Постанова
від 19.09.2024 по справі 305/3145/24
РАХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 305/3145/24

Номер провадження 3/305/2173/24

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.09.2024 м. Рахів

Суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Ластовичак Віктор Юрійович, розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 ,

за ч.2 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

До Рахівського районного суду 09.09.2024 надійшли матеріали про адміністративне правопорушення, складені відділом прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (типВ) ІНФОРМАЦІЯ_3 , про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , а саме протокол від 19.07.2024 серії ЗхРУ №284840 про адміністративне правопорушення за ознаками ч.2 ст.204-1 КУпАП, з додатками.

Як вбачається із протоколу, 19.07.2024 о 12:10 год прикордонним нарядом «Контрольний пост» у контрольованому прикордонному районі на напрямку прикордонного знаку № 413, поблизу поблизу населеного пункту Лазещина було виявлено та затримано ОСОБА_1 , який спільно з ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 здійснив спробу незаконного перетинання державного кордону з України до Румунії поза встановленими пунктами пропуску через державний кордон України у складі групи осіб, чим порушив вимоги статей 9, 12 Закону України «Про державний кордон України».

У судове засідання 13.09.2024 ОСОБА_1 не з`явився, про причини неявки не повідомив, заяв чи клопотань до суду не подав. Про день, час та місце розгляду справи повідомлявся шляхом надсилання смс-повідомлення про виклик до суду на номер телефону. При цьому у матеріалах справи міститься письмова заява, у якій в разі відсутності просить справу розглянути без його участі, вину не визнає.

Разом з тим, 12.09.2024 до суду надійшло клопотання адвоката Герасимової Т.І. в інтересах ОСОБА_1 , у яких просила відкласти розгляд справи та надати їй можливість ознайомитись із матеріалами.

Після ознайомлення адвокатом як захисником Осокіна І.Г. подано пояснення, просить розглядати без участі та закрити справу у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

В судове засідання, призначене на 19.09.2024, ОСОБА_1 також не прибув, заяв і клопотань про відкладення не подавав.

Враховуючи, що ч. 2 ст.268КУпАП у даному випадку не передбачено обов`язкової присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, строки розгляду є обмеженими, суддя розглядає справу у відсутності такої особи, оскільки її можливо вирішити за наявними доказами.

Вивчивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.204-1 КУпАП, виходячи з такого.

Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення насамперед необхідно з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення і чи винна дана особа в його вчиненні.

Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, свідків, висновком експерта, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Як визначено ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

У даному випадку до протоколу про адміністративне правопорушення додано протокол про адміністративне затримання ОСОБА_1 від 19.07.2024, яким стверджено тільки сам факт затримання, пояснення, довідку про затримання 4 осіб, яка містить припущення, та копію паспорта.

Доказів, із яких особа, що складала протокол, дійшла до висновку про наявність ознак правопорушення, матеріали не містять.

Натомість захисник особи надала до суду копії документів щодо невинуватості останнього, зокрема зворотного квитка на поїзд до Києва на 23.07.2024, заяви, поданої 10.07.2024 до ІНФОРМАЦІЯ_4 про дозвіл на знаходження у прикордонній зоні, а також посвідчення про приписку до призовної дільниці.

У власноручно написаних поясненнях ОСОБА_1 ствердив, що 19.07.2024 в складі туристичної групи з 3 осіб, був затриманий на контрольному пості в селі Лазещина, основною метою перебування на території Закарпатської області був візит до г. Говерли та г.Петрос. До початку походу було направлено лист на 31 Чернівецький загін та 27 Мукачівський загін у формі дозволу на перебування на території Закарпатської області, також було придбані квитки заздалегідь у зворотній бік.

ОСОБА_1 затриманий у світлий час доби у автомобілі на автодорозі національного значення, на значній відстані від державного кордону, при ньому не виявлено предметів, що могли б прямо чи опосередковано указувати на намір незаконного перетину кордону (паспорт громадянина України для виїзду за кордон, грошові кошти в іноземній валюті, гідрокостюм тощо), від працівників Державної прикордонної служби не втікав, намір піти в гори не заперечив, надав пояснення, які не спростовано, а саме по собі перебування особи у межах контрольованого прикордонного району не свідчить про наявність даного правопорушення.

Відповідно до ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачиться на її користь.

Тому суддя приходить до висновку, що до суду не надано належних, допустимих, достатніх та переконливих доказів учинення особою, стосовно якої складено протокол, адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-1 КУпАП, і в його діях відсутній склад указаного правопорушення.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи положення ст. 40-1 КУпАП судовий збір стягненню з особи не підлягає.

Керуючись статтями 247, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

постановив:

Справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв`язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Закарпатського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Рахівський районний суд.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.

Суддя Віктор ЛАСТОВИЧАК

СудРахівський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення19.09.2024
Оприлюднено20.09.2024
Номер документу121708974
СудочинствоАдмінправопорушення
КатегоріяАдміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України

Судовий реєстр по справі —305/3145/24

Постанова від 19.09.2024

Адмінправопорушення

Рахівський районний суд Закарпатської області

Ластовичак В. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні