир автомобіля малолітній ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 отримав тілесні ушкодження у вигляді закритого перелому лівої ключиці.
06.09.2024 відомості по даному факту внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024111150001090, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286-1 КК України.
Як зазначає слідчий у клопотанні, з метою забезпечення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищевказаного злочину, зокрема для отримання відомостей, які є необхідними для належної кваліфікації вчиненого діяння - встановлення ступеню тяжкості спричинених внаслідок дорожньо-транспортної події пасажиру автомобіля малолітньому потерпілому ОСОБА_6 , на виконання вимог п. 2 ч. 2 ст. 242 КПК України, виникла необхідність у проведенні судово-медичної експертизи. Проведення зазначеної експертизи можливо тільки при наданні судово-медичному експерту для ознайомлення оригіналів всіх медичних документів щодо лікування потерпілого ОСОБА_6 , у зв`язку з отриманням тілесних ушкоджень внаслідок ДТП 05.09.2024, які складалися лікарями КНП КОР « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». У зв`язку з чим, слідством планується отримати тимчасовий доступ до цих документів.Оригінали зазначених медичних документів знаходяться у володінні посадових осіб КНП КОР « ІНФОРМАЦІЯ_2 », де ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 перебував на стаціонарному лікуванні в КНП КОР « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (госпіталізація з 05.09.2024 по 09.09.2024). Зазначені медичні документи та відомості, які вони містять, мають важливе значення у кримінальному провадженні, оскільки лише на їх підставі при проведенні судово-медичної експертизи можливо встановити локалізацію, механізм та ступінь тяжкості тілесних ушкоджень, отриманих потерпілим ОСОБА_6 внаслідок ДТП 05.09.2024. Опрацювання вказаної інформації без її вилучення на оригінальних носіях (в оригіналі) неможливе. Відомості, що містяться у зазначених медичних документах, мають доказове значення у кримінальному провадженні. При цьому, в інший спосіб, ніж шляхом отримання доступу до відповідних медичних документів, встановити механізм, локалізацію та тяжкість отриманих потерпілим тілесних ушкоджень, не виявляється можливим.
Слідчий та прокурор у судове засідання не з`явилися, у прохальній частині клопотання просять розглянути справу без їх участі та просять задовольнити.
Зважаючи на положення статті 163 КПК України, слідчий суддя вважає можливим розглядати клопотання у відсутності учасників процесу.
Згідно із частиною четвертою статті 107 КПК України фіксування під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
Дослідивши клопотання та додані до нього документи, слідчим суддею встановлено, що у провадженні слідчого відділу Вишгородського РУП ГУНП в Київській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024111150001090, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.09.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 286 КК України.
У зв`язку із необхідністю призначення та проведення судово-медичної експертизи для встановлення ступеню тяжкості спричинених внаслідок дорожньо-транспортної події пасажиру автомобіля малолітньому потерпілому ОСОБА_6 , а також з метою повного та всебічного розслідування та з`ясування всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, а саме до оригіналів медичної документації документів (медичної карти стаціонарного хворого №8520 та рентгензнімків на потерпілого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ), які перебувають в КНП КОР « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_1 ), з можливістю тимчасового вилучення (здійснення їх виїмки) оригіналів зазначених медичних документів в уповноважених посадових осіб вказаної медичної установи.
Зазначені медичні документи та відомості, які вони містять, мають важливе значення у кримінальному провадженні, оскільки лише на їх підставі при проведенні судово-медичної експертизи можливо встановити локалізацію, механізм та ступінь тяжкості тілесних ушкоджень, отриманих потерпілим ОСОБА_6 внаслідок ДТП 05.09.2024.
Згідно з пунктом 5 частини другої статті 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до частини третьої статті 132 КПК України застосування заходів кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що є підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, потреби досудового слідства виправдовують такий ступень втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні та може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Відповідно до положень пункту 2 частини першої статті 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах та документах належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Відповідно до статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначеним у статті 161 КПК України. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до пункту 6 частини другої статті 160 КПК України, у клопотанні зазначаються можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до частини п`ятої статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно із частиною шостою статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Оскільки інформація, яка знаходиться в документах, до яких слідчий, за погодженням із прокурором, просить надати дозвіл на тимчасовий доступ, містить охоронювану законом таємницю, відповідно до пункту 2 частини першої статті 162 КПК України, то доступ до неї можливо отримати лише з дозволу слідчого судді. Таким чином, необхідна органу досудового розслідування інформація не може бути здобута іншим способом, окрім як отримання дозволу суду.
Зважаючи на те, що запитувані документи містять лікарську таємницю, слідчий суддя вважає доведеним, що доступ до вказаних у клопотанні документів, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, забезпечить реальне виконання завдання досудового слідства, а отримана в результаті такого доступу інформація, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, може бути використана в суді як доказ та неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою доступу до них, оскільки іншим способом провести судову експертизу не вбачається можливим, а тому клопотання слідчого Вишгородського РУП ГУНП в Київській області про тимчасовий доступ до речей і документів обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Слідчий суддя вважає, що таке втручання в права особи, у володінні якої перебувають зазначені документи та розкриття охоронюваної законом таємниці, є виправданими потребами досудового слідства та спрямованим на встановлення обставин по справі.
Керуючись статтями 131, 132, 159-166, 371, 372 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
клопотання старшого слідчого відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого відділу Вишгородського РУП ГУНП в Київській області майора поліції ОСОБА_3 , яке погоджено прокурором Вишгородської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 , задовольнити.
Надати старшому слідчому відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості СВ Вишгородського РУП ГУ НП в Київській області майору поліції ОСОБА_5 тимчасовий доступ до документів, що можуть становити лікарську таємницю, а саме до оригіналів медичної документації документів (медичної карти стаціонарного хворого №8520 та рентгензнімків на потерпілого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ), які перебувають в КНП КОР « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_1 ), з можливістю тимчасового вилучення (здійснення їх виїмки) оригіналів зазначених медичних документів в уповноважених посадових осіб вказаної медичної установи. .
Строк дії цієї ухвали один місяць з дня її постановлення, тобто до 18.10.2024.
Ухвала згідно вимог статті 533 КПК України є обов`язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для усіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.
Відповідно до вимог статті 166 КПК України в разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2024 |
Оприлюднено | 19.09.2024 |
Номер документу | 121683175 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Вишгородський районний суд Київської області
Лукач О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні