Справа № 396/1582/24
Провадження № 1-кп/396/249/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.09.2024 року м. Новоукраїнка
Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора - ОСОБА_3 , захисника - адвоката ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні під час підготовчого розгляду в залі суду м. Новоукраїнка кримінальне провадження за обвинуваченням
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Ковалівка Маловисківського району Кіровоградської області, зареєстрованого АДРЕСА_1 , та проживаючого по АДРЕСА_2 , одруженого, не судимого в силу ст. 89 КК України, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Новоукраїнського районного суду Кіроовградської області перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_5 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
У підготовчому судовому засіданні прокурор заявив, що справа підсудна Новоукраїнському районному суду Кіровоградської області, підстав для повернення обвинувального акту не має, а тому є підставі для призначення справи до судового розгляду.
Крім того, прокурор звернувся до суду з клопотанням про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у відношенні обвинуваченого ОСОБА_5 , в обґрунтування якого посилається на те, що в ході досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, які були підставою для застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно обвинуваченого , а саме: ризику переховуватися від суду, незаконно впливати на потерпілого, свідків у цьому ж кримінальному провадженні, вчинити інший злочин.
Враховуючи зазначені обставини застосування до обвинуваченого більш м`яких запобіжних заходів ніж тримання під вартою, не може бути достатнім для забезпечення реалізації покладених на нього процесуальних обов`язків та запобігання зазначеним ризикам.
На підставі викладеного, прокурор просить запобіжний захід у вигляді тримання під вартою продовжити на строк 60 днів, на підставі ч. 4 ст. 183 КПК України.
У судовому засіданні захисник та обвинувачений не заперечили проти призначення справи до судового розгляду. Проти клопотання про продовження запобіжного заходу у виді тримання під вартою заперечили, вказавши на відсутність відповідних підстав.
Представник потерпілої юридичної особи в підготовче судове засідання не з`явився, надіслав клопотання про розгляд справи без участі.
Заслухавши учасників судового розгляду, суд приходить до висновку, що підстав для прийняття рішень передбачених п.п. 1-4 ч. 3 ст. 314 КПК України, немає.
Обвинувальний акт в суд надійшов відповідно закону - ст. 291КПК України.
Стосовно клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у відношенні обвинуваченого, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст.183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден з більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігати ризикам, передбачених ст. 177 КПК України.
Зокрема при продовженні строку тримання під вартою суд оцінює підстави для застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в кримінальному провадженні з урахуванням конкретних обставин справи, зокрема, що обвинувачений ухилявся від органів досудового розслідування, був оголошений у міжнародний розшук, і затриманий за межами України.
Суд вважає, що прокурором доведено продовження існування ризиків, передбачених п.п.1, 3 ч.1 ст.177 КПК України, а саме можливості ОСОБА_5 переховуватися від суду, незаконно впливати на свідків, представника потерпілого у кримінальному провадженні саме на вказаній стадії, коли обвинувальний акт направлено до суду, докази обвинувачення судом не досліджувалисяа підозрюваний перебував у розшуку. Наявність інформації про зупинення досудового розслідування та тої обставини, що обвинувачений на цій стадії перебував закордоном, цілком доводить продовження існування ризиків, які були підставами застосування виключного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та знайшли своє відображення.
Крім того, суд зазначає про те, що наявність постійного місця проживання, не є беззаперечними підставами, відповідно до вимог КПК України, для зміни обраного раніше запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, оскільки такі враховуються в сукупності з іншими обставинами у кримінальному провадженні, визначеними ст. 178 КПК України, а також ризиками, передбаченими ст. 177 КПК України.
Враховуючи той факт, що запобіжний захід у вигляді тримання під вартою було вже обрано раніше, ризики, передбачені ч. 1 ст.177КПК України є доведеними, вони не зменшилися, та не зникли, що виправдовує подальше тримання обвинуваченого під вартою та, враховуючи положення ст. 331 КПК України, суд приходить до висновку, що клопотання прокурора підлягає задоволенню, щодо продовження запобіжного заходу обвинуваченому у вигляді тримання під вартою на строк до 60 діб.
На підставі викладеного, керуючись статтями 177,178, 183,197,314-316,331, 369,372 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
Призначити справу за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України до судового розгляду у складі суду одноособово у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань цього суду на 14:00 годину 23 жовтня 2024 року.
Клопотання прокурора про продовження строку тримання під вартою у відношенні обвинуваченого ОСОБА_5 - задовольнити.
Продовжити обвинуваченому ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів, тобто по 17 листопада 2024 року включно.
Розмір застави залишити попередній - у розмірі80 (вісімдесяти) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 242 240 (двісті сорок дві тисячі двісті сорок) гривень, у разі внесення якої, звільнити ОСОБА_5 , з-під варти.
Роз`яснити обвинуваченому, що він або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі, вказаному в ухвалі.
Після внесення застави обвинувачений звільняється з-під варти, якщо в уповноваженої службової особи місця ув`язнення, під вартою в якому він перебуває, відсутнє інше рішення, що набрало законної сили і прямо передбачає тримання цього підозрюваного під вартою. З моменту звільнення з-під варти у зв`язку з внесенням застави підозрюваний вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у виді застави.
У випадку внесення обвинуваченим або заставодавцем застави, покласти на ОСОБА_4 наступні обов`язки:
- прибувати за кожною вимогою до суду;
- не відлучатися із м. Кропивницький без дозволу суду, у провадженні яких перебуватиме дане кримінальне провадження;
- повідомляти суд про зміну свого місця проживання, реєстрації та роботи;
- утримуватися від спілкування, у будь-якій формі (особисто, через знайомих, шляхом телефонного зв`язку чи через мережу Інтернет) зі свідками та представником потерпілого у даному кримінальному провадженні, крім випадків необхідності такого спілкування безпосередньо в ході проведення судових дій за їх участі та участі ОСОБА_5 у присутності прокурора;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України.
Роз`яснити, що обов`язки, передбачені частиною п`ятоюстатті 194 КПК України, покладені на обвинуваченого на 30 днів, який починається з моменту звільнення з-під варти після внесення застави. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченомустаттею 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, у тому числі продовженого, на який на обвинуваченого були покладені відповідні обов`язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов`язки скасовуються.
Роз`яснити, що у разі невиконання обов`язків заставодавцем, а також, якщо обвинувачений, будучи належним чином повідомленим, не з`явиться за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомить про причини своєї неявки, або якщо порушить інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору.
Копію ухвали негайно направити обвинуваченому, його захиснику для відома, а ДУ «Львівська установа виконання покарання №19» - для виконання.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення та може бути оскаржена протягом семи днів з моменту її оголошення до Кропивницького апеляційного суду.
Копію ухвали негайно вручити обвинуваченому, прокурору, захиснику та направити до відповідного слідчого ізолятора для виконання.
У судове засідання викликати сторони кримінального провадження.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2024 |
Оприлюднено | 19.09.2024 |
Номер документу | 121689976 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області
Цесельська О. С.
Кримінальне
Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області
Цесельська О. С.
Кримінальне
Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області
Цесельська О. С.
Кримінальне
Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області
Цесельська О. С.
Кримінальне
Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області
Цесельська О. С.
Кримінальне
Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області
Цесельська О. С.
Кримінальне
Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області
Цесельська О. С.
Кримінальне
Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області
Цесельська О. С.
Кримінальне
Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області
Цесельська О. С.
Кримінальне
Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області
Цесельська О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні