КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ
Справа №552/6782/23
Провадження № 1-в/552/233/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.09.2024 Київський районний суд м. Полтави у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
представника органу пробації - ОСОБА_4 ,
засудженого ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві клопотання провідного спеціаліста Київського районного відділу філії державної установи «Центр пробації» в Полтавськійй області ОСОБА_4 про скасування звільнення від відбування покарання та направлення для відбування покарання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , без постійного місця проживання, останнє відоме місце проживання ( зі слів засудженого) за адресою: АДРЕСА_1 , засудженого вироком Київського районного суду м. Полтави від 10.11.2023 за ч. 1 ст. 190 КК України до одного року обмеження волі, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком 1 рік,-
встановив:
В провадженні суду перебуває клопотання Київського РВ філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення ОСОБА_5 для відбування покарання у виді 1 року обмеження волі.
В обґрунтування клопотання Київським РВ філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області зазначено, що ОСОБА_5 не виконує покладені на нього обов`язки щодо реєстрації в уповноваженому органі з питань пробації, що є підставою для скасування іспитового строку.
Під час судового засідання представник органу пробації підтримав клопотання, просив скасувати іспитовий строк та направити ОСОБА_5 в місця обмеження волі для відбування призначеного покарання. Крім того, зазначив, що після направлення клопотання до суду, ОСОБА_5 продовжує не виконувати обов`язки, покладені на нього вироком суду - жодного разу не з`явився для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації.
В судовому засіданні засуджений ОСОБА_5 пояснив, що не з`являвся до органу пробації, оскільки хворів та не мав можливості прибути до органу пробації, але будь-яких доказів у підтвердження зазначених обставин суду не надав. У подальшому зобов`язується з`являтися до органу пробації у встановлені дні.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, просив скасувати звільнення ОСОБА_5 від відбування покарання з випробуванням та направити для відбування покарання у виді 1 року обмеження волі.
Суд, вислухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи приходить до наступного.
Судом встановлено, що вироком Київського районного суду м. Полтави від 10.11.2023 ОСОБА_5 засуджений за ч. 1 ст. 190 КК України до 1 року обмеження волі. На підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік. На підставі ст. 76 КК України на ОСОБА_5 покладено обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання та роботи.
Вирок був прийнятий до виконання Київським районним відділом філії ДУ «Центр пробації» в Полтавській області.
21.12.2023 засудженому ОСОБА_5 направлено виклик до Київського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Полтавській області, але останній на виклик не з`явився.
01.01.2024 провідним інспектором здійснено вихід за адресою місця проживання засудженого, але двері квартири ніхто не відчиняв.
08.01.2024 було розпочато першочергові заходи з місця виявлення засудженого.
05.02.2024 до ВП № 1 Полтавького РУП ГУНП в Полтавській області було направлено матеріали для проведення подальших розшукових заходів.
25.01.2024 провідним інспектором повторно здійснено вихід за адресою місця проживання засудженого, за адресою: АДРЕСА_2 . В ході перевірки двері квартири відчинила власниця квартири, яка повідомила, що є власницею квартири з 2017 року і гр. ОСОБА_5 вона не знає.
Крім того, з доданих у судовому засіданні провідним інспектором матеріалів вбачається, що вже після направлення до суду клопотання про скасування звільнення з випробуванням та направлення для відбування призначеного судом покарання 21.05.2024 місце знаходження ОСОБА_5 було встановлено та він був ознайомлений з порядком відбування покарання та встановлено дні явки на реєстрацію, однак жодного разу до органів пробації ОСОБА_5 не з`явився.
Через не з`явлення засудженого до суду для розгляду клопотання про скасування звільнення з випробуванням та направлення для відбування призначеного судом покарання ухвалою суду від 25.07.2024 року ОСОБА_5 було оголошено у розшук та на виконання зазначеної ухвали розшуканий та 18.09.2024 доставлений до суду.
Дані факти свідчать про те, що засуджений ОСОБА_5 належних висновків не зробив, свідомо порушує порядок та умови іспитового терміну, ухиляється від відбування покарання, зокрема не виконує обов`язок, передбачений ст. 76 КК України, який покладено на нього вироком Київського районного суду м. Полтави від 10.11.2023, що свідчить про його небажання стати на шлях виправлення.
Відповідно до п. 8 ст. 537 КПК України, судом під час виконання вироків вирішується питання про направлення звільненого від покарання з випробуванням для відбування покарання, призначеного вироком.
Відповідно до ч. 2 ст. 78 КК України, якщо засуджений не виконує покладені на нього обов`язки або систематично вчинює правопорушення, що потягли за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, суд направляє засудженого для відбування призначеного покарання.
Вимогами ч. 1 ст. 166 КВК України визначено, що якщо засуджений не виконує обов`язки, встановлені цим Кодексом, Законом України «Про пробацію», а також покладені на нього судом, або систематично вчиняє правопорушення, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, уповноважений орган з питань пробації вносить до суду подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання.
Відповідно до ч. 2 ст. 166 КВК України, подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання вноситься до суду після застосування уповноваженим органом з питань пробації до засудженого письмового попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного покарання.
Згідно з ч. 4 ст. 166 КВК України, письмове попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання застосовується у разі невиконання засудженим хоча б одного з обов`язків, визначених законом та покладених на нього судом, за відсутності об`єктивних обставин, що фактично позбавляють засудженого можливості їх виконувати і документально підтверджені.
Будь-яких доказів, які б підтверджували поважні причини неприбуття засудженого ОСОБА_5 на реєстрацію до Київського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області суду не надано.
Вказані обставини свідчать про легковажне та неналежне ставлення засудженого ОСОБА_5 до виконання своїх обов`язків, що були покладені на нього вироком суду.
З огляду на вищевикладене, оскільки ОСОБА_5 на облік до органів пробації не став, за місцем зазначеним як місце постійного проживання тривалий час не мешкає, будучи 21 травня 2024 року ознайомленим з порядком та умовами відбування покарання і письмово попередженим про наслідки ухилення від виконання покладених на нього судом обов`язків, жодного разу не з`явився на реєстрацію до органу пробації, тим самим не виконав покладені на нього судом обов`язки без поважних причин, суд приходить до висновку про наявність підстав для скасування іспитового строку та направлення засудженого ОСОБА_5 в місця обмеження волі для відбування покарання, призначеного вироком Київського районного суду м. Полтави від 10.11.2023.
Таким чином, клопотання провідного інспектора Київського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Полтавській області є законним, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 2 ст. 57 КВК України, з урахуванням особи та інших обставин кримінального провадження суд може направити засудженого до обмеження волі до місця відбування покарання у порядку, встановленому для осіб, засуджених до позбавлення волі. У цьому випадку засуджений звільняється з-під варти при прибутті до місця відбування покарання.
Керуючись ч.2 ст.78 КК України ст. ст. 537, 539 КПК України, ст. 57 КВК України, суд,-
ухвалив:
Клопотання провідного інспектора Київського районного відділу філії державної установи «Центр пробації» в Полтавській області ОСОБА_4 про скасування звільнення від відбування покарання та направлення для відбування покарання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Скасувати звільнення від відбування покарання з випробуванням стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засудженого 10.11.2023 вироком Київського районного суду м. Полтави за ч. 1 ст. 190 КК України до 1 (одного) року обмеження волі, на підставі ст.75 КК України звільненого від відбування призначеного покарання з випробуванням строком на 1 (один) рік, та направити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , для відбуття покарання у виді 1 (одного) року обмеження волі.
Взяти засудженого ОСОБА_5 під варту до набрання ухвали законної сили та прибуття ОСОБА_5 до місця відбування покарання.
Строк відбування покарання засудженому ОСОБА_5 рахувати з 18.09.2024.
На ухвалу може бути подана апеляція до Полтавського апеляційного суду протягом 7 діб з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2024 |
Оприлюднено | 23.09.2024 |
Номер документу | 121697409 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Шиян В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні