Рішення
від 18.09.2024 по справі 904/7164/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.09.2024м. ДніпроСправа № 904/7164/20 (904/3149/24)Господарський суд Дніпропетровської області у складі судді Мартинюка С.В. розглянувши справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи

за позовом Акціонерного товариства "ДТЕК Дніпровські електромережі", м. Дніпро

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Регул-Агро", м. Кривий Ріг

про стягнення заборгованості за надані послуги

в межах справи №904/7164/20

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "БУДОПТСЕРВІС УКРАЇНА", м. Київ

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "РЕГУЛ-АГРО", м. Кривий Ріг

про визнання банкрутом

ПРОЦЕДУРА:

Акціонерне товариство "ДТЕК Дніпровські електромережі" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області із позовом до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Регул-Агро" про стягнення заборгованості за надані послуги, відповідно до якого просить суд стягнути з ТОВ "Регул-Агро" на користь АТ "ДТЕК Дніпровські електромережі" 3 695,26 грн. заборгованості за надані послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 23.07.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у ній матеріалами; також судом для подання відповідачем відзиву на позов встановлено 15-тиденний строк з дня отримання (вручення) ухвали про відкриття провадження у справі.

Ухвала Господарського суду Дніпропетровської області від 23.07.2024 про прийняття позову до розгляду була направлена судом рекомендованим листом з повідомленням про вручення на зазначену в позовній заяві адресу відповідача відповідно до даних, зазначений в Єдиному державному реєстрі.

Однак, поштове відправлення, яким на адресу позивача направлялася ухвала Господарського суду Дніпропетровської області від 23.07.2024 про прийняття позову до розгляду повернулося до суду 31.07.2024 з відміткою "адресат відсутній за вказаною адресою".

У разі якщо копію прийнятого судового рішення (ухвали, постанови, рішення) направлено судом листом за належною поштовою адресою, тобто повідомленою суду учасником справи, і повернено підприємством зв`язку з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання чи закінчення строку зберігання поштового відправлення, то вважається, що адресат повідомлений про прийняте судове рішення.

Вказана правова позиція міститься в постанові Верховного Суду від 12.03.2019 у справі № 923/1432/15.

Судом враховано, що в силу вимог частини 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов`язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.

При цьому, такий розумний строк визначений у статті 248 Господарського процесуального кодексу України, яка визначає, що суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Більше того, права відповідача, як учасника справи, не можуть забезпечуватись судом за рахунок порушення прав позивача на своєчасне вирішення спору судом, що є безпосереднім завданням господарського судочинства, та яке відповідно до норм частини 2 статті 2 Господарського процесуального кодексу України превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Слід також відзначити, що у частині 2 статті 129 Конституції України визначено одним із принципів судочинства змагальність сторін та свободу в наданні ними своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Згідно статті 248 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

За викладених обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами.

В порядку статті 240 Господарського процесуального кодексу України судом прийнято рішення у справі.

АРГУМЕНТИ СТОРІН

Позиція позивача

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем неналежно виконані умови Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії № 02700-00 від 02.07.2018 в частині повного та своєчасного розрахунку за період жовтень 2020 - серпень 2023 року.

Позиція відповідача

Відповідач не скористався своїм процесуальним правом на подання відзиву на позов.

Перелік обставин, які є предметом доказування у справі

Предметом даного спору є заявлені вимоги позивача про стягнення за надані послуги.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ТА ДОКАЗИ, ЩО ЇХ ПІДТВЕРДЖУТЬ

Акціонерне товариство "ДТЕК Дніпровські електромережі" (далі позивач/оператор системи розподілу) у відповідності із Законом України "Про ринок електричної енергії" та Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №312 від 14.03.2018 року (далі - Правила, ПРРЕЕ), надає послуги з розподілу електричної енергії у межах місць провадження господарської діяльності, а саме на території Дніпропетровської області в межах розташування системи розподілу електричної енергії, що перебуває у власності або господарському віданні AT "ДТЕК Дніпровські електромережі", та електричних мереж інших власників, які приєднані до мереж ліцензіата.

16.11.2018 року позивачу видано ліцензію з розподілу електричної енергії споживачам (постанова НКРЕКП від 16.11.2018 № 1440).

19.04.2018 набрала чинності постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) "Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії" №312 від 14.03.2018 (надалі - Постанова).

За п. 2 Постанови укладення договорів між споживачами та іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії, відповідно до вимог цих Правил, здійснюється до "01" грудня 2018 року шляхом приєднання споживачів до публічних договорів приєднання (договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, відповідних договорів про постачання електричної енергії) на умовах чинних договорів про постачання електричної енергії та про користування електричною енергією, укладених з відповідними постачальниками електричної енергії за регульованим тарифом, шляхом подання заяви-приєднання за формою, наведеною у додатку до цієї постанови.

Пунктом 4 Постанови встановлено, що договір про надання послуг з розподілу електричної енергії вважається укладеним з дати підписання споживачем заяви-приєднання до договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, яка повертається споживачем на адресу ОСР, та/або сплати за рахунком (квитанцією), який надсилається (надається) одночасно з договором споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, та/або з дати, указаної у заяві-приєднанні, якщо споживач протягом указаного в заяві-приєднанні терміну не звернувся до ОСР із запереченнями щодо укладення договору в цілому або щодо окремих умов договору та спожив будь-який обсяг електричної енергії.

Публічний договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії розміщено на сайті Оператора системи розподілу за посиланням https://www.dtek-dnem.com.ua/ua/enter-contract.

Відповідно до пункту 2.1.2 Правил Оператор системи зобов`язаний укласти договори про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії з усіма споживачами, електроустановки яких приєднані до електричних мереж на території діяльності відповідного оператора системи.

Пунктом 2.1.5 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі НКРЕКП) № 312 від 14.03.2018 (з подальшими змінами та доповненнями), договір споживача про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії є публічним договором приєднання та укладається з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України на основі типового договору, що є додатком 3 до цих Правил.

Оператор системи розподілу зобов`язаний на головній сторінці свого вебсайту, а також у друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності, та у власних центрах обслуговування споживачів розмістити редакцію договору про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії та роз`яснення щодо укладення та приєднання споживача до договору споживача про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії.

Договір споживача про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії за ініціативою споживача або оператора системи відповідно до визначених цими Правилами випадків, як правило, укладається шляхом приєднання споживача за заявою-приєднанням до розробленого оператором системи розподілу договору на умовах складеного оператором системи розподілу паспорта точки розподілу/передачі.

02.07.2018 між Позивачем та Відповідачем було укладено Договір №02700-00 про надання послуг з розподілу електричної енергії, який є невід`ємною частиною Публічного договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії.

Пунктом 1.1. Договору визначено, що цей договір споживача про надання послуг з розподіл) електроенергії є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови розподіл} електричної енергії споживачам, як послуги Оператора системи. Цей Договір укладається сторонами з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України шляхом приєднання споживача до умов цього Договору згідно з заявою-приєднанням, що є Додатком 1 до цього Договору.

Пунктом 1.2. Договору визначено, що умови Договору розроблені відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» та Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (надалі. ПРРЕЕ) та є однаковими для всіх споживачів.

Згідно з п. 3.4. Договору, Споживач, що не є побутовим, зобов`язаний протягом двох календарних днів, після закінчення розрахункового місяця, надати Оператору системи звіт про покази засобів обліку за розрахунковий місяць.

Розділом 6 Договору визначення зобов`язання Сторін.

Оператор системи зобов`язується здійснювати розподіл електричної енергії Споживачу з дотриманням показників якості електроенергії (пп. 4 п. 6.1. Договору).

Споживач зобов`язується у разі здійснення оплати за послугу з розподілу безпосередньо Оператору системи, здійснювати таку оплату у терміни, передбачені Додатком до цього Договору (пп. 8 п. 6.1. Договору).

Пунктом 1 Додатку 4 «Порядок розрахунків» до Договору передбачено, що тариф (ціну) за послуги з розподілу електричної енергії на ринку електричної енергії затверджується Регулятором та розміщується на офіційному сайті Оператором системи розподілу.

Термін оплати рахунків зазначається на платіжному повідомленні та не може перевищувати 5 операційних днів з дня отримання (формування) рахунків Споживачем.

Додатком 10 до Договору є договір про надання послуг з компенсації перетікань реактивної електричної енергії, укладений між Позивачем і Відповідачем (надалі, договір).

Згідно з п. 1.1. цього договору, власник мереж (АТ «ДТЕК ДНІПРОВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ») надає Споживачу (ТОВ «Регул-Агро») послуги з компенсації перетікань реактивної електричної енергії. а Споживач здійснює оплату за надані на межі балансової належності електромереж послуги, згідно з умовами цього договору та додатками до нього, що є його невід`ємними частинами.

Розділом 2 цього договору визначені зобов`язання Сторін.

Так, Власник мереж зобов`язується надавати Споживачу послуги з забезпечення перетікань реактивної електричної енергії (п. 2.1.).

Споживач зобов`язується здійснювати оплату за перетікання реактивної електричної енергії на межі балансової належності електромереж (п. 2.2.).

Розрахунковим періодом за цим договором є календарний місяць (п. 4.4. договору)

Розрахунок плати за перетікання реактивної електричної енергії на межі балансової належності електричних мереж здійснюється відповідно до Методики обчислення плати та оформляється згідно з Порядком розрахунків за перетікання реактивної електричної енергії (п. 4.5. договору).

З дати укладення Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії та договору про надання послуг з компенсації перетікань реактивної електричної енергії, Позивач надавав послуги з розподілу електричної енергії на об`єкт Споживача та послуги з забезпечення перетікань реактивної електричної енергії.

У якості доказів часткової оплати Відповідачем отриманих послуг, Позивачем надано копії банківських виписок АТ «ПУМБ» від 15.01.2020, 17.02.2020, 18.05.2020.

З матеріалів справи також вбачається, що у період з жовтня 2020 по серпень 2023 Позивач надавав Відповідачеві послуги, пов`язані з перетіканням реактивної електроенергії.

За підсумками вищевказаних розрахункових періодів, Позивачем, на електронну адресу Відповідача, були направлені наступні документи на підтвердження виконання АТ «ДТЕК ДНІПРОВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» своїх зобов`язань за договором про надання послуг з компенсації перетікань реактивної електричної енергії:

- акт №30250000225757-3 надання послуги, пов`язаної з перетіканням реактивної електричної енергії від 31.10.2020 за жовтень 2020 року;

- акт №30250000266452-3 від 30.11.2020 надання послуги, пов`язаної з перетіканням реактивної електричної енергії за листопад 2020 року;

- акт № 30250000315072-3 від 31.12.2020 надання послуги, пов`язаної з перетіканням реактивної електричної енергії за грудень 2020 року;

- акт №30250000356437-3 від 31.01.2021 надання послуги, пов`язаної з перетіканням реактивної електричної енергії за січень 2021 року;

- акт №30250000411978-3 від 28.02.2021 надання послуги, пов`язаної з перетіканням реактивної електричної енергії за лютий 2021 року;

- акт №30250000489322-3 від 31.03.2021 надання послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії за березень 2021 року;

- акт №3025014037530-3 від 31.10.2021 надання послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії за жовтень 2021 року;

- акт №30250120045112-3 від 30.11.2021 надання послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії за листопад 2021 року;

- акт № 30250040052110-3 від 31.12.2021 надання послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії за грудень 2021 року;

- акт № 30250100230445-3 від 31.08.2023 надання послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії за серпень 2023 року.

Разом з актами, на електронну адресу Споживача Оператором системи розподілу також були направлені наступні рахунки на оплату за послуги, надані у вищезазначених розрахункових періодах:

- рахунок №30250000225757 від 31.10.2020 за жовтень 2020 на суму 158,48 грн. за послуги, пов`язані з перетіканням реактивної електричної енергії, разом з додатком до цього рахунку;

- рахунок №30250000266452 від 30.11.2020 за листопад 2020 на суму 204,35 грн. за послуги, пов`язані з перетіканням реактивної електричної енергії, разом з додатком до цього рахунку;

- рахунок №30250000315072 від 31.12.2020 за грудень 2020 на суму 275.64 грн. за послуги, пов`язані з перетіканням реактивної електричної енергії, разом з додатком до цього рахунку;

- рахунок №30250000356437 від 31.01.2021 за січень 2021 на суму 161,44 грн. за послуги, пов`язані з перетіканням реактивної електричної енергії, разом з додатком до цього рахунку;

- рахунок №30250000411978 від 28.02.2021 за лютий 2021 на суму 251.66 грн. за послуги, пов`язані з перетіканням реактивної електричної енергії, разом з додатком до цього рахунку;

- рахунок №30250000489322 від 31.03.2021 за березень 2021 на суму 163.15 грн. за послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії, разом з додатком до цього рахунку.

Відповідним супровідним листом від 10.06.2024, вих.№33559/1001, АТ «ДТЕК ДНІПРООБЛЕНЕРГО» повторно направило на адресу ТОВ «Регул-Агро» вищезазначені акти надання послуги, пов`язаної з перетіканням реактивної електричної енергії, та рахунки на оплату наданих послуг, проте відповіді від Відповідача не надійшло.

ОЦІНКА АРГУМЕНТІВ СТОРІН, ВИСНОВКИ СУДУ

Щодо правовідносин сторін

Предметом доказування у цій справі є обставини, пов`язані з виконанням сторонами договірних зобов`язань щодо надання послуг з розподілу електричної енергії, перетікання реактивної електричної енергії та з їх оплати.

Взаємовідносини між учасниками роздрібного ринку електричної енергії, до яких, зокрема, належать оператор системи розподілу та споживач, визначені Правилами роздрібного ринку електроенергії, затвердженими постановою НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 (далі Правила, ПРРЕЕ).

Згідно з пунктом 4.1 цих Правил розрахунки за електричну енергію та послуги, що надаються на роздрібному ринку, між учасниками цього ринку здійснюються у грошовій формі відповідно до укладених договорів.

Розподіл електричної енергії та забезпечення перетікання реактивної електричної енергії за своєю сутністю є послугами, що надаються оператором системи розподілу.

Щодо суми заборгованості

Статтею 901 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Положення цієї глави застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов`язання.

Відповідно до положень частини першої статті 903 Цивільного кодексу України, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Пунктом 4.2 ПРРЕЕ визначено, що послуги з розподілу або передачі електричної енергії оплачуються відповідно до умов договору споживача з електропостачальником або споживачем, або електропостачальником на зазначений у відповідних договорах поточний рахунок оператора системи.

За змістом пункту 4.33 ПРРЕЕ споживачі, які відповідно до методики, затвердженої центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики в електроенергетичному комплексі, зобов`язані здійснювати розрахунки за перетікання реактивної електричної енергії, вносять плату за перетікання реактивної електричної енергії на поточний рахунок оператора системи, на території здійснення ліцензованої діяльності якого приєднані електроустановки споживачів, відповідно до умов договору про надання послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії, який може бути додатком до договору споживача про розподіл (передачу) електричної енергії.

Наявними у матеріалах справи актами приймання-передачі наданих послуг підтверджується факт належного виконання позивачем своїх зобов`язань щодо надання відповідачу послуг з перетікання реактивної електричної енергії у період із жовтня 2020 по серпень 2023 року, у зв`язку з чим у відповідача виникло зобов`язання з оплати цих послуг у порядку, визначеному умовами договору про надання послуг з розподілу електричної енергії.

Суб`єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином, відповідно до закону, інших правових актів, договору (ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України).

Згідно зі статтею 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 Цивільного кодексу України).

За частиною першою статті 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Докази повної оплати відповідачем послуг з розподілу електричної енергії за період з жовтня 2020 по серпень 2023 року та з перетікання реактивної електричної енергії, наданих йому позивачем у період з жовтня 2020 по серпень 2023 року, у матеріалах справи відсутні.

Пункт 3 частини 2 статті 129 Конституції України визначає одним із принципів судочинства змагальність сторін та свободу в наданні ними своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з частинами 1, 3 статті 74, частиною 1 статті 77 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Враховуючи викладене, господарський суд вважає позовні вимоги зі стягнення 3 695, 26 грн. за надані послуги з забезпечення перетікання реактивної електричної енергії обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

СУДОВІ ВИТРАТИ

Враховуючи положення частини 9 статті 129 Господарського процесуального кодексу України, витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.

Керуючись ст.ст. 2, 3, 20, 73 - 79, 86, 91, 129, 233, 236 - 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 7, 41 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд,

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Акціонерного товариства "ДТЕК "Дніпровські електромережі" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Регул-Агро" про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕГУЛ-АГРО» (50023, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Ленінського Комсомолу, б. 33, ідентифікаційний код 38101332) на користь Акціонерного товариства "ДТЕК "Дніпровські електромережі" (49107, м. Дніпро, шосе Запорізьке, буд. 22; ідентифікаційний код юридичної особи 23359034) основну заборгованість в розмірі 3 695,26 грн. та витрати по сплаті судового збору в розмірі 3 028, 00 грн.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення двадцятиденного строку з дня складання повного судового рішення і може бути оскарженим протягом цього строку до Центрального апеляційного господарського суду в порядку ст.ст. 256, 257 ГПК України.

Повний текст рішення складено 18.09.2024.

Суддя С.В. Мартинюк

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення18.09.2024
Оприлюднено19.09.2024
Номер документу121687146
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: майнові спори, стороною в яких є боржник, з них:

Судовий реєстр по справі —904/7164/20

Ухвала від 29.10.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Ухвала від 14.10.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Судовий наказ від 08.10.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Рішення від 18.09.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Ухвала від 10.09.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Ухвала від 23.07.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Ухвала від 04.06.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Ухвала від 01.05.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Ухвала від 05.12.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Ухвала від 08.11.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні