ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"16" вересня 2024 р. м. Київ Справа № 911/1831/24
Господарський суд Київської області у складі судді Рябцевої О.О., розглянувши матеріали зустрічної позовної заяви Приватного акціонерного товариства Мотовилівський меблевий комбінат, Київська обл., Фастівський р-н., смт. Борова
до Товариства з обмеженою відповідальністю Ю.ЕН.ПІ.Трейдінг, Львівська обл., м. Львів
про стягнення 275187,50 грн.
у справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Ю.ЕН.ПІ.Трейдінг, Львівська обл., м. Львів
про стягнення 108161,81 грн.
ВСТАНОВИВ:
Господарським судом Київської області в порядку загального позовного провадження розглядається справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Ю.ЕН.ПІ.Трейдінг до Приватного акціонерного товариства Мотовилівський меблевий комбінат про стягнення 108161,81 грн., з яких 33786,81 грн. забезпечення, 74375,00 грн. орендного платежу за грудень 2023 року.
10.09.2024 р. до господарського суду Київської області через систему Електронний суд від представника Приватного акціонерного товариства Мотовилівський меблевий комбінат надійшла зустрічна позовна заява до Товариства з обмеженою відповідальністю Ю.ЕН.ПІ.Трейдінг, в якій він заявник просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Ю.ЕН.ПІ.Трейдінг 275187,50 грн. боргу. Зустрічна позовна заява сформована в системі «Електронний суд» 09.09.2024 р.
Відповідно до ч. 1 ст. 180 Господарського процесуального кодексу України відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Ухвалою господарського суду Київської області від 21.08.2024 р., зокрема встановлено строк для подання відповідачем відзиву на позов протягом 15 днів з дня отримання ним даної ухвали.
Ухвала господарського суду Київської області від 21.08.2024 р. доставлена до електронного кабінету відповідача 24.08.2024 р., що підтверджується довідкою про доставку електронного листа, та з урахуванням ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України вважається врученою 26.08.2024 р.
Отже, останнім днем строку для подання до суду відзиву на позовну заяву є 10.09.2024 р.
Таким чином, відповідачем не пропущено строк, встановлений ч. 1 ст. 180 Господарського процесуального кодексу України, для пред`явлення зустрічної позовної заяви.
Відповідно до ч. 2 ст. 180 Господарського процесуального кодексу України зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.
Згідно з ч. 4 ст. 180 Господарського процесуального кодексу України зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 162, 164, 172, 173 цього Кодексу.
Подана зустрічна позовна заява не відповідає вимогам розділу III Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Частиною 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Позивачем за зустрічним позовом не дотримано вказаних вимог. Звертаючись із зустрічною позовною заявою, позивач за зустрічним позовом (Приватне акціонерне товариство Мотовилівський меблевий комбінат) зазначає себе відповідачем, а відповідача за зустрічним позовом (Товариство з обмеженою відповідальністю Ю.ЕН.ПІ.Трейдінг) позивачем.
Отже замість найменування позивача вказано найменування відповідача, а замість найменування відповідача вказано найменування позивача.
Також позивачем не зазначено інформації щодо наявності у позивача за зустрічним позовом, його представника (адвоката) та відповідача за зустрічним позовом електронного кабінету.
Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. Як вбачається з прохальної частини зустрічної позовної заяви, позивач просить суд стягнути 275187,50 грн., тоді як позивач зазначає, що ціна позову становить 275187 грн.
Отже, позовна заява не містить зазначення правильної ціни позову.
Згідно з ч. 5 ст. 180 Господарського процесуального кодексу України до зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною четвертою цієї статті, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 162, 174, 180, 234 Господарського процесуального кодексу України, суддя
Постановив:
1. Залишити зустрічну позовну заяву без руху.
2. Встановити строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків протягом 7 днів з дня отримання позивачем даної ухвали.
3. Запропонувати позивачу за зустрічною позовною заявою надати до суду пояснення чи доповнення до зустрічної позовної заяви із зазначенням:
1) правильного найменування позивача та відповідача за зустрічним позовом;
2) інформації щодо наявності у позивача за зустрічним позовом, представника та відповідача за зустрічним позовом електронного кабінету;
3) правильної ціни позову.
4. Попередити позивача за зустрічним позовом про те, що у разі не усунення недоліків зустрічної позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
Ухвала набирає законної сили після її підписання відповідно до статті 235 Господарського процесуального кодексу України та не підлягає оскарженню.
Суддя О.О. Рябцева
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2024 |
Оприлюднено | 19.09.2024 |
Номер документу | 121687791 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні