Справа № 755/7719/24
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"13" серпня 2024 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді: Гончарука В.П.,
за участю секретаря: Гриценко О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві цивільну справу за позовом Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації до ОСОБА_1 , третя особа: Служба у справах дітей та сім`ї Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації, Центр захисту дітей «Наші Діти», Виконавчий комітет Рогатинської міської ради Івано-Франківської області, як орган опіки та піклування, Служба у справах дітей виконавчого комітету Рогатинської міської ради Івано-Франківської області про відібрання малолітньої дитини без позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, суд
В С Т А Н О В И В :
Позивач - Дніпровська районна у м. Києві державна адміністрація звернулася з позовом до ОСОБА_1 та з врахуванням позовних вимог просить суд відібрати без позбавлення батьківських прав малолітню ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 у матері ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
Передати Органу опіки та піклування Виконавчого комітету Рогатинської міської ради Івано-Франківської обл. малолітню ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 для подальшого влаштування та постановки на первинний облік Служби у справах дітей виконавчого комітету Рогатинського міської ради Івано- Франківської обл.;
Стягнути з ОСОБА_1 аліменти на утримання малолітньої ОСОБА_2 в розмірі частини від доходу відповідача але не менше ніж 50% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, до досягнення дитиною повноліття на особу та / або установу в якій буде перебувати неповнолітня дитина.
Вимоги позивача обґрунтовані тим, що 25 квітня 2024 р. до Служби у справах дітей та сім`ї Дніпровської районної в м.Києві державної адміністрації надійшла інформація від Сліжби у справах дітей та сім`ї виконавчого органу Київської міської державної адміністрації щодо малолітньої ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 стосовно якої мати дитини вчиняє розпусні дії та завдає фізичного насилля.
В той же день позивачем була перевірена вказана інформація т а малолітню дитину ОСОБА_2 було поставлено на облік як дитину, яка опинилася у складних життєвих обставинах.
Відповідач ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Відомості про батька малолітньої ОСОБА_2 записані відповідно до ст.135 СК України.
Відповідач ОСОБА_1 переїхала з місця своєї реєстрації до м.Києва та стала проживати за адресою: АДРЕСА_2 та за вказаною адресою в орендованій квартирі проживає старша донька відповідача ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_4 разом за своїм чоловіком та малолітнім сином.
ОСОБА_2 також переїхала з відповідачем до м.Києва та з 10 квітня 2024 року навчається в СЗШ №188 м. Києва.
Після 25 квітня 2024 р. відповідач ОСОБА_1 разом зі співмешканцем залишила орендовану квартиру АДРЕСА_3 без договору оренди.
Позивачем з`ясовано, що відповідач ніде офіційно не працює, постійного доходу не має, також у відповідача відсутнє особисте житло.
Відповідно до акту обстеження житлово - побутових умов проживання малолітньої ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_2 , слідує, що у вказаному приміщені порушені санітарні умови проживання, відсутня їжа для дитини, в даній квартирі відсутні належні умови для проживання малолітньої дитини ОСОБА_2 , що призвело до погіршення стану здоров`я останньої, та проведено оцінку рівня безпеки дитини та відповідно до висновку якого встановлено , що рівень безпеки дитини був дуже небезпечний, що становить загрозу життю та здоров`ю малолітньої ОСОБА_2
25 квітня 2024 р. малолітня ОСОБА_2 в присутності психолога СЗШ №188 м. Києва та спеціаліста Служби у справах дітей та сім`ї надала пояснення працівнику сектору ювенальної превенції Дніпровського УП ГУНП України в м.Києві , відповідно до яких малолітня дитина пояснила, що не хоче жити зі своєю матір`ю - відповідачем по справі, так -як відповідач постійно вживає спиртні напої, кричить на неї та б`є, вчинює по відношенню до дитини розбещенні дії.
Також 25.04.2024 р. до Дніпровського УП ГУНП України в м.Києві надійшло повідомлення, що відповідач виготовляє, зберігає та розповсюджує порнографічні предмети та по даному факту було порушено кримінальне провадження за ч.1 ст. 301 КК України .
26 квітня 2024 р. Дніпровською районної в м.Києві державною адміністрацією винесено Розпорядження №300 «Про відібрання малолітньої дитини» ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_5 від матері ОСОБА_1 .
Вказане розпорядження відповідач ОСОБА_1 отримала особисто 29 квітня 2024 р.
В подальшому з метою проведення медичного обстеження малолітню ОСОБА_2 влаштовано до КМДКЛ №2.
З 2 травня 2024 р. малолітню ОСОБА_4 після проходження повного медичного обстеження за актом « Про факт передачі дитини» влаштовано до Центру захисту дітей «Наші діти», розташованого за адресою: АДРЕСА_4 , де малолітня перебуває на час розгляду справи.
В ході письмового опитування відповідача стало відомо, що остання зі своїм співмешканцем та малолітньою донькою ОСОБА_5 з квітня 2024 р. стали проживати в м.Києві, жили в одній кімнаті двокімнатної квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 , що орендувала її старша донька ОСОБА_6 яка була заміжні та здійснювала догляд за своїм 11- ти місячним сином.
В своїх поясненнях відповідач пояснила, що вона офіційно ніде не працевлаштована, основного джерела доходу не має, декларацію з лікарем на медичне обслуговування не укладала, також пояснила, що Рогатинським районним судом Івано - Франківської обл. була позбавлена батьківських прав стосовно трьох своїх малолітніх дітей.
В ході здійснення перевірки Службою у справах дітей та сім`ї Дніпровської районної в м.Києві державної адміністрації було опитано гр -ку ОСОБА_7 , яка в ході бесіди повідомила, що її малолітня донька ОСОБА_8 в квітні місяці 2024 р. познайомилася з малолітньою ОСОБА_2 , та від якої стало відомо, що до малолітньої ОСОБА_2 її матір`ю застосовується дії насильницького характеру в томі числі і сексуального, дитина ОСОБА_2 постійно хоче їсти, скаржиться на свою матір, що остання її б`є та дитина не хоче з нею проживати.
Також було встановлено, що відповідач ОСОБА_1 перебувала на контролі соціальних служб громади Рогатинської міської ради Івано - Франківської обл. та з останньою проводилися профілактичні бесіди щодо належного виконання батьківських обов`язків та профілактики шкідливих звичок.
Відповідно до рішення Рогатинського районного суду Івано-Франківської обл. від 14.11.2011 р. ( справа №2-296/11) відповідач ОСОБА_1 була позбавлена батьківських прав стосовно своїх малолітніх дітей : ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_6 ; ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_7 та ОСОБА_11 ІНФОРМАЦІЯ_8 .
Відповідно до акту обстеження умов проживання, складеного начальником Служби у справах дітей Рогатинської міської ради Івано-Франківської обл., слідує, що за місцем реєстрації відповідача ОСОБА_1 та її малолітньої доньки ОСОБА_2 : АДРЕСА_1 створені незадовільні умови проживання, для малолітньої дитини не створено належних умов проживання та виховання.
Відповідно до наданої характеристики за місцем реєстрації відповідача ОСОБА_1 слідує, що остання зловживає спиртними напоями , веде аморальний стиль життя.
З врахуванням викладеного та посиланням на вимоги Закону України «Про охорону дитинства», статтю 170 СК України, Декларацію прав дитини, позивач просить суд відібрати малолітню ОСОБА_2 від її матері ОСОБА_1 без позбавлення її батьківських прав.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримала з обставин викладених в позовній заяві вказуючи на те, що відібрання дитини від її матері без позбавлення батьківських прав буде відповідати саме інтересам малолітньої ОСОБА_2 , так -як відповідач не здійснює своїх батьківських обов`язків по відношенню до ОСОБА_2 , застосовує до останньої протиправні дії фізичного та сексуального характеру, наражає на небезпеку свою малолітню доньку ОСОБА_5 .
Відповідач ОСОБА_1 в зал судового засідання не з`явилася, сповіщалася належним чином про день, місце та час розгляду справи в суді за наявними у суду адресами.
У відповідності до п.2 ч.1 ст. 280 ЦПК України, суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних в ній даних та доказів в порядку заочного розгляду.
Інші учасники процесу подали до суду клопотання про слухання справи у їх відсутність та не заперечували щодо задоволення позову з обставин викладених в позовній заяві та з врахуванням доказів долучених до позову.
Суд заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи дійшов наступного, що ІНФОРМАЦІЯ_9 у відповідача народилася донька ОСОБА_2 .
Малолітня ОСОБА_2 була п`ятою дитиною у відповідача ОСОБА_1 .
Відомості про батька дитини ОСОБА_2 були внесені у відповідності до вимог ст.135 СК України.
25 квітня 2024 р. до Служби у справах дітей та сім`ї Дніпровської районної в м.Києві державної адміністрації надійшла інформація від Служби у справах дітей та сім`ї виконавчого органу Київської міської державної адміністрації щодо малолітньої ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 стосовно якої мати дитини вчиняє розпусні дії та завдає фізичного насилля.
В той же день позивачем була перевірена вказана інформація та малолітня ОСОБА_2 була поставлена на облік як дитина, яка опинилася у складних життєвих обставинах, відповідно до наказу №6 від 26 квітня 2024 р.
Відповідач ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Відомості про батька малолітньої ОСОБА_2 записані відповідно до ст.135 СК України.
Відповідач ОСОБА_1 переїхала з місця своєї реєстрації до м.Києва та стала проживати за адресою: АДРЕСА_2 та за вказаною адресою в орендованій квартирі проживає старша донька відповідача ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_4 разом за своїм чоловіком та малолітнім сином.
ОСОБА_2 також переїхала з відповідачем до м.Києва та з 10 квітня 2024 року навчається в СЗШ №188 м. Києва.
Відповідач ніде офіційно не працює, постійного джерела доходу не має, також у відповідача відсутнє особисте житло в м.Києві.
Відповідно до акту обстеження житлово - побутових умов проживання малолітньої ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_2 , слідує, що у вказаному приміщені порушені санітарні умови проживання, відсутня їжа для дитини, в даній квартирі відсутні належні умови для проживання малолітньої дитини ОСОБА_2 , що призвело до погіршення стану здоров`я останньої, та проведено оцінку рівня безпеки дитини та відповідно до висновку якого встановлено , що рівень безпеки дитини був дуже небезпечний, що становить загрозу життю та здоров`ю малолітньої ОСОБА_2
25 квітня 2024 р. малолітня ОСОБА_2 в присутності психолога СЗШ №188 м. Києва та спеціаліста Служби у справах дітей та сім`ї надала пояснення працівнику сектору ювенальної превенції Дніпровського УП ГУНП України в м.Києві , відповідно до яких малолітня дитина пояснила, що не хоче жити зі своєю матір`ю - ОСОБА_1 , так -як остання постійно вживає спиртні напої, кричить на неї , б`є, вчинює по відношенню до неї розбещенні дії.
Також 25.04.2024 р. до Дніпровського УП ГУНП України в м.Києві надійшло повідомлення, що відповідач виготовляє, зберігає та розповсюджує порнографічні предмети та по даному факту було порушено кримінальне провадження за ч.1 ст. 301 КК України .
26 квітня 2024 р. Дніпровською районної в м.Києві державною адміністрацією винесено Розпорядження №300 «Про відібрання малолітньої дитини» ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_5 від матері ОСОБА_1 .
Вказане розпорядження відповідач ОСОБА_1 отримала особисто 29 квітня 2024 р., будь - яких дій спрямованих на оскарження даного розпорядження не здійснювала.
З метою проведення медичного обстеження малолітню ОСОБА_2 влаштовано до КМДКЛ №2.
З 2 травня 2024 р. малолітню ОСОБА_4 , після проходження повного медичного обстеження за актом « Про факт передачі дитини» влаштовано до Центру захисту дітей «Наші діти», розташованого за адресою: АДРЕСА_4 .
В ході письмового опитування відповідача стало відомо, що остання зі своїм співмешканцем та малолітньою донькою ОСОБА_5 з квітня 2024 р. стали проживати в м.Києві, жили в одній кімнаті двокімнатної квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 , що орендувала її старша донька ОСОБА_6 яка була заміжня та здійснювала догляд за своїм 11- ти місячним сином.
В своїх поясненнях відповідач пояснила, що вона офіційно ніде не працевлаштована, основного джерела доходу не має, декларацію з лікарем на медичне обслуговування не укладала.
В ході здійснення перевірки Службою у справах дітей та сім`ї Дніпровської районної в м.Києві державної адміністрації було опитано гр -ку ОСОБА_7 що в ході бесіди повідомила, що в неї є малолітня донька ОСОБА_8 , яка в квітні місяці 2024 р. познайомилася з малолітньою ОСОБА_2 , та від якої стало відомо, що до малолітньої ОСОБА_2 її матір`ю застосовується дії насильницького характеру в томі числі і сексуального, дитина ОСОБА_2 постійно хоче їсти, скаржиться на свою матір, що остання її б`є та дитина не хоче з нею проживати.
Також було встановлено, що відповідач ОСОБА_1 перебувала на контролі соціальних служб громади Рогатинської міської ради Івано - Франківської обл. та з останньою проводилися профілактичні бесіди щодо належного виконання батьківських обов`язків та профілактики шкідливих звичок.
Відповідно до рішення Рогатинського районного суду Івано-Франківської обл. від 14.11.2011 р. ( справа№2-296/11) відповідач ОСОБА_1 була позбавлена батьківських прав стосовно своїх малолітніх дітей : ОСОБА_12 ІНФОРМАЦІЯ_6 ; ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_7 та ОСОБА_11 ІНФОРМАЦІЯ_8 .
Відповідно до акту обстеження умов проживання, складеного начальником Служби у справах дітей Рогатинської міської ради Івано-Франківської обл., слідує, що за місцем реєстрації відповідача ОСОБА_1 та її малолітньої доньки ОСОБА_2 : АДРЕСА_1 створені незадовільні умови проживання, для малолітньої дитини не створено належних умов проживання та виховання.
Відповідно до наданої характеристики за місцем реєстрації відповідача ОСОБА_1 слідує, що остання зловживала спиртними напоями , вела аморальний стиль життя.
Відповідно до частини 2, частини 5 статті 150 Сімейного кодексу України батьки зобов`язані піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, моральний та духовний розвиток.
Згідно ч. 1, ст. 170, Сімейного кодексу України, суд може постановити рішення про відібрання дитини від батьків або одного з них, не позбавляючи їх батьківських прав, у випадках, передбачених пунктами 2-5, частини першої статті 164 цього Кодексу, а також в інших випадках, якщо залишення дитини у них є небезпечним для її життя, здоров`я і морального виховання.
Згідно з пунктом 20 статті 4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» служби у справах дітей представляють у разі необхідності інтереси дітей у судах.
Оскільки ухилення відповідача від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини, створення відповідачем небезпечних умов для життя, здоров`я і морального виховання дитини є повністю доведеним, суд погоджується з пред`явленим позовом, що є підставою для його задоволення та відібрання дитини у відповідача з передачею позивачеві для вирішення питання про подальше влаштування.
Відповідно до ст. 141 Сімейного кодексу України, мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини.
Батьки зобов`язані піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов`язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов`язку батьківського піклування щодо неї (ст.150 Сімейного кодексу України).
Згідно зі ст.ст.12, 15 Закону України «Про охорону дитинства» на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину,піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральнийрозвиток, навчання, сторювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці. Дитина, яка проживає окремо від батьків або одного з них, має право на підтримання з ними регулярних особистих стосунків і прямих контактів.
Згідно із ч.8 ст.7 СК України регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини, непрацездатних членів сім`ї.
У рішенні Європейського суду від 18 грудня 2008р. по справі "Савіни проти України" зазначається "що хоча національним органам надається певна свобода розсуду у вирішенні питань щодо встановлення державної опіки над дитиною, вони повинні враховувати, що розірвання сімейних зв`язків означає позбавлення дитини її коріння, а це можна виправдати лише за виняткових обставин. Відповідне рішення має підкріплюватися достатньо переконливими і зваженими аргументами на захист інтересів дитини, і саме держава повинна переконатися в тому, що було проведено ретельний аналіз можливих наслідків пропонованого заходу з опіки для батьків і дитини."
Статтею 76 ЦПК України визначено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами:
1) письмовими, речовими і електронними доказами;
2) висновками експертів;
3) показаннями свідків.
Також статтями 80,81 даного Кодексу визначено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Враховуючи вищевикладене, повно та всебічно дослідивши обставини справи, оцінивши зібрані докази на підставі вказаних норм закону, суд приходить до висновку про доцільність в задоволенні заявлених вимог .
Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідач повинна у відповідності до вимог закону утримувати дитину, відчувати відповідальність за неї, забезпечувати їй добрі умови для проживання та виховання, у тому числі, забезпечувати матеріально. Дитина потребує матеріальної допомоги, відповідач здатна надати таку допомогу.
Згідно з частиною 3 статті 181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Згідно до ч. 2 ст. 182 СК України, розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ч.1 п.1 ст.430 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.
Керуючись ст.ст.164,141,180,181,73,153,157 СК України, ст.ст..81,12,141,81,76,89,49,258,263,265,268,273,280 ЦПК, ст.ст.12, 15 Закону України «Про охорону дитинства» суд-
У Х В А Л И В:
Відібрати малолітню ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 від матері ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 , без позбавлення її батьківських прав .
Передати малолітню ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 , Органу опіки та піклування Виконавчого комітету Рогатинської міської ради Івано-Франківської обл. для подальшого її влаштування.
Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт НОМЕР_1 , зареєстрована: АДРЕСА_5 на користь установи чи/або особи, в якій буде перебувати дитина, аліменти на утримання малолітньої ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 щомісячно в розмірі частини з усіх видів заробітку (доходу), але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку починаючи з 3 березня 2024 року і до досягнення дитино повноліття.
Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт НОМЕР_1 , зареєстрована: АДРЕСА_5 на користь державного бюджету України судовий збір в розмірі 2422,4 грн.
Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Повний текст рішення складено 13 серпня 2024 р.
Суддя
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2024 |
Оприлюднено | 19.09.2024 |
Номер документу | 121698790 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Гончарук В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні