Ухвала
від 18.09.2024 по справі 914/2245/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

18.09.2024 р. Справа№ 914/2245/24

місто Львів

Господарський суд Львівської області у складі судді Сухович Ю.О., розглянувши матеріали

за позовом Громадської організації «Асоціація фармацевтів та лікарів України», місто Київ

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Партенкірхен», місто Київ

про стягнення 790 200,00 грн.

ВСТАНОВИВ

На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Громадської організації «Асоціація фармацевтів та лікарів України» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Партенкірхен» про стягнення суми попередньої оплати в розмірі 790 200,00 грн.

Вирішуючи питання про прийняття позовної заяви, судом встановлено наявність підстав для її повернення на підставі статті 174 Господарського процесуального кодексу України, зважаючи на наступне.

Відповідно до частини 2 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Позовна заява - процесуальний документ, за допомогою якого реалізується право на звернення до господарського суду. Подання позовної заяви є формою реалізації права на позов.

Подання позову включає в себе дії позивача (самостійно або через представників) щодо його безпосереднього звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду.

Відповідно до п.5.23. Національного стандарту України «Державна уніфікована система документації, Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації, вимоги до оформлювання документів (ДСТУ 4163-2003)», затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 р. №55, підпис складається з назви посади особи, яка підписує документ (повної, якщо документ надруковано не на бланку, скороченої - на документі, надрукованому на бланку), особистого підпису, ініціалу (-ів) і прізвища. Реквізит розміщують під текстом документа або під відміткою про наявність додатків. Якщо документ підписують кілька (дві або більше) осіб, то їхні підписи розташовують один під одним відповідно до підпорядкованості посадових осіб. Якщо документ підписують кілька осіб однакових посад, то їхні підписи розташовують на одному рівні. Документи колегіальних органів підписують голова колегіального органу і секретар. У разі відсутності посадової особи, підпис якої зазначено в документі, документ підписує особа, яка виконує її обов`язки, або її заступник. У цьому випадку обов`язково зазначають посаду і прізвище особи, яка підписала документ (виправлення вносять рукописним або машинописним способом), наприклад: «Виконувач обов`язків», «Заступник». Підписувати документ із прийменником «за» або ставити правобіжну похилу риску перед назвою посади не дозволено. Приклад підпису документа зазначено у п.5.27. Національного стандарту України (ДСТУ 4163-2003).

Частинами 1, 3 статті 56 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Частинами 1, 2 статті 58 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник. При розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього Кодексу.

До матеріалів позовної заяви додано копію ордеру на надання правничої допомоги серія АН №1502603 від 04 вересня 2024 та копію свідоцтва про право громадянина Лотуги Володимира Миколайовича на заняття адвокатською діяльністю серія №ДП №6365 від 27.03.2021.

Однак, як вбачається із поданої позовної заяви (вх.№2498) вона підписана особою, посадове становище якої не вказано (назва посади особи, яка підписує документ), а також не вказано ініціалів та прізвища особи, яка підписувала вказану позовну заяву.

Відповідно до пункту 1 частини 5 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи також у разі, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Враховуючи вищенаведене суд приходить до висновку, що позовну заяву Громадської організації «Асоціація фармацевтів та лікарів України» (вх.№2498) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Партенкірхен» про стягнення суми попередньої оплати в розмірі 790 200,00 грн, підписано особою, посадове становище якої не вказано, відтак, вона підлягає поверненню.

Суд звертає увагу на те, що позовна заява надійшла у поштовому конверті в якому відправником зазначено ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), відтак позовна заява з додатками підлягає поверненню за вказаною адресою.

При цьому суд звертає увагу позивача, що відповідно до частини 8 статті 174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Керуючись статтями 12, 20, 162, 174, 234, 235, Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ

1.Позовну заяву Громадської організації «Асоціація фармацевтів та лікарів України» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Партенкірхен» про стягнення суми попередньої оплати в розмірі 790 200,00 грн повернути позивачу.

2.Роз`яснити Громадській організації «Асоціація фармацевтів та лікарів України», що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 235 Господарського процесуального кодексу України (з моменту її підписання) та може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в порядку і строки вказані в статтях 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.

Додаток: позовна заява б/н від 06.09.2024 (вх.№2498) з додатками, в тому числі, поштовий конверт, всього на 24 аркушах.

Ухвалу підписано 18.09.2024

Суддя Сухович Ю.О.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення18.09.2024
Оприлюднено19.09.2024
Номер документу121687900
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів

Судовий реєстр по справі —914/2245/24

Ухвала від 18.09.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Сухович Ю.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні