Справа № 947/25624/24
Провадження № 2-о/947/522/24
УХВАЛА
19.09.2024
Київський районний суд м.Одеси в складі головуючого суддіБескровного Я.В.,присяжних Рудковської О.В. та Красностанової Н.Е. при секретарі Матвієвої А.В. розглянувши в судовому засіданні в залі суду в м.Одеса заяву ОСОБА_1 про визнання особи недієздатною, -
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду з заявою про визнання ОСОБА_2 недієздатною, мотивуючи тим, що вона страждає психічним розладом здоров`я. Психічне захворювання ставить під сумнів її можливість усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними тому вона має бути визнана недієздатною.
Заявник просив призначити судову психіатричну експертизу.
Розглянувши клопотання суд приходить до наступного.
Відповідно до вимог ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) ненадані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності. Питання, з яких має бути проведена експертиза,щопризначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
Згідно зі ст.104 ЦПК України експертиза призначається ухвалою суду, де зазначаються: підстави проведення експертизи; питання, з яких експерт має надати суду висновок; особу (осіб), якій доручено проведення експертизи; перелік матеріалів, що надаються для дослідження; інші дані, які мають значення для проведення експертизи, а також попередження про відповідальність експерта за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
За приписами ст.105 ЦПК Українипризначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.
Оскільки для проведення експертизи потрібно значний проміжок часу на підставі п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд приходить до висновку про необхідність на час проведення експертизи зупинити провадження у справі.
Керуючись ст. ст. 103, 104, 252 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Призначити по справі судово-психіатричну експертизу на вирішення якої поставити наступні питання:
- чи хворіє ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 на психічне захворювання, якщо так, то чи розуміє вона значення своїх дій та чи здатна керувати ними?
Проведення експертизи доручити експертам Одеської філії судово-психіатричних експертиз Інституту психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України (65006, м. Одеса, вул. Ак. Воробйова, буд. 9).
Витрати на проведення експертизи віднести на рахунок Держави.
Провадження у справі зупинити.
Ухвала може бути оскаржена Одеського апеляційного суду упродовж 15 днів з дня її підписання шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя Бескровний Я.В.
Присяжні:
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2024 |
Оприлюднено | 20.09.2024 |
Номер документу | 121710597 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Бескровний Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні