КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 вересня 2024 року м.Київ № 640/22018/22
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АМАТЕКС-УКРАЇНА" до Головного управління Державної податкової служби України у місті Києві про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії,
в с т а н о в и в:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "АМАТЕКС-УКРАЇНА" з позовом до Головного управління Державної податкової служби України у місті Києві, у якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у м.Києві від 09.06.2022 № 81209;
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у м.Києві від 05.08.2022 № 90393;
- зобов`язати Головне управління ДПС у м.Києві виключити Товариство з обмеженою відповідальністю «АМАТЕКС-УКРАЇНА» з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що у відповідача були відсутні обґрунтовані підстави для прийняття спірного рішення про віднесення позивача до переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості, відповідно до п.8 Критеріїв ризиковості платника податків, оскільки відповідачем не доведено існування підстав для застосування до позивача пункту 8 Критеріїв ризиковості платників податку з відповідним внесенням до переліку ризикових суб`єктів господарювання, а також не дотримано процедуру винесення спірного рішення, що свідчить про наявність підстав для його скасування та зобов`язання відповідача виключити позивача з переліку ризикових платників податків.
Питання про відкриття провадження у справі Окружним адміністративний судом міста Києва не вирішувалось.
На виконання положень п. 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" від 13 грудня 2022 року №2825-ІХ, дана справа отримана Київським окружним адміністративним судом за належністю.
10.04.2023 вказані матеріали адміністративного позову отримані Київським окружним адміністративним судом та протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями, 10.04.2023 справа розподілена судді Лисенко В.І.
Ухвалою суду відкрито спрощене провадження по справі та запропоновано відповідачам надати відзив на позов.
Представник ГУ ДПС у м.Києві подав відзив на позов, в якому заперечував проти задоволення позовних вимог, зазначивши, що Комісією ГУ ДПС з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН прийнято спірні рішення про відповідність ТОВ "АМАТЕКС-УКРАЇНА" критеріям ризиковості платника податку на підставі п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Отже, у податкового органу виник сумнів щодо господарської діяльності ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА», наявна податкова інформація свідчить про ймовірність задіяння платника у мінімізації сплачених до бюджету сум ПДВ та про можливість віднесення до переліку ризикових. Дії контролюючого органу щодо внесення інформації до електронної бази даних незалежно від джерела її отримання (чи отриманої внаслідок проведення податкової перевірки, чи за результатами засідання комісії, яка вирішує питання реєстрації ПН/ РК в ЄРПН) мають характер службової діяльності відповідних осіб з інформаційно аналітичного забезпечення діяльності органу. Відтак, використання контролюючим органом податкової інформації, наявної в інформаційних системах Державної податкової служби, або внесення інформації в такі бази за результатами її опрацювання, здійснення податкового контролю, зокрема, віднесення позивача до платників, які відповідають критеріям ризиковості, є лише службовою діяльністю працівників податкового органу на виконання своїх професійних обов`язків і є одним із заходів щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на відповідача функцій та завдань.
Представник позивача подав відповідь на відзив, в якій вказав, що вирішенню комісією регіонального рівня питання відповідності платника податку Критеріям ризиковості має передувати складання та направлення таким платником податкової накладної, моніторинг платника податку і податкової накладної. Тобто, встановленню наявності у контролюючих органах податкової інформації, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, яка стала відома контролюючому органу у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, має передувати моніторинг податкової накладної, поданої для реєстрації. Отже, питання відповідності платника податку критеріям ризиковості має розглядатись комісією регіонального рівня за наслідками подання для реєстрації податкової накладної та моніторингу платника податку і податкової накладної, що направлена для реєстрації, що, однак, не було дотримано податковим органом у даному випадку.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд встановив наступне.
Рішенням комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у м.Києві про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 09.06.2022 № 81209, Товариство з обмеженою відповідальністю «АМАТЕКС-УКРАЇНА» було визнано таким, що відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. У якості підстави зазначено, що: «В ході аналізу баз даних ДПС України отримано податкову інформацію, що аміачна селітра, тощо реалізовані на суб`єктів господарювання, які здійснюють ризикову діяльність, а саме: ТОВ «НОВА АСТАРТА» (код ЄДРПОУ - 37591616), ПП «АСТАРТА АГРО» (код ЄДРПОУ - 35547282).
28 липня 2022 р. позивач подав відповідачу свої пояснення від 28.07.2022 № 072801 разом з відповідними документами щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Рішенням комісії Відповідач з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 05.08.2022 №90393 вже з урахуванням отриманих від Позивача інформації та копій відповідних документів від 28.07.2022 № 072801, Позивача було визнано таким, що відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. У якості підстави зазначено, що: «Використовуючи бази даних ДПС України, надані пояснення та копії документів, проведено аналіз діяльності ТОВ «АМАТЕКСОУКРАЇНА» (код ЄДРПОУ - 36804863), в процесі якого встановлено, що підприємством сформовано ПК (ліміт) від СГ, які здійснюють ризикову діяльність, а саме: MAKOIL GROUP LTD, Англія (код ЄДРПОУ - 36804863), ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ - 36804863). Крім того, підприємство здійснює реалізацію товарів на суб`єктів господарювання, які здійснюютьризикову діяльність, а саме: ТОВ «НЕЙРОН» (код ЄДРПОУ - 32980565) ТОВ «НОВА АСТАРТА» (код ЄДРПОУ - 37591616), ТОВ «ІМПЕКС ПОЛІМЕР» (код ЄДРПОУ - 38292661), ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ - 36804863), ТОВ «ІТРІЙ» (код ЄДРПОУ - 41436491). Підприємством не надано в повному обсязі копії документів по вищевказаним контрагентам - покупцям, що характеризують діяльність підприємства та спростовують ризик.».
З вищезазначеними рішеннями позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.
Частиною другою статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За визначенням, наведеним у пункті 61.1 статті 61 Податкового кодексу України (далі - ПК України) податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Згідно з пунктом 62.1 статті 62 ПК України податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів; перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин; моніторингу контрольованих операцій та опитування посадових, уповноважених осіб та/або працівників платника податків відповідно до статі 39 цього Кодексу.
Пунктом 201.1 статті 201 ПК України визначено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, права та обов`язки їх членів визначені Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (далі - Порядок №1165).
Так, додатком 1 до Порядку №1165 встановлено наступні Критерії ризиковості платника податку на додану вартість:
1. Платника податку на додану вартість (далі - платник податку) зареєстровано (перереєстровано) на підставі недійсних (втрачених, загублених) та підроблених документів згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.
2. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління неіснуючим, померлим, безвісти зниклим особам згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.
3. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами, що не мали наміру провадити фінансово-господарської діяльності або здійснювати повноваження, згідно з інформацією, наданою такими особами.
4. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) та ним проваджено фінансово- господарську діяльність без відома і згоди його засновників і призначених у законному порядку керівників згідно з інформацією, наданою такими засновниками та/або керівниками.
5. Платник податку - юридична особа не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Казначейства (крім бюджетних установ).
6. Платником податку не подано контролюючому органу податкової звітності з податку на додану вартість за два останніх звітних (податкових) періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України.
7. Платником податку на прибуток підприємств не подано контролюючому органу фінансової звітності за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України.
8. У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.
Верховний Суд у постанові від 05.01.2021 у справі № 640/11321/20 зазначав, що при вирішенні спорів такої категорії суди попередніх інстанцій, з огляду на правове регулювання і характер цих відносин, мають досліджувати і надавати оцінку змісту оскаржуваного рішення, змісту протоколу засідання комісій та наданих податковим органом документів, порядку прийняття рішення та повноваженням комісії контролюючого органу.
Відповідно до пункту 5 Порядку №1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).
Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
Згідно з пунктом 6 Порядку № 1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено та/або подано податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.
У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.
Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).
У рішенні зазначається підстава та інформація, за якою встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
У разі відповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку згідно з пунктом 8 додатка 1 у відповідних полях рішення зазначається детальна інформація, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, тип операції (придбання/постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТЗЕД/ДКПП/умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції.
У разі отримання рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку платник податку має право подати на розгляд комісії регіонального рівня інформацію та копії відповідних документів, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом дев`ятим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття (додаток 4).
Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.
Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути:
- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;
- інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.
За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник податку отримує в електронному кабінеті у день його прийняття (додаток 4).
У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом дев`ятим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття (додаток 4).
У рішенні про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (додаток 4) за результатами розгляду інформації та копій документів, надісланих відповідно до абзацу восьмого цього пункту, комісія регіонального рівня у відповідних полях рішення зазначає детальну інформацію, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, зазначає/обирає з переліку документ/документи, не наданий/не надані платником податку, який може/які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку.
Виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.
Якщо комісією регіонального рівня протягом семи робочих днів, що настають за датою надходження зазначеної інформації та документів, не прийнято відповідного рішення, платник податку виключається з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
У разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
Аналізуючи вищевикладене, суд зазначає, що правовими нормами Порядку № 1165, зокрема, пункту 6, передбачено певний алгоритм дій контролюючого органу, за результатом виконання якого ним може бути прийнято рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку.
Перевірці відповідності критеріям ризиковості платника податку, підлягає тільки той платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації.
Тобто, перевірка платника податків щодо відповідності критеріям ризиковості платника податків ініціюється лише після подання таким платником податків для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації.
Право комісії регіонального рівня щодо розгляду питання про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку самостійно ініціювати процедуру розгляду вказаного питання, лише з підстав наявності податкової інформації, Порядком № 1165 не передбачено.
При цьому, відповідно до пункту 6 Порядку № 1165, виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, може бути самостійною підставою тільки для розгляду комісією регіонального рівня питання виключення платника податку з переліку платників, а не щодо включення його до такого переліку.
З матеріалів справи вбачається, що оскаржуване рішення прийнято з підстав відповідності платника податку критеріям ризиковості, а саме пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку.
Додатком №1 до Порядку №1165 визначені Критерії ризиковості платника податку на додану вартість, пункт 8 яких передбачає такий критерій, як наявність у контролюючих органах податкової інформації, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.
Таким чином, при здійсненні опрацювання податкових накладних, направлених для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, податковий орган проводить моніторинг відповідності/невідповідності критеріям ризиковості платника податку або здійсненої господарської операції. При цьому, форма рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку передбачає зазначення контролюючим органом конкретної податкової інформації, яка стала підставою для прийняття вказаного рішення на підставі пункту 8 Критеріїв.
Законодавцем установлена певна послідовність прийняття рішення про відповідність платника податку на додану вартість Критеріям ризиковості платника податку на додану вартість.
Так, рішенню Комісії щодо відповідності платника податку Критеріям ризиковості платника податку на додану вартість має передувати складання та направлення таким платником податкової накладної/розрахунку коригування, за наслідками чого здійснюється моніторинг платника податку, податкової накладної/розрахунку коригування.
При цьому, встановленню наявності у контролюючих органах податкової інформації, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, яка стала відома контролюючому органу у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, має передувати моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування, поданої для реєстрації.
Отже, питання відповідності підприємства Критеріям ризиковості платника ПДВ має розглядатись Комісією регіонального рівня за наслідками подання товариством для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування та моніторингу платника податку і податкової накладної/розрахунку коригування, що направлена для реєстрації. При цьому моніторинг проводиться в автоматизованому порядку.
Суд зазначає, що Комісія, приймаючи рішення з посиланням на те, що у контролюючих органів наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на них законодавством завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, має обґрунтувати суду, на підставі якої інформації комісія дійшла такого висновку, та надати належні, допустимі докази в підтвердження цієї інформації.
Викладені відповідачем доводи у відзиві на позовну заяву, обґрунтовані лише тим, що у даному випадку внесення контролюючим органом платника податку до переліку ризикових платників податків є лише діяльністю контролюючого органу з виконання своїх повноважень по збиранню та формуванню податкової інформації, яка сама по собі не створює для платника податків жодних правових наслідків у вигляді зміни або припинення його прав та не породжує для нього обов`язкових юридичних наслідків.
Водночас, підтвердження обставин, що позивач та/або контрагент задіяні у проведенні ризикових операцій, відповідач не надав. Під час розгляду справи відповідач не надав належних доказів, які досліджувалися в ході засідання Комісії і які слугували підставою для прийняття оскаржуваного рішення.
Як зазначено вище, Головне управління ДПС у м. Києві в оскаржуваному рішенні зазначило про відповідність позивача критеріям ризиковості платника податку на підставі пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку.
Так, у спірних рішеннях вказано про те, що в ході аналізу баз даних ДПС України отримано податкову інформацію, що аміачна селітра, тощо реалізовані на суб`єктів господарювання, які здійснюють ризикову діяльність, а саме ТОВ "НОВА АСТАРТА" (код ЄДРПОУ - 37591616), ПП "ПСТАРТАП АГРО" (код ЄДРПОУ - 35547282) та про те, що підприємством сформовано ПК (ліміт) від СГ, які здійснюють ризикову діяльність, а саме: MAKOIL GROUP LTD, Англія (код ЄДРПОУ - 36804863), ТОВ "Аматекс-Україна" (код ЄДРПОУ - 36804863). Крім того, підприємство здійснює реалізацію товарів на суб`єктів господарювання, які здійснюють ризикову діяльність, а саме: ТОВ "НЕЙРОН" (код ЄДРПОУ - 32980565), ТОВ "НОВА АСТАРТА" (код ЄДРПОУ - 37591616), ТОВ "ІМПЕКС ПОЛІМЕР" (код ЄДРПОУ - 38292662), ТОВ "Аматекс-Україна" (код ЄДРПОУ - 36804863), ТОВ "ІТРІЙ" (код ЄДРПОУ - 41436491). Підприємством не надано в повному обсязі копії документів по вищевказаним контрагентам - покупцям, що характеризують діяльність підприємства та спростовують ризик.
Проте, як було встановлено судом та вбачається з матеріалів справи видами економічної діяльності Позивача є: 46.75 Оптова торгівля хімічними продуктами (основний); 46.19 Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; 63.99 Надання інших інформаційних послуг, н.в.і.у.; 66.12 Посередництво за договорами по цінних паперах або товарах.
У штаті позивача знаходиться 5 осіб, що підтверджується штатним розкладом, затвердженим наказом керівника Позивача № 14/2020 від 28.12.2021.
Для здійснення своєї господарської діяльності позивач використовує орендоване офісне приміщення загальною площею 15 кв.м. відповідно до укладеного з Товариством з обмеженою відповідальністю «ІННЕКС КОМПАНІ» (ідентифікаційний код юридичної особи - 41385531) договору оренди нежитлового приміщення № 03/02/175 від 12.03.2021.
Позивач 14.09.2020 уклав з Приватним підприємством «ДНІПРЯНСЬКИЙ РІЧКОВИЙ ПОРТ»; ідентифікаційний код юридичної особи: 39453130 Договір № 14/09 про надання послуг з перевалки відповідного вантажу та зберігання такого вантажу на території Порту.
Також, позивач 21.02.2019 уклав з Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (надалі - Брокер) Договір доручення № 162 на надання послуг по декларуванню товарів.
Для здійснення господарської діяльності з оптової торгівлі хімічними продуктами Позивачвикористовує товари, що закуповуються у різних постачальників-нерезидентів.
Щодо взаємовідносин позивача з MAKOIL GROUP LTD, суд зазначає про те, що позивач уклав з компанією-нерезидентом MAKOIL GROUP LTD (England) Договір фрахтування в і, 20.07.2021, предметом якого є надання послуг з перевезення товару (Нітрат амонія «EC FERTILIZER судном MV SVITOCH з порту Бургас Болгарія до порту Дніпряни, Україна; на підставі акту наданих послу № 1 від 27.07.2021 та отриманого від MAKOIL GROUP LTD (England) рахунку № 2021/07-15 від 21.07.2021 сплатив на користь MAKOIL GROUP LTD (England) вартість послуг з перевезення товару 1057 тої (Селітра аміачна) судном MV SVITOCH з порту Бургас, Болгарія до порту Дніпряни, Україна у розмірі 26 267,50 $, що підтверджується платіжним документом від 28.07.2021.
На виконання вимог чинного в Україні законодавства позивачем були складені та направлені ні реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкову накладну №194 від 27.07.2021 назагальну суму 66 491,82 грн (шістдесят шість тисяч чотириста дев`яносто одна гривня 82 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 11 081,97 грн.
Щодо взаємовідносин позивача з ПП «АСТАРТА АГРО», суд зазначає по те, що 04 лютого 2022 року між позивачем та Приватним підприємством «АСТАРТА АГРО» (ідентифікаційний код юридичної особи - 35547282) було укладено Договір №2022/AM/AN-05.
Відповідно до Специфікацій № 1 від 04.02.2022, № 2 від 21.02.2022, №3 від 23.02.2022, Покупець №1 замовив а ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» зобов`язалося поставити та передати у власність 196,2 тон аміачної селітри на загальну суму 5 168 580 грн.
Відповідно до пункту 7 Специфікацій оплата товару здійснюється на умовах 100% передплати.
На підставі виставлених ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» рахунків на оплату № 20404 від 04.02.2022 №22103 від 21.02.2022, №22302 від 23.02.2022 Покупець №1 здійснив перерахування грошових кошти на поточний рахунок ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА», а ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» отримав 100% передоплату за товар у загальному розмірі 5 168 580,00 грн, що підтверджується платіжними дорученням № 1510 від 04.02.2022, №1564 від 22.02.2022, №1576 від 23.02.2022.
Вищезазначена інформація також підтверджується Актом звірки взаємних розрахунків між Покупцем № 1 та ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» за період з 04.02.2022 по 30.06.2022.
Для виконання умов Договору № 2022/AM/AN-05 від 04.02.2022 перед Покупцем №1 (ПГ «АСТАРТА АГРО»), ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА»: уклав з компанією-нерезидентом NEOCHIM PLC (Болгарія) Договір № 20220203-01 від 03.02.2022, предметом якого є купівля ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» товару (нітрат амонію "EC FERTILIZER") у загальній кількості 3018,00 тн. по ціні 615,00 EUR за 1 тн. та на підстав отриманих від NEOCHIM PLC (Болгарія) рахунків № 296 від 04.02.2022 та № 322 від 15.02.2022 сплатив на користь NEOCHIM PLC (Болгарія) вартість товару (нітрат амонію, "EC FERTILIZER") грошову суму у розмірі 1 856 070,00 $, що підтверджується платіжними документами від 04.02.2022, 07.02.2022 та 15.02.2022; уклав з компанією-нерезидентом «Lion Shipping Group» LLC (Грузія) Договір фрахтування від 08.02.2022, предметом якого є надання послуг з перевезення товару (нітрат амонію. "EC FERTILIZER") судном MV STEEL COUGAR з порту Бургас, Болгарія до порту Дніпряни. Україна; на підставі акту наданих послуг №1 від 15.02.2022 та отриманого від «Lion Shippins Group» LLC (Грузія) рахунку № SC 03/22 від 16.02.2022 р. сплатив на користь «Lion Shipping Group» LLC (Грузія) вартість послуг з перевезення товару (нітрат амонію, "EC FERTILIZER") судном MV STEEL COUGAR з порту Бургас, Болгарія до порту Дніпряни. Україна у розмірі 95 014,77 $, що підтверджується платіжним документом від 17.02.2022; уклав з Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) Угоду № Cht 001 від 08.02.2022 про сплату міжнародної комісії брокерів та на підставі отриманого від Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) рахунку № 01-02 від 21.02.2022 сплатив на користь останньої брокерську комісію у розмірі 33 202,74 грн, що підтверджується платіжним дорученням № 60 від 21.02.2022; на підставі отриманого від Порту рахунку № СФ-0000003 від 18.02.2022 сплатив Порту вартість послуг по перевалці товару (нітрат амонію, "EC FERTILIZER") з судна MV STEEL COUGAR у розмірі 450 830,12 грн, що підтверджується платіжним дорученням №57 від 18.02.2022; здійснив розмитнення товару (нітрат амонію, "EC FERTILIZER") у загальній кількості 2545,80 тн. на загальну суму 1 565 667,00 $, що підтверджується митною декларацією № UA508020/2022/000524 від 21.02.2022; на підставі отриманого від Брокера рахунку №21 від 21.02.2022 сплатив Брокеру вартість послуг по декларуванню та митному оформленню товару (нітрат амонію, "EC FERTILIZER") у загальному розмірі 5 000,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням № 63 від 21.02.2022; здійснив відвантаження на користь Покупця № 1 товару (нітрат амонію, "EC FERTILIZER") у загальній кількості 88,8 тон на загальну суму 2 335 440,00 грн. (два мільйони триста тридцять п`ять тисяч чотириста сорок гривень 00 коп.), що підтверджується видатковими накладними №22308 від 23.02.2022, № 22309 від 23.02.2022, № 22310 від 23.02.2022, № 32601 від 26.03.2022 та товарно-транспортними накладними № 318 від 23.02.2022, № 305 від 23.02.2022, № 306 від 23.02.2022, № 319 від 23.02.2022, № 336 від 26.03.2022.
У ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» після отримання від Покупця № 1 100% передоплати за товар (нітрат амонію, "EC FERTILIZER") згідно з Договором № 2022/AM/AN-05, виник обов`язок оформити податкову накладну та подати її на реєстрацію.
На виконання вимог чинного в Україні законодавства позивачем були складені та направлені на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкові накладні: №26 від 04.02.2022 року на загальну суму 2 919 300,00 грн (два мільйони дев`ятсот дев`ятнадцять тисяч триста гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 486 550,00 грн (чотириста вісімдесят шість тисяч п`ятсот п`ятдесят гривень 00 коп.); №55 від 22.02.2022 на загальну суму 1 758 240,00 грн (один мільйон сімсот п`ятдесят вісім тисяч двісті сорок гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 293 040,00 грн (двісті дев`яносто три тисячі сорок гривень 00 коп.); № 58 від 23.02.2022 на загальну суму 491 040,00 грн (чотириста дев`яносто одна тисяча сорок гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 81 840,00 грн (вісімдесят одна тисяча вісімсот сорок гривень 00 коп.).
Щодо взаємовідносин Позивача з ТОВ «ІМПЕКС ПОЛІМЕР», судом встановлено, що 02 березня 2021 року між позивачем та Товариством з обмеженою відповідальністю «ІМПЕКС ПОЛІМЕР»; ідентифікаційний код юридичної особи: 38292662 (надалі - Покупець № 2) було укладено Договір № 2021/АМ/РЕ-03.
Відповідно до Специфікацій № 1 від 02.03.2021 р, № 2 від 11.03.2021 р., № 3 від 03.06.2021 р., № 4 від 08.07.2021 р, № 5 від 27.07.2021 р„ № 6 від 10.08.2021 р„ № 7 від 17.08.2021 р., № 8 від 25.08.2021 р„ № 9 від 27.10.2021 р., Покупець № 2 замовив а ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» зобов`язалося поставити та передати у власність 309,375 тон плівкового Поліетилену 15303-003, на загальну суму 18 259 312,50 грн.
Відповідно до пункту 7 Специфікацій оплата товару здійснюється на умовах 100% передплати.
На підставі виставлених ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» рахунків на оплату № 30201 від 02.03.2021, № 31101 від 11.03.2021, № АМ00-060301 від 03.06.2021, № 70803 від 08.07.2021, № 72701 від 27.07.2021, № АМ00-081003 від 10.08.2021, № 81702 від 17.08.2021, № 82501 від 25.08.2021, № 102701 від 27.10.2021, Покупець № 2 здійснив перерахування грошових коштів на поточний рахунок ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА», а ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» отримав 100% передоплату за товар у загальному розмірі 16 995 000,00 грн, що підтверджується платіжними дорученнями № 91 від 05.03.2021, № 92 від 05.03.2021, № 157 від 05.03.2021, № 158 від 09.03.2021, № 159 від 09.03.2021, № 160 від 09.03.2021, № 113 від 19.03.2021, № 114 від 22.03.2021, № 230 від 03.06.2021, №231 від 03.06.2021, №251 від 11.06.2021, № 252 від 14.06.2021, № 255 від 14.06.2021, № 169 від 14.06.2021, № 285 від 09.07.2021, № 297 від 16.07.2021, № 299 від 19.07.2021, № 300 від 19.07.2021, № 303 від 20.07.2021, № 317 від 28.07.2021, №321 від 02.08.2021, № 324 від 03.08.2021, № 327 від 04.08.2021, №331 від 06.08.2021, № 175 від 09.08.2021, № 334 від 09.08.2021, № 335 від 09.08.2021, № 337 від 10.08.2021, № 345 від 13.08.2021, № 346 від 16.08.2021, № 178 від 16.08.2021, № 347 від 16.08.2021, №349 від 16.08.2021, № 182 від 19.08.2021, № 370 від 27.08.2021, № 371 від 27.08.2021, №373 від 27.08.2021, № 374 від 27.08.2021, № 376 від 30.08.2021, № 378 від 31.08.2021, № 187 від 01.09.2021, № 189 від 02.09.2021, № 385 від 02.09.2021, №481 від 28.10.2021, № 487 від 29.10.2021, №491 від 04.11.2021.
Вищезазначена інформація також підтверджується Актом звірки взаємних розрахунків між Покупцем № 2 та ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» за період з 01.03.2021 - 02.09.2022.
Для виконання умов Договору № 2021/АМ/РЕ-03 від 02.03.2021 перед Покупцем № 2 (ТОВ «ІМПЕКС ПОЛІМЕР»), ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» уклав з компанією-нерезидентом АМАТЕХ GmbH (Австрія) Договір № 2021/А-02 від 19.02.2021, предметом якого є купівля ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» товару (Поліетилен лінійний, марка LL 09200 FE) у визначеній специфікаціями № 1 від 19.02.2021, № 2 від 05.03.2021, № 3 від 11.03.2021, № 7 від 03.06.2021, № 8 від 08.07.2021, № 9 від 23.07.2021, № 10 від 26.07.2021, № 11 від 23.08.2021, № 12 від 27.08.2021, № 13 від 15.09.2021, № 14 від 27.10.2021, загальній кількості 618,75 тн. та на підставі отриманих від АМАТЕХ GmbH (Австрія) рахунків № 21-А/02 від 22.02.2021, № 21-А/ОЗ від 05.03.2021, № 21-А/04 від 12.03.2021, № 21-А/09 від 03.06.2021, № 21-А/10 від 08.07.2021, № 21- А/12 від 23.07.2021, №21-А/13 від 26.07.2021, № 21-А/14 від 23.08.2021, №21-А/15 від 27.08.2021, № 21-А/16 від 15.09.2021, № 21-А/17 від 28.10.2021, сплатив на користь АМАТЕХ GmbH (Австрія) вартість товару (Поліетилен лінійний, марка LL 09200 FE) грошову суму у розмірі 860 887,50 $, що підтверджується платіжними документами від 25.02.2021, 11.03.2021, 12.03.2021, 12.03.2021, 04.06.2021, 09.06.2021, 13.07.2021, 26.07.2021, 29.07.2021, 03.08.2021, 03.08.2021, 05.08.2021, 11.08.2021, 25.08.2021, 01.09.2021, 05.10.2021, 05.11.2021.
Також, позивач уклав з Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 . Договір транспортного перевезення та експедирування вантажів автомобільним транспортом у межах України та в міжнародному сполученні № 260221/ЕУ від 26.02.2021, предметом якого є надання послуг з перевезення товару (Поліетилен лінійний, марка LL 09200 FE); на підставі сформованих ТОВ «АМАТЕКС- УКРАЇНА» Договорів-заявок № 02/03/В1 від 02.03.2021, № 02/03/В2 від 02.03.2021, № 15/03/В1 від 15.03.2021, № 15/03/В2 від 15.03.2021, № 09/06/ВК від 09.06.2021, № 16/07/ВК від 16.07.2021, № 28/07/ВК від 28.07.2021, 29/07/ВК від 29.07.2021, № 03/08/ВК1 від 03.08.2021, № 03/08/ВК2 від 03.08.2021, № 12/08/ВК1 від 12.08.2021, № 26/08/ВК1 від 26.08.2021, № 30/08/ВК1 від 30.08.2021, № 28/10/ВХ1 від 28.10.2021, та отриманих від Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 довідок № 2 від 03.02.2021 р., № З від 03.02.2021 р., № 1 від 18.03.2021, № 2 від 18.03.2021, № 1 від 11.06.2021, № 1 від 16.07.2021, № 1 від 30.07.2021, № 3 від 05.08.2021, № 1 від 03.08.2021, № 1 від 13.08.2021 р., № 1 від 30.08.2021, № 1 від 31.08.2021 р., № 1 від 02.11.2021, і рахунків № 153 від 03.03.2021, №154 від 03.03.2021, №199 від 18.03.2021, № 200 від 18.03.2021, № 345 від 11.06.2021, № 424 від 16.07.2021, № 488 від 29.07.2021, № 496 від 30.07.2021, № 507 від 05.08.2021, № 510 від 06.08.2021, № 537 від 13.08.2021, № 581 від 30.08.2021, № 590 від 31.08.2021, № 774 від 02.11.2021, сплатив на користь Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 вартість послуг з перевезення товару (Поліетилен лінійний, марка LL 09200 FE) у розмірі 331 000,00 грн., що підтверджується платіжними дорученнями №80 від 05.03.2021, № 81 від 05.03.2021, № 102 від 23.03.2021, № 103 від 23.03.2021, № 213 від 14.06.2021, № 266 від 20.07.2021, № 299 від 03.08.2021, № 300 від 03.08.2021, № 313 від 09.08.2021, № 314 від 09.08.2021, № 330 від 19.08.2021, №362 від 02.09.2021, № 365 від 06.09.2021, № 460 від 05.11.2021; здійснив розмитнення товару (Поліетилен лінійний, марка LL 09200 FE) у загальній кількості 288,75 тн. на загальну суму 500 775 $, що підтверджується митними деклараціями UA102220/2021/003470 від 05.03.2021; UA102220/2021/003475від 05.03.2021, UA102220/2021/004685 від 20.03.2021, UA 102220/2021/004686 від 20.03.2021, UA102220/2021/011113від 13.06.2021, UA807120/2021 /003270 від 17.07.2021, UA807120/2021/003569від 31.07.2021, UA807120/2021/003600 від 02.08.2021, UA807120/2021/003675від 06.08.2021, UA805130/2021/002879від 07.08.2021, UA805130/2021/003302 від 15.08.2021, UA805130/2021/004427від 31.08.2021, UA805130/2021/004574 від 02.09.2021, UA805130/2021/009313 від 03.11.2021; уклав з Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4 (РНОКПП: НОМЕР_2 ) Договір № 020321 від 02.03.2021 про надання послуг по декларуванню товарів та на підставі отриманих рахунків №0503021АУ від 05.03.2021, №210321АУвід 21.03.2021, № 140621АУ від 14.06.2021, №170721АУ від 17.07.2021, №310721АУ від 31.07.2021, № 020821АУ від 02.08.2021, №060821АУ від 06.08.2021, №070821АУ від 07.08.2021, № 150821АУ від 15.08.2021, №310821АУ від 31.08.2021, №020921АУвід 02.09.2021, №031121АУ від 03.11.2021, сплатив фізичній особі-підприємцю ОСОБА_4 (РНОКПП: НОМЕР_2 ) вартість послуг по декларуванню та митному оформленню товару (Поліетилен лінійний, марка LL 09200 FE) у загальному розмірі 19 600,00 грн., що підтверджується платіжними дорученнями №85 від 09.03.2021, №104 від 23.03.2021, № 214 від 15.06.2021, № 273 від 21.07.2021, № 309 від 04.08.2021, №323 від 11.08.2021, № 324 від 11.08.2021, № 382 від 08.09.2021, № 429 від 12.10.2021, №430 від 12.10.2021, № 526 від 22.12.2021.
Також, позивач здійснив відвантаження на користь Покупця № 2 товару (Поліетилен 15303-003, плівковий) у загальній кількості 288,75 тон на загальну суму 16 995 000,00 грн. (шістнадцять мільйонів дев`ятсот дев`яносто п`ять тисяч гривень 00 коп.), що підтверджується видатковими накладними № АМ00-030501 від 05.03.2021 р., № АМ00-030502 від 05.03.2021 р., № АМ00- 032001 від 20.03.2021 р„ № АМ00-032002 від 20.03.2021 р„ № АМ00-061301 від 13.06.2021 р„ № АМ00-071701 від 17.07.2021 р., № АМ00-073101 від 31.07.2021 р., № АМ00-080201 від 02.08.2021 р., № АМ00-080603 від 06.08.2021 р„ № АМ00-080701 від 07.08.2021 р„ № АМ00- 081501 від 15.08.2021 р„ № АМ00-083101 від 31.08.2021 р„ № АМ00-090201 від 02.09.2021 р„ № АМ00-110309 від 03.11.2021 р. та товарно-транспортними накладними № Р30501 від 05.03.2021 р„ № Р30502 від 05.03.2021 р„ № Р32001 від 20.03.2021 р., № Р32002 від 20.03.2021 р.,№Р61301 від 13.06.2021 р.,№Р71701 від 17.07.2021 р.,№Р73101 від 31.07.2021 р.,№Р80201 від 02.08.2021 р., № Р80603 від 06.08.2021 р„ № Р80701 від 07.08.2021 р., № Р81501 від 15.08.2021 р.,№Р83101 від 31.08.2021 р.,№Р90201 від 02.09.2021 р„ № Р110309 від 03.11.2021.
У ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» після отримання від Покупця № 2 100% передоплати за товар (плівковий Поліетилен 15303-003) згідно з Договором № 2021/АМ/РЕ-03, виник обов`язок оформити податкову накладну та подати її на реєстрацію.
На виконання вимог чинного в Україні законодавства Позивачем були складені та направлені на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкові накладні: № 11 від 05.03.2021 р. на загальну суму 1 171 500,00 грн. (один мільйон сто сімдесят одна тисяча п`ятсот гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 195 250,00 грн. (сто дев`яносто п`ять тисяч двісті п`ятдесят гривень 00 коп.); № 12 від 05.03.2021 р. на загальну суму 1 171 500,00 грн. (один мільйон сто сімдесят одна тисяча п`ятсот гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 195 250,00 грн. (сто дев`яносто п`ять тисяч двісті п`ятдесят гривень 00 коп.); № 15 від 19.03.2021 р. на загальну суму 500 000,00 грн. (п`ятсот тисяч гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 83 333,33 грн. (вісімдесят три тисячі триста тридцять три гривні 33 коп.); № 17 від 20.03.2021 р. на загальну суму 912 812,50 грн. (дев`ятсот дванадцять тисяч вісімсот дванадцять гривень 50 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 152 135,42 грн. (сто п`ятдесят дві тисячі сто тридцять п`ять гривень 42 коп.); № 18 від 20.03.2021 р. на загальну суму 1 412 812,50 грн. (один мільйон чотириста дванадцять тисяч вісімсот дванадцять гривень 50 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 235 468,75 грн. (двісті тридцять п`ять тисяч чотириста шістдесят вісім гривень 75 коп.); № 88 від 03.06.2021 р. на загальну суму 700 000,00 грн. (сімсот тисяч гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 116 666,67 грн. (сто шістнадцять тисяч шістсот шістдесят шість гривень 67 коп.); № 91 від 11.06.2021 р. на загальну суму 140 000,00 грн. (сто сорок тисяч гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 23 333,33 грн. (двадцять три тисячі триста тридцять три гривні 33 коп.); № 92 від 13.06.2021 р. на загальну суму 424 312,50 грн. (сто сорок тисяч гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 70 718,75 грн. (сімдесят тисяч сімсот вісімнадцять гривень 75 коп.); № 93 від 14.06.2021 р. на загальну суму 0,17 грн. (нуль гривень 17 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 0,03 грн. (нуль гривень 03 коп.); №101 від 09.07.2021 р. на загальну суму 150 000,00 грн. (сто п`ятдесят тисяч гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 25 000,00 грн. (двадцять п`ять тисяч гривень 00 коп.); №112 від 16.07.2021 р. на загальну суму 300 000,00 грн. (триста тисяч гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 50 000,00 грн. (п`ятдесят тисяч гривень 00 коп.); №113 від 17.07.2021 р. на загальну суму 725 625,00 грн. (сімсот двадцять п`ять тисяч шістсот двадцять п`ять гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 120 937,50 грн. (сто двадцять тисяч дев`ятсот тридцять сім гривень 50 коп.); № 114 від 19.07.2021 р. на загальну суму 61 375,00 грн. (шістдесят одна тисяча триста сімдесят п`ять гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 10 229,17 грн. (десять тисяч двісті двадцять дев`ять гривень 17 коп.); №116 від 20.07.2021 р. на загальну суму 200 000,00 грн. (двісті тисяч гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 33 333,33 грн. (тридцять три тисячі триста тридцять три гривні 33 коп.); № 139 від 28.07.2021 р. на загальну суму 2 089 875,00 грн. (два мільйони вісімдесят дев`ять тисяч вісімсот сімдесят п`ять гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 348 312,50 грн. (триста сорок вісім тисяч триста дванадцять гривень 50 коп.); № 147 від 02.08.2021 р. на загальну суму 500 000,00 грн. (п`ятсот тисяч гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 83 333,33 грн. (вісімдесят три тисячі триста тридцять три гривні 33 коп.); № 148 від 03.08.2021 р. на загальну суму 500 000,00 грн. (п`ятсот тисяч гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 83 333,33 грн. (вісімдесят три тисячі триста тридцять три гривні 33 коп.); №153 від 04.08.2021 р. на загальну суму 600 000,00 грн. (шістсот тисяч гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 100 000,00 грн. (сто тисяч гривень 00 коп.); № 156 від 06.08.2021 р. на загальну суму 90 000,00 грн. (дев`яносто тисяч гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 15 000,00 грн. (п`ятнадцять тисяч гривень 00 коп.); № 157 від 07.08.2021 р. на загальну суму 661 250,00 грн. (шістсот шістдесят одна тисяча двісті п`ятдесят гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 110 208,33 грн. (сто десять тисяч двісті вісім гривень 33 коп.); № 164 від 10.08.2021 р. на загальну суму 100 000,00 грн. (сто тисяч гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 16 666,67 грн. (шістнадцять тисяч шістсот шістдесят сім гривень 67 коп.); № 174 від 13.08.2021 р. на загальну суму 100 000,00 грн. (сто тисяч гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 16 666,67 грн. (шістнадцять тисяч шістсот шістдесят сім гривень 67 коп.); № 179 від 13.08.2021 р. на загальну суму 860 125,00 грн. (вісімсот шістдесят тисяч сто двадцять п`ять гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 143 354,17 грн. (сто сорок три тисячі триста п`ятдесят чотири гривні 17 коп.); № 192 від 19.08.2021 р. на загальну суму 100 000,00 грн. (сто тисяч гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 16 666,67 грн. (шістнадцять тисяч шістсот шістдесят сім гривень 67 коп.); № 198 від 27.08.2021 р. на загальну суму 100 000,00 грн. (сто тисяч гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 16 666,67 грн. (шістнадцять тисяч шістсот шістдесят сім гривень 67 коп.); № 199 від 27.08.2021 р. на загальну суму 620 000,00 грн. (шістсот двадцять тисяч гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 103 333,33 грн. (сто три тисячі триста тридцять три гривні 33 коп.); № 201 від 30.08.2021 р. на загальну суму 350 000,00 грн. (триста п`ятдесят тисяч гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 58 333,33 грн. (п`ятдесят вісім тисяч триста тридцять три гривні 33 коп.); № 204 від 31.08.2021 р. на загальну суму 134 500,00 грн. (сто тридцять чотири тисячі п`ятсот гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 22 416,67 грн. (двадцять дві тисячі чотириста шістнадцять гривень 67 коп.); № 205 від 31.08.2021 р. на загальну суму 65 500,00 грн. (шістдесят п`ять тисяч п`ятсот гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 10 916,67 грн. (десять тисяч дев`ятсот шістнадцять гривень 67 коп.); № 207 від 01.09.2021 р. на загальну суму 98 000,00 грн. (дев`яносто вісім тисяч гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 16 333,33 грн. (шістнадцять тисяч триста тридцять три гривні 33 коп.); №211 від 02.09.2021 p. на загальну суму 941 000,00 грн. (дев`ятсот сорок одна тисяча гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 156 833,33 грн. (сто п`ятдесят шість тисяч вісімсот тридцять три гривні 33 коп.); № 293 від 28.10.2021 р. на загальну суму 100 000,00 грн. (сто тисяч гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 16 666,67 грн. (шістнадцять тисяч шістсот шістдесят сім гривень 67 коп.); № 297 від 29.10.2021 р. на загальну суму 650 000,00 грн. (шістсот п`ятдесят тисяч гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 108 333,33 грн. (сто вісім тисяч триста тридцять три гривні 33 коп.); № 302 від 03.11.2021 р. на загальну суму 464 812,50 грн. (чотириста шістдесят чотири тисячі вісімсот дванадцять гривень 50 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 77 468,75 грн. (сімдесят сім тисяч чотириста шістдесят вісім гривень 75 коп.).
Щодо взаємовідносин позивача з ТОВ «ІТРІЙ», судом встановлено, що 15 квітня 2021 року між позивачем та Товариством з обмеженою відповідальністю «ІТРІЙ» (ідентифікаційний код юридичної особи: 41436491) було укладено Договір № 2021/AM/AN-11.
Відповідно до Специфікації № 1 від 15.04.2021 р, Покупець № 3 замовив, а ТОВ «АМАТЕКС- УКРАІНА» зобов`язалося поставити та передати у власність 150 тон аміачної селітри на загальну суму 1 462 500,00 грн.
Відповідно до пункту 7 Специфікацій оплата товару здійснюється на умовах 100% передплати.
Платіжним дорученням № 254 від 15.04.2021 підтверджується факт 100% сплати покупцем № 3 суми у розмірі 1 462 500,00 грн. за замовлені 150 тон аміачної селітри.
Вищезазначена інформація також підтверджується Актом звірки взаємних розрахунків між Покупцем № 3 та ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» за період 2021 р.
Для виконання умов Договору № 2021/AM/AN-11 від 15.04.2021 перед Покупцем № З (ТОВ «ІТРІЙ»), ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА»: уклав з компанією-нерезидентом NEOCHIM PLC (Болгарія) Договір від 26.03.2021 р., предметом якого є купівля ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» товару (нітрат амонію, "EC FERTILIZER") у загальній кількості 3 000 тн. по ціні 281,00 $ за 1 тн. та на підставі отриманого від NEOCHIM PLC (Болгарія) рахунку № ТУ 1807 від 29.03.2021 р. сплатив на користь NEOCHIM PLC (Болгарія) вартість товару (нітрат амонію, "EC FERTILIZER") грошову суму у розмірі 862 726,20 $, що підтверджується платіжними документами від 09.04.2021 р., від 12.04.2021 р., від 13.04.2021 р., від 14.04.2021 р., від 15.04.2021 р., від 15.04.2021 р., від 16.04.2021 р., від 22.04.2021 р., від 23.04.2021 р., від 26.04.2021 р.; на підставі отриманих від Порту рахунків № СФ-0000004 від 27.04.2021 р. та № СФ-0000005 від 05.05.2021 р. сплатив Порту вартість послуг по перевалці товару (нітрат амонію, "EC FERTILIZER") з судна MV NEW WAY у загальному розмірі 469 751,84 грн., що підтверджується платіжними дорученнями № 141 від 30.04.2021 р. та № 156 від 07.05.2021 р.; здійснив розмитнення товару (нітрат амонію, "EC FERTILIZER") у загальній кількості 1 621,8 тн. на загальну суму 455 725,80 $, що підтверджується митними деклараціями № UA508020/2021/001873 від 30.04.2021 р. та № UA508020/2021/001984 від 07.05.2021 р.; на підставі отриманого від Брокера рахунку № 25 від 07.05.2021 р. сплатив Брокеру вартість послуг по декларуванню та митному оформленню товару (нітрат амонію, "EC FERTILIZER") у загальному розмірі 3 000,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 167 від 07.05.2021 р.; здійснив відвантаження на користь Покупця № 3 товару (нітрат амонію, "EC FERTILIZER") у загальній кількості 150 тон на загальну суму 1 462 500,00 грн. (один мільйон чотириста шістдесят дві тисячі п`ятсот гривень 00 коп.), що підтверджується видатковими накладними № АМ00-042915 від 29.04.2021 р., № АМ00-042916 від 29.04.2021 р., № АМ00-042917 від 29.04.2021 р., № АМ00-043018 від 30.04.2021 р„ № АМО0-О43О19 від 30.04.2021 р., № АМ00- 051307 від 13.05.2021 р. та товарно-транспортними накладними № 150, № 151 та № 197 від 29.04.2021 р„ № 203, № 204 від 30.04.2021 р„ № 273 від 13.05.2021.
У ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» після отримання від Покупця № 3 100% передоплати за товар (нітрат амонію, "EC FERTILIZER") згідно з Договором № 2021/AM/AN-11, виник обов`язок оформити податкову накладну та подати її на реєстрацію.
На виконання вимог чинного в Україні законодавства ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» була складена та направлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна № 29 від 15.04.2021 на загальну суму 1 462 500,00 грн. (один мільйон чотириста шістдесят дві тисячі п`ятсот гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 243 750,00 грн (двісті сорок три тисячі сімсот п`ятдесят гривень 00 коп.).
Щодо взаємовідносин Позивача з ТОВ "НЕЙРОН", суд зазначає, що 08 липня 2021 року між Позивачем та Товариством з обмеженою відповідальністю «НЕЙРОН» (ідентифікаційний код юридичної особи: 32980565) (надалі - Покупець № 4) було укладено Договір № 2021/AM/NP-31.
Відповідно до умов пункту 1.2. Договору, ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» зобов`язується передати у власність Покупця № 4, а Покупець № 4 оплатити та прийняти Товар в кількості, по ціні та в строки відповідно до умов даного Договору та Специфікацій, які є його невід`ємною частиною.
Відповідно до пункту 1 Специфікації № 1 від « 08» липня 2021 р. до Договору, ТОВ «АМАТЕКС- УКРАЇНА» зобов`язується передати у власність, а Покупець № 4 прийняти та оплатити Сульфоамофос NP 20:20+13S загальною вартістю 25 155 000,00 грн. з ПДВ (у загальній кількості 1 500,00 тн. по ціні 16 770,00 грн. з ПДВ за 1 тн.).
Відповідно до пункту 1 Специфікації № 1 від « 08» липня 2021 р. до Договору, оплата товару здійснюється на умовах 100% передплати.
На підставі виставленого ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» рахунку на оплату № АМ00-070802 від « 08» липня 2021 р., Покупець № 4 здійснив перерахування грошових коштів на поточний рахунок ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА», а ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» отримав 100% передоплату за товар у загальному розмірі 25 155 000,00 грн, що підтверджується платіжними дорученнями № 1154 від 09.07.2021, № 1165 від 12.07.2021, № 1166 від 12.07.2021 та № 1167 від 12.07.2021.
Для виконання умов Договору № 2021/AM/NP-31 від 08.07.2021 перед Покупцем № 4 (ТОВ «НЕЙРОН»), ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА»: уклав з компанією-нерезидентом AGROPOLYCHIM AD (Болгарія) Договір №2021030/NP від 06.07.2021, предметом якого є купівля ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» товару (Сульфоамофос NP 20:20+13S) у загальній кількості 3 000,00 тн. по ціні 475,00 $ за 1 тн. та на підставі отриманого від AGROPOLYCHIM AD (Болгарія) рахунку № 5100050 від 06.07.2021 сплатив на користь AGROPOLYCHIM AD (Болгарія) вартість товару (Сульфоамофос NP 20:20+13S) грошову суму у розмірі 1 425 000,00 $, що підтверджується платіжними документами від 09.07.2021 та 16.07.2021; уклав з компанією-нерезидентом AQUAMARINE LLC (Грузія) Договір фрахтування від 15.07.2021, предметом якого є надання послуг з перевезення товару (Сульфоамофос NP 20:20+13S) судном MV ALMERIA з порту Варна, Болгарія до порту Дніпряни, Україна; на підставі акту наданих послуг № 1 від 18.07.2021 та отриманого від AQUAMARINE LLC (Грузія) рахунку від 19.07.2021 р. сплатив на користь AQUAMARINE LLC (Грузія) вартість послуг з перевезення товару (Сульфоамофос NP 20:20+13S) судном MV ALMERIA з порту Варна, Болгарія до порту Дніпряни, Україна у розмірі 79 121,65 $, що підтверджується платіжним документом від 21.07.2021; уклав з Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) Угоду № Cht 015 від 15.07.2021 про сплату міжнародної комісії брокерів та на підставі отриманого від Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) рахунку № 07-7 від 27.07.2021 сплатив на користь останньої брокерську комісію у розмірі 27 489,86 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 289 від 28.07.2021; на підставі отриманих від Порту рахунків № СФ-0000007 від 16.07.2021 та № СФ-0000008 від 22.07.2021 сплатив Порту вартість послуг по перевалці товару (Сульфоамофос NP 20:20+13S) з судна MV ALMERIA у загальному розмірі 515 298,48 грн, що підтверджується платіжними дорученнями №264 від 16.07.2021 та № 275 від 23.07.2021; здійснив розмитнення товару (Сульфоамофос NP 20:20+13S) у загальній кількості 3000,00 тн. на загальну суму 1425 000,00 $, що підтверджується митними деклараціями № UA508020/2021/003183 від 22.07.2021, №UA508020/2021/003248 від 27.07.2021 та № UA508020/2021/003302 від 30.07.2021; на підставі отриманих від Брокера рахунків №53 від 22.07.2021 та № 55 від 30.07.2021 сплатив Брокеру вартість послуг по декларуванню та митному оформленню товару (Сульфоамофос NP 20:20+13S) у загальному розмірі 11 500,00 грн, що підтверджується платіжними дорученнями № 288 від 27.07.2021 та № 296 від 30.07.2021; здійснив відвантаження на користь Покупця № 4 товару (Сульфоамофос NP 20:20+13S) у загальній кількості 1500 тн. на загальну суму 25 155 000 грн (двадцять п`ять мільйонів сто п`ятдесят п`ять тисяч гривень 00 коп.), що підтверджується видатковими накладними № 72907 від 29.07.2021, № 73104 від 31.07.2021, № 73105 від 31.07.2021, № 080408 від 04.08.2021, №080411 від 04.08.2021, №080412 від 04.08.2021, №080413 від 04.08.2021, №080606 від 06.08.2021, № 080702 від 07.08.2021, № 080705 від 07.08.2021, № 081003 від 10.08.2021, № 081004 від 10.08.2021, № 081203 від 12.08.2021, № 081204 від 12.08.2021, № 081205 від 12.08.2021, № 081307 від 13.08.2021, № 081308 від 13.08.2021, № 081309 від 13.08.2021, № 081310 від 13.08.2021, № 081404 від 14.08.2021, № 081405 від 14.08.2021, № 081603 від 16.08.2021, № 081604 від 16.08.2021, № 081608 від 16.08.2021, № 081609 від 16.08.2021, № 081812 від 18.08.2021, № 081813 від 18.08.2021, № 081814 від 18.08.2021, № 082002 від 20.08.2021, № 082011 від 20.08.2021, № 082013 від 20.08.2021, №082705 від 27.08.2021, № 082807 від 28.08.2021 та товарно-транспортними накладними № 344 від 06.08.2021, №329 від 07.08.2021, № 358 від 07.08.2021, №385 від 10.08.2021, № 386 від 10.08.2021, № 387 від 10.08.2021, № 403 від 12.08.2021, № 404 від 12.08.2021, № 405 від 12.08.2021, № 406 від 12.08.2021, № 407 від 12.08.2021, № 410 від 12.08.2021, №411 від 12.08.2021, №412 від 12.08.2021, №415 від 12.08.2021, № 420 від 13.08.2021, № 421 від 13.08.2021, № 422 від 13.08.2021, № 423 від 13.08.2021, № 426 від 13.08.2021, № 429 від 13.08.2021, № 447 від 13.08.2021, № 433 від 14.08.2021, №434 від 14.08.2021, №435 від 14.08.2021, №436 від 14.08.2021, №437 від 14.08.2021, № 430 від 16.08.2021, № 439 від 16.08.2021, № 440 від 16.08.2021, № 441 від 16.08.2021, №442 від 16.08.2021, №452від 16.08.2021, №453 від 16.08.2021, №454 від 16.08.2021, №455 від 16.08.2021, №456від 16.08.2021, №475 від 18.08.2021, №476 від 18.08.2021, № 484 від 18.08.2021, № 485 від 20.08.2021, № 486 від 20.08.2021, № 507 від 20.08.2021, № 510 від 20.08.2021, № 546 від 27.08.2021, № 547 від 27.08.2021, № 564 від 28.08.2021.
У ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» після отримання від Покупця № 4 100% передоплати за товар (Сульфоамофос NP 20:20+13S) згідно з Договором, виник обов`язок оформити податкову накладну та подати її на реєстрацію.
На виконання вимог чинного в Україні законодавства ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» 12 липня 2021 року за правом першої події було складено та 23.07.2021 направлено на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкову накладну №103 від 12.07.2021 на загальну суму 20 124 000,00 грн. (двадцять мільйонів сто двадцять чотири тисячі гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 3 354 000,00 грн. (три мільйони триста п`ятдесят чотири тисячі гривень 00 коп.).
Щодо взаємовідносин Позивача з ТОВ «НОВА АСТАРТА», судом встановлено, що 28 вересня 2021 року між позивачем та Товариством з обмеженою відповідальністю «НОВА АСТАРТА»; ідентифікаційний код юридичної особи: 37591616 (надалі - Покупець № 5) було укладено Договір №2021/AM/NP-64.
Відповідно до Специфікацій № 1 від 28.09.2021 р, № 2 від 06.10.2021, № 3 від 19.11.2021, № 4 від 29.11.2021, № 5 від 02.12.2021 та № 6 від 23.12.2021 Покупець № 5 замовив, а ТОВ «АМАТЕКС- УКРАЇНА» зобов`язалося поставити та передати у власність 622,8 тон аміачної селітри на загальну суму 13 886 913,66 грн.
Відповідно до пункту 7 Специфікацій оплата товару здійснюється на умовах 100% передплати.
На підставі виставлених ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» рахунків на оплату № АМ00-092801 від 28.09.2021 р., № 100601 від 06.10.2021 р„ № 111901 від 19.11.2021 р„ № 113001 від 30.11.2021 р„ № 120201 від 02.12.2021 р., № 122303 від 23.12.2021 р., Покупець № 5 здійснив перерахування грошових коштів на поточний рахунок ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА», а ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» отримав 100% передоплату затовар у загальному розмірі 13 886 913,66 грн., що підтверджується платіжними дорученнями № 834 від 30.09.2021, №841 від 01.10.2021, № 866 від 11.10.2021, № 923 від 22.11.2021, №91 від 22.11.2021, №92 від 22.11.2021, № 116 від 01.12.2021, № 118 від 01.12.2021, № 121 від 02.12.2021, № 929 від 02.12.2021, № 126 від 06.12.2021, № 128 від 06.12.2021, № 133 від 08.12.2021, № 171 від 24.12.2021.
Вищезазначене підтверджується Актом звірки взаємних розрахунків між Покупцем № 5 та ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» за період з 28.09.2021 р. по 31.05.2022.
На виконання умов Договору № 2021/AM/NP-64 перед Покупцем № 5, ТОВ АМАТЕКС-Україна: уклав з компанією-нерезидентом AGROPOLYCHIM AD (Болгарія) Договір № 2021048/AN від 23.09.2021 р., предметом якого є купівля Позивачем товару (Селітра аміачна AN) у загальній кількості 3 300,00 тн. по ціні 458,00 $ за 1 тн. та на підставі отриманих від AGROPOLYCHIM AD (Болгарія) рахунків № 5100071 від 24.09.2021 та № 11704 від 13.10.2021 сплатив на користь AGROPOLYCHIM AD (Болгарія) вартість товару (Селітра аміачна AN) грошову суму у розмірі 1 511 400,00 $, що підтверджується платіжними документами від 27.09.2021, 30.09.2021, 01.10.2021, 05.10.2021, 13.10.2021; уклав з компанією-нерезидентом MARINE WT LTD (England) Договір фрахтування від 24.09.2021, предметом якого є надання послуг з перевезення товару (Селітра аміачна AN) судном MV SVITOCH з порту Варна, Болгарія до порту Дніпряни, Україна; на підставі акту наданих послуг № 1 від 06.10.2021 та отриманого від MARINE WT LTD (England) рахунку № F-2021/10-01 від 07.10.2021 сплатив на користь MARINE WT LTD (England) вартість послуг з перевезення товару (Селітра аміачна AN) судном MV SVITOCH з порту Варна, Болгарія до порту Дніпряни, Україна у розмірі 24 325,00 EUR, що підтверджується платіжним документом від 08.10.2021; уклав з Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) Угоду № Cht 025 від 24.09.2021 про сплату міжнародної комісії брокерів та на підставі отриманого від Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) рахунку № 02-10 від 09.10.2021 сплатив на користь останньої брокерську комісію у розмірі 9 387,72 грн, що підтверджується платіжним дорученням № 420 від 11.10.2021; на підставі отриманого від Порту рахунку № СФ-0000023 від 12.10.2021 сплатив Порту вартість послуг по перевалці товару (Селітра аміачна AN) з судна MV SVITOCH у загальному розмірі 162 186,16 грн, що підтверджується платіжним дорученням № 431 від 12.10.2021; здійснив розмитнення товару (Селітра аміачна AN) у загальній кількості 945,00 тн. на загальну суму 432 810,00 $, що підтверджується митною декларацією № UA508020/2021/004256 від 12.10.2021; на підставі отриманого від Брокера рахунку № 81 від 12.10.2021 сплатив Брокеру вартість послуг по декларуванню та митному оформленню товару (Селітра аміачна AN) у загальному розмірі 5500,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням № 434 від 13.10.2021; уклав з компанією-нерезидентом RIVER SHIPING CO (Маршаллові острови) Договір фрахтування від 20.10.2021, предметом якого є надання послуг з перевезення товару (Селітра аміачна AN) судном MV SUADIYE з порту Варна, Болгарія до порту Дніпряни, Україна; на підставі акту наданих послуг № 1 від 28.10.2021 та отриманого від RIVER SHIPING CO (Маршаллові острови) рахунку №21S19 від 27.10.2021 сплатив на користь RIVER SHIPING CO (Маршаллові острови) вартість послуг з перевезення товару (Селітра аміачна AN) судном MV SUADIYE з порту Варна, Болгарія до порту Дніпряни, Україна у розмірі 100 000,00 $, що підтверджується платіжним документом від 28.10.2021; на підставі отриманого від Порту рахунку № СФ-0000025 від 04.11.2021 р. сплатив Порту вартість послуг по перевалці товару (Селітра аміачна AN) з судна MV SUADIYE у загальному розмірі 443 802,94 грн, що підтверджується платіжним дорученням № 463 від 05.11.2021; здійснив розмитнення товару (Селітра аміачна AN) у загальній кількості 2 202,00 тн. на загальну суму 1071 720,00$, що підтверджується митними деклараціями №UA508020/2021/004515 від 01.11.2021, №UA508020/2021 /004538 від 02.11.2021; на підставі отриманих від Брокера рахунків № 86 від 01.11.2021 та № 87 від 02.11.2021 сплатив Брокеру вартість послуг по декларуванню та митному оформленню товару (Селітра аміачна AN) у загальному розмірі 13 500,00 грн, що підтверджується платіжними дорученнями № 457 від 02.11.2021 та № 462 від 03.11.2021; уклав з компанією-нерезидентом NEOCHIM PLC (Болгарія) Договір від 03.11.2021, предметом якого є купівля Позивачем товару (нітрат амонію, "EC FERTILIZER") у загальній кількості 3 000,00 тн. по ціні 565,00 EUR за 1 тн. та на підставі отриманого від NEOCHIM PLC (Болгарія) рахунку № НОМЕР_3 від 22.11.2021 сплатив на користь NEOCHIM PLC (Болгарія) вартість товару (нітрат амонію, "EC FERTILIZER") грошову суму у розмірі 1 695 000,00 EUR, що підтверджується платіжними документами від 12.11.2021, 16.11.2021, 23.11.2021; уклав з Товариством з обмеженою відповідальністю Судноплавна компанія АГРО (Україна) (ідентифікаційний код юридичної особи: 31319944) Договір фрахтування від 12.11.2021, предметом якого є надання послуг з перевезення товару (нітрат амонію, "EC FERTILIZER") судном MV PORADA з порту Бургас, Болгарія до порту Дніпряни, Україна; на підставі акту наданих послуг № 1 від 29.11.2021 та отриманого від Товариства з обмеженою відповідальністю Судноплавна компанія АГРО (Україна) рахунку № 127 від 29.11.2021 сплатив на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Судноплавна компанія АГРО (Україна) вартість послуг з перевезення товару (нітрат амонію, "EC FERTILIZER") судном MV PORADA з порту Бургас, Болгарія до порту Дніпряни, Україна у розмірі 2 812 918,40 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 486 від 30.11.2021; уклав з Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) Угоду № Cht 032 від 12.11.2021 про сплату міжнародної комісії брокерів та на підставі отриманого від Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) рахунку № 01-12 від 06.12.2021 сплатив на користь останньої брокерську комісію у розмірі 35 451,86 грн, що підтверджується платіжним дорученням № 502 від 06.12.2021; на підставі отриманих від Порту рахунків № СФ-0000026 від 01.12.2021 та № СФ-0000027 від 06.12.2021 сплатив Порту вартість послуг по перевалці товару (нітрат амонію, "EC FERTILIZER") з судна MV PORADA у загальному розмірі 485 046,72 грн, що підтверджується платіжними дорученнями № 491 від 02.12.2021 р. та №504 від 06.12.2021; здійснив розмитнення товару (нітрат амонію, "EC FERTILIZER") у загальній кількості 1629,98 тн. на загальну суму 919368 EUR, що підтверджується митною декларацією № UA508020/2021/004910 від 03.12.2021; на підставі отриманого від Брокера рахунку № 97 від 03.12.2021 сплатив Брокеру вартість послуг по декларуванню та митному оформленню товару (Селітра аміачна AN) у загальному розмірі 5 500,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням № 505 від 06.12.2021 р.; уклав з компанією-нерезидентом AGROPOLYCHIM AD (Болгарія) Договір № 2021055/AN від 05.11.2021, предметом якого є купівля ТОВ АМАТЕКС-УКРАЇНА товару (Селітра аміачна AN) у загальній кількості 5 000,00 тн. по ціні 683,00 $ за 1 тн. та на підставі отриманого від AGROPOLYCHIM AD (Болгарія) рахунку № 5100091 від 10.11.2021 сплатив на користь AGROPOLYCHIM AD (Болгарія) вартість товару (Селітра аміачна AN) грошову суму у розмірі З 585 750,00 $, що підтверджується платіжними документами від 19.11.2021, 22.11.2021, 02.12.2021, 13.12.2021, 17.12.2021; уклав з компанією-нерезидентом Lion Shipping Group LLC (Грузія) Договір фрахтування від 26.11.2021, предметом якого є надання послуг з перевезення товару (Селітра аміачна AN) судном M/V STEEL COUGAR з порту Варна, Болгарія до порту Дніпряни, Україна; на підставі акту наданих послуг № 1 від 24.12.2021 та отриманого від Lion Shipping Group LLC (Грузія) рахунку № SC 22/21 від 23.12.2021 сплатив на користь Lion Shipping Group LLC (Грузія) вартість послуг з перевезення товару (Селітра аміачна AN) судном M/V STEEL COUGAR з порту Варна, Болгарія до порту Дніпряни, Україна у розмірі 113 219,27 $, що підтверджується платіжним документом від 24.12.2021; уклав з Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) Угоду № Cht 034 від 26.11.2021 про сплату міжнародної комісії брокерів та на підставі отриманого від Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) рахунку № 03-12 від 28.12.2021 сплатив на користь останньої брокерську комісію у розмірі 38 777,79 грн, що підтверджується платіжним дорученням № 533 від 28.12.2021; на підставі отриманих від Порту рахунків № СФ-0000029 від 16.12.2021 та № СФ-0000030 від 24.12.2021 сплатив Порту вартість послуг по перевалці товару (Селітра аміачна AN) з судна M/V STEEL COUGAR у загальному розмірі 540 223,34 грн, що підтверджується платіжними дорученнями № 516 від 17.12.2021 та № 528 від 24.12.2021; здійснив розмитнення товару (Селітра аміачна AN) у загальній кількості 3 049,20 тн. на загальну суму 2 082 603,60 $, що підтверджується митною декларацією №UA508020/2021/005225 від 28.12.2021; на підставі отриманого від Брокера рахунку № 103 від 28.12.2021 та сплатив Брокеру вартість послуг по декларуванню та митному оформленню товару (Селітра аміачна AN) у загальному розмірі 5 500,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням № 536 від 28.12.2021; уклав з компанією-нерезидентом OVEN LTD (Сейшельські Острови) Договір фрахтування від 06.12.2021 р., предметом якого є надання послуг з перевезення товару (Селітра аміачна AN) судном M/V ARTEY з порту Варна, Болгарія до порту Дніпряни, Україна; на підставі акту наданих послуг № 1 від 28.12.2021 та отриманого від OVEN LTD (Сейшельські Острови) рахунку № 14 від 21.12.2021 сплатив на користь OVEN LTD (Сейшельські Острови) вартість послуг з перевезення товару (Селітра аміачна AN) судном M/V AR.TEY з порту Варна, Болгарія до порту Дніпряни, Україна у розмірі 105 000,00 $, що підтверджується платіжним документом від 29.12.2021; уклав з Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) Угоду № Cht 035 від 06.12.2021 про сплату міжнародної комісії брокерів та на підставі отриманого від Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) рахунку № 04-12 від 28.12.2021 сплатив на користь останньої брокерську комісію у розмірі 35 710,11 грн, що підтверджується платіжним дорученням № 538 від 30.12.2021; на підставі отриманого від Порту рахунку № СФ-0000028 від 16.12.2021 сплатив Порту вартість послуг по перевалці товару (Селітра аміачна AN) з судна M/V AR.TEY у загальному розмірі 494 961,60 грн, що підтверджується платіжним дорученням № 517 від 17.12.2021; здійснив розмитнення товару (Селітра аміачна AN) у загальній кількості 2 200,80 тн. на загальну суму 1 503 146,40$, що підтверджується митними деклараціями №UA508020/2021/005274 від 31.12.2021 та№ UA508020/2022/000014 від 05.01.2022; на підставі отриманого від Брокера рахунку № 1 від 05.01.2022 р. та сплатив Брокеру вартість послуг по декларуванню та митному оформленню товару (Селітра аміачна AN) у загальному розмірі 10 600,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 9 від 06.01.2022; Здійснив відвантаження на користь Покупця № 5 товару (Селітра аміачна AN, нітрат амонію, "EC FERTILIZER") у загальній кількості 1622,8 тон на загальну суму 13 886 913,66 грн. (тринадцять мільйонів вісімсот вісімдесят шість тисяч дев`ятсот тринадцять гривень 66 коп.), що підтверджується видатковими накладними №АМ00-102002 від 20.10.2021, № АМ00-102104 від 21.10.2021, №АМ00-110304 від 03.11.2021, №АМ00-110402 від 04.11.2021, №АМ00-110408 від 04.11.2021, № АМ00-110508 від 05.11.2021, №АМ00-110509 від 05.11.2021, № АМ00-110606 від 06.11.2021 р., № 120603 від 06.12.2021 р., № 120604 від 06.12.2021, № 120612 від 06.12.2021 р., № 120706 від 07.12.2021, № 122908 від 29.12.2021, № 123003 від 30.12.2021, № 10608 від 06.01.2022, № 11011 від 10.01.2022, № 11012 від 10.01.2022, № 11207 від 12.01.2022, № 11405 від 14.01.2022, № 11509 від 15.01.2022, №11711 від 17.01.2022, №11811 від 18.01.2022, №12007 від 20.01.2022, № 12105 від 21.01.2022, та товарно-транспортними накладними №841, № 842 від 20.10.2021, №851, № 852 від 21.10.2021, №881 від 03.11.2021, № 879 від 04.11.2021, № 904 від 04.11.2021, № 912 від 05.11.2021, № 914 від 05.11.2021, № 930 від 06.11.2021, № 1078 від 06.12.2021, № 1077 від 06.12.2021, № 1079 від 06.12.2021, № 1100 від 07.12.2021, № 9 від 29.12.2021, № 35, № 37 від 30.12.2021, № 82 від 06.01.2022, № 92 від 10.01.2022, № 105, № 110, № 111 від 10.01.2022, № 136 від 12.01.2022, № 143 від 14.01.2022, № 163 від 15.01.2022, № 193 від 17.01.2022, № 192 від 18.01.2022, №201 від 20.01.2022, № 230 від 22.01.2022.
У ТОВ «АМАТЕКС-УКРАЇНА» після отримання від Покупця № 5 100% передоплати за товар (Селітра аміачна AN, нітрат амонію, "EC FERTILIZER") згідно з Договором № 2021/AM/NP-64, виник обов`язок оформити податкову накладну та подати її на реєстрацію.
На виконання вимог чинного в Україні законодавства позивачем були складені та направлені на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкові накладні: № 258 від 30.09.2021 р. на загальну суму 732 600,00 грн. (сімсот тридцять дві тисячі шістсот гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 122 100,00 грн. (сто двадцять дві тисячі сто гривень 00 коп.); № 263 від 01.10.2021 р. на загальну суму 1 098 900,00 грн. (один мільйон дев`яносто вісім тисяч дев`ятсот гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 183 150,00 грн. (сто вісімдесят три тисячі сто п`ятдесят гривень 00 коп.); № 286 від 11.10.2021 р. на загальну суму 1 731 600,00 грн. (один мільйон сімсот тридцять одна тисяча шістсот гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 288 600,00 грн. (двісті вісімдесят вісім тисяч шістсот гривень 00 коп.); № 324 від 22.11.2021 р. на загальну суму 2 086 800,00 грн. (два мільйони вісімдесят шість тисяч вісімсот гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 347 800,00 грн. (триста сорок сім тисяч вісімсот гривень 00 коп.); № 340 від 01.12.2021 р. на загальну суму 1 087 800,00 грн. (один мільйон вісімдесят сім тисяч вісімсот гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 181 300,00 грн. (сто вісімдесят одна тисяча триста гривень 00 коп.); № 343 від 02.12.2021 р. на загальну суму 543 900,00 грн. (п`ятсот сорок три тисячі дев`ятсот гривень 00 коп.), в тому числі ГІДВ 20% у розмірі 90 650,00 грн. (дев`яносто тисяч шістсот п`ятдесят гривень 00 коп.); № 346 від 06.12.2021 р. на загальну суму 2 752 277,22 грн. (два мільйони сімсот п`ятдесят дві тисячі двісті сімдесят сім гривень 22 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 458 712,87 грн. (чотириста п`ятдесят вісім тисяч сімсот дванадцять гривень 87 коп.); № 350 від 08.12.2021 р. на загальну суму 1 089 136,44 грн. (один мільйон вісімдесят дев`ять тисяч сто тридцять шість гривень 44 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 181 522,74 грн. (сто вісімдесят одна тисяча п`ятсот двадцять дві гривні 74 коп.); № 391 від 24.12.2021 р. на загальну суму 2 763 900,00 грн. (два мільйони сімсот шістдесят три тисячі дев`ятсот гривень 00 коп.), в тому числі ПДВ 20% у розмірі 460 650,00 грн. (чотириста шістдесят тисяч шістсот п`ятдесят гривень 00 коп.).
Вказані документи свідчать про виконання позивачем та його контрагентами господарських зобов`язань.
Поряд із цим, суд зауважує, що при розгляді питання виключення платника податку з переліку платників на підставі поданої інформації та копій документів контролюючий орган не може здійснювати повний аналіз господарських операцій позивача на предмет їх реальності. Змістовна оцінка господарської операції може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки, підстави та порядок проведення якої визначено нормами ПК України.
У даному випадку, оскаржуване рішення не містить встановлених обставин, які б свідчили про невиконання позивачем чи його контрагентами договірних зобов`язань за господарськими операціями або встановлення обставин, які б свідчили про неправдивість чи ризиковість господарських операцій між позивачем та його контрагентами.
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у постанові від 23.06.2022 у справі № 640/6130/20 дійшов висновку, що аналіз приписів Порядку №1165 дає підстави вважати, що право комісії регіонального рівня щодо розгляду питання про відповідність/невідповідність платника ПДВ критеріям ризиковості платника податку самостійно ініціювати процедуру розгляду вказаного питання лише з підстав наявності певної податкової інформації вказаним Порядком не передбачено. Відповідно до пункту 6 Порядку №1165 виявлення обставин та/або отримання інформації може бути самостійною підставою лише для розгляду комісією регіонального рівня питання виключення платника податку з переліку платників, а не питання щодо включення його до такого переліку.
Верховний Суд у постановах від 05.01.2021 у справі № 640/11321/20, від 05.01.2021 у справі № 640/10988/20 зауважив, що хоча затверджена Порядком №1165 форма рішення і не передбачає конкретизації підстав у разі відповідності пунктам 1-8 критеріїв ризиковості платника податку, вказана обставина не скасовує обов`язок податкового органу необхідності доказування, передбаченого частиною другою статті 77 КАС України
У зв`язку з наведеним, суд вважає, що відповідач, як суб`єкт владних повноважень, не надав належних доказів в обґрунтування своєї позиції та у зв`язку з цим не довів наявність обґрунтованих підстав для віднесення позивача до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості відповідно до пункту 8 Критеріїв ризиковості, а судом такі не встановлені.
Отже, приймаючи рішення з посиланням на те, що у контролюючих органів наявна певна податкова інформація, яка визначає ризиковість здійснення господарської операції, комісія повинна була обґрунтувати у рішенні, на підставі якої конкретної інформації вона дійшла такого висновку та надати належні, допустимі докази в підтвердження цієї інформації. Крім того, сам платник податку повинен бути обізнаний із податковою інформацією, яка стала підставою для віднесення його до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості, оскільки це забезпечує його право подати на розгляд комісії документи, необхідні для розгляду питання про виключення платника з переліку таких, які відповідають критеріям ризиковості.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що оскаржувані рішення не містять достатнього обґрунтування підстав віднесення позивача до ризикових платників відповідно до пункту 8 Критеріїв ризиковості платників податку, а тому є протиправними та підлягають скасуванню.
Щодо вимоги про зобов`язання відповідача виключити товариство з переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості, то така вимога підлягає задоволенню, оскільки пункт 6 Порядку № 1165 передбачає, що у разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
Таким чином, оскільки рішення про визнання позивача таким, що відповідає пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку, визнано протиправним та скасовано, тому зобов`язання відповідача виключити товариство з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості, є належним та достатнім способом захисту порушеного права позивача.
Відповідно до статей 9, 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно зі статтею 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
При цьому в силу положень частини другої статті 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єктів владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій, та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що за наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Судом встановлено, що під час звернення до суду позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 4962,00 грн.
Зважаючи на задоволення позовних вимог, понесені позивачем судові витрати у вигляді сплаченого судового збору на суму 4962,00 грн. підлягають стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень - Головного управління ДПС у м. Києві.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
в и р і ш и в:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у м.Києві від 09.06.2022 № 81209.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у м.Києві від 05.08.2022 № 90393.
Зобов`язати Головне управління ДПС у м.Києві виключити Товариство з обмеженою відповідальністю «АМАТЕКС-УКРАЇНА» з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «АМАТЕКС-УКРАЇНА» (адреса: 04123, м.Київ, вул.Світлицького, буд.35, офіс 108/4, 01010, код ЄДРПОУ 36804863) судовий збір в сумі 4962 (чотири тисячі дев`ятсот шістдесят дві) грн 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у м. Києві (адреса: 04116, місто Київ, вулиця Шолуденка, 33/19, код ЄДРПОУ ВП: 44116011).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Лисенко В.І.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2024 |
Оприлюднено | 20.09.2024 |
Номер документу | 121701256 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них зупинення реєстрації податкових накладних |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Лисенко В.І.