У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 609/365/15-ц
2-во/609/16/24
19 вересня 2024 року Шумський районний суд Тернопільської області
в складі: головуючої судді Катерняк О.М.
з участю секретаря судового засідання Мацишиної Г.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Шумськ заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні суду від 24 квітня 2015 року у цивільній справі №609/365/15-ц, суд
В С Т А Н О В И В :
10 вересня 2024 року ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про виправлення описки, допущеної в рішенні Шумського районного суду Тернопільської області від 24 квітня 2015 року у цивільній справі №609/365/15-ц за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права на спадкове майно, просила вказати правильно назву села та вулиці, а саме: АДРЕСА_1 замість невірно зазначеного АДРЕСА_1 .
Відповідно до ч. 1ст. 269 ЦПК Українисуд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Відповідно до ч. 2ст. 269 ЦПК Українипитання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативи суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їх неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Розгляд питання про виправлення описки вирішується без повідомлення сторін, відтак на підставі ч. 2ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до п.19постанови Пленуму Верховного суду України від 18.12.2009 р. за N14 "Про судове рішення у цивільній справі", вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності. Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.
Виходячи з правової позиції Верховного Суду України, суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.
Так, в судовому засіданні було досліджено рішення Шумського районного суду Тернопільської області від 24 квітня 2015 року у цивільній справі №609/365/15-ц за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права на спадкове майно, яким, зокрема, за ОСОБА_1 визнано право на спадкове майно, яке залишилось після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Літовище Шумського району, Тернопільської області, що складається із житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 : із земельної ділянки загальною площею 1,53га, кадастровий номер 6125884800:01:001:0088, в межах згідно з планом розташованої на території Літовищенської сільської ради, Шумського району Тернопільської області, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва; із земельної ділянки загальною площею 0,44га кадастровий номер 6125884800:01:001:0383, в межах згідно з планом розташованої на території Літовищенської сільської ради, Шумського району Тернопільської області, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Дійсно, у мотивувальній частині рішення, в п`ятому, шостому та сьомому абзацах невірно вказано назву села та вулиці, за якими розташований успадковуваний житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, а саме: вказано « АДРЕСА_1 » замість правильного « АДРЕСА_1 ». Крім того, в резолютивній частині рішення, в другому абзаці також невірно вказано назву села та вулиці, за якими розташований успадковуваний житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, а саме: вказано « АДРЕСА_1 » замість правильного « АДРЕСА_1 ».
Так, згідно із Технічним паспортом на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами виданим КП «Шумське БТІ» вбачається, що адреса спірного домоволодіння, який належить ОСОБА_3 , АДРЕСА_1 .
Свідоцтвом про право власності на нерухоме майно житловий будинок з господарськими будівлями та Довідкою про технічні показники об`єкта нерухомого майна, наявність (відсутність) нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, перепланування №52 від 25.03.2024 також підтверджується, що спірний житловий будинок, який належить ОСОБА_3 на праві особистої власності дійсно розташований в АДРЕСА_1 .
Тобто, судом в тексті рішення суду, зокрема в описовій та резолютивній його частинах, допущено описки, а саме не вірно вказано адресу, за котрою розташований житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, який успадковує позивачка ОСОБА_1 , а саме замість вірного « АДРЕСА_1 », помилково зазначено « АДРЕСА_1 », що не відповідає дійсності та даним, що містяться в матеріалах справи.
Ураховуючи наведене, суд приходить до висновку, що допущена описка в рішенні суду є технічною та її виправлення не впливає на зміст рішення, а тому зазначена описка підлягає виправленню.
Керуючисьст. 269 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_1 про виправлення описки задовольнити.
Виправити описки, допущені в рішенні Шумського районного суду Тернопільської області від 24 квітня 2015 року у цивільній справі №609/365/15-ц за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права на спадкове майно, вказавши правильно адресу, за якою розташований житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що успадковує позивачка ОСОБА_1 , а саме: « АДРЕСА_1 », замість неправильно вказаної « АДРЕСА_1 ».
Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Повну ухвалу суду складено та підписано 19 вересня 2024 року.
Суддя: Оксана КАТЕРНЯК
Суд | Шумський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2024 |
Оприлюднено | 20.09.2024 |
Номер документу | 121712235 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Шумський районний суд Тернопільської області
Катерняк О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні