Справа № 132/1160/24
2/132/469/24
Ухвала
Іменем України
12 липня 2024 року місто КАЛИНІВКА
Калинівський районний суд Вінницької області у складі: головуючого судді СЄЛІНА Є.В., при секретарі РЯБІШИНІЙ Ю.С., за участі: представника позивача ОСОБА_1 адвоката ЛАВРЕНЧУКА А.С., третьої особи ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Калинівка Хмільницького району Вінницької області клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Лавренчука Андрія Сергійовича про призначення судової експертизи з питань землеустрою по цивільній справі № 132/1160/24 за позовом ОСОБА_1 до Сальницької сільської ради Вінницької області та Калинівської міської ради Вінницької області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Хмільницька районна рада Вінницької області про визнання незаконним та скасування рішення органу місцевого самоврядування,
ВСТАНОВИВ:
11.04.2024 року до Калинівського районного суду Вінницької області звернувся ОСОБА_1 із вказаним цивільним позовом, в якому просить суд визнати незаконним та скасувати рішення 46-ої сесії 7-го скликання Сальницької сільської ради Калинівського району Вінницької області № 982 від 14.09.2020 року стосовно затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки індивідуального садівництва та передання ОСОБА_4 безоплатно у власність земельної ділянки площею 0,0517га., за кадастровим номером 0521687500:04:004:0524, з цільовим призначенням для індивідуального садівництва, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 .
Одночасно із позовною заявою надійшло клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Лавренчука Андрія Сергійовича про призначення судової експертизи з питань землеустрою.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.04.2024 року, визначено склад суду з розгляду позовної заяви: головуючого суддю Сєліна Є.В.
Ухвалою судді Калинівського районного суду Вінницької області Сєліна Є.В. від 15.04.2024 року, відкрито провадження за позовом, визначено здійснити його розгляд за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання у справі.
Відповідно до ухвали Калинівського районного суду Вінницької області від 23.05.2024 року, залучено до участі у справі в якості співвідповідача Калинівську міську раду Вінницької області.
Згідно ухвали Калинівського районного суду Вінницької області від 12.06.2024 року, визначено викликати та допитати у якості свідків сторони позивача: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , та ОСОБА_7 ; витребувати у ОСОБА_4 , Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, ПМП «Квантрон» належним чином засвідченої копії Проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 05.09.2029 року, виготовленого ПМП «Квантрон», інженером-землевпорядником ОСОБА_8 , щодо земельної ділянки з кадастровим номером 0521687500:04:004:0524; відкласти розгляд клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Лавренчука А.С. про призначення експертизи, та надати можливість учасникам справи реалізувати свої процесуальні права, передбачені ст.ст.43, 103, 182-183 ЦПК України, під час його розгляду; продовжити строк підготовчого провадження у справі не більше ніж на тридцять днів з дня постановлення цієї ухвали.
Суд, розглянувши в судовому засіданні 12.07.2024 року клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Лавренчука Андрія Сергійовича про призначення судової експертизи з питань землеустрою, перевіривши наявні матеріали справи, вважає, що клопотання підлягає задоволенню, а по справі необхідно провести судову експертизу з питань землеустрою, виходячи з наступних підстав.
Пунктом 1 частини першої статті 103 ЦПК України визначено, що для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, суд призначає експертизу у справі.
Відповідно до частини першої статті 104 ЦПК України, про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Згідно пункту 8 частини другої статті 197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд вирішує питання про призначення експертизи.
Клопотання про призначення судової експертизи з питань землеустрою підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до частини першої статті 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов; 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Згідно частин четвертої, п`ятої статті 103 ЦПК України, питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
Керуючись частиною четвертою статті 103 ЦПК України, з урахуванням предмету спору та обставин, які входять до предмета доказування та мають значення для справи, виходячи з вимог частини п`ятої статті 103 ЦПК України, суд вважає за необхідне призначити по справі судову експертизу з питань землеустрою, на вирішення якої поставити наступне питання:
Чи відповідає розроблена документація із землеустрою Проект землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки громадянину ОСОБА_4 для індивідуального садівництва (код цільового призначення 01.05) по АДРЕСА_2 , кадастровий номер земельної ділянки 0521687500:04:004:0524, вимогам земельного законодавства та іншим нормативним документам з питань землеустрою та землекористування? Якщо не відповідають, то в чому полягають невідповідності?
За приписами частини третьої статті 103 ЦПК України, при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).
Згідно частини першої статті 107 ЦПК України, матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, який визначає які саме матеріали необхідні для проведення експертизи.
Відповідно до частини третьої статті 107 ЦПК України, при визначенні матеріалів, що надаються експерту чи експертній установі, суд у необхідних випадках вирішує питання про витребування відповідних матеріалів за правилами, передбаченими цим Кодексом для витребування доказів.
За частинами третьою, шостою статті 84 ЦПК України, суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази, а будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Пунктом 5 частини першої статті 252 ЦПК України передбачено, що суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи. Відповідно до пункту 9 частини 1 статті 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
Виходячи із викладеного, керуючись ст.ст.103, 104, 197, 252, 253 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Лавренчука Андрія Сергійовича про призначення судової експертизи з питань землеустрою задовольнити.
У справі № 132/1160/24 за позовом ОСОБА_1 до Сальницької сільської ради Вінницької області та Калинівської міської ради Вінницької області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Хмільницька районна рада Вінницької області про визнання незаконним та скасування рішення органу місцевого самоврядування, призначити судову експертизу з питань землеустрою, на вирішення якої з урахуванням питань, які відповідно до ч.5 ст.103 ЦПК України подали особи, які беруть участь у справі, поставити наступне запитання:
Чи відповідає розроблена документація із землеустрою Проект землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки громадянину ОСОБА_4 для індивідуального садівництва (код цільового призначення 01.05) по АДРЕСА_2 , кадастровий номер земельної ділянки 0521687500:04:004:0524, вимогам земельного законодавства та іншим нормативним документам з питань землеустрою та землекористування? Якщо не відповідають, то в чому полягають невідповідності?
Проведення експертизи доручити експертам Вінницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз та попередити їх про кримінальну відповідальність передбачену ст.ст. 384 та 385 КК України, а саме за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
Для проведення експертизи направити судовому експерту: матеріали цивільної справи № 132/1160/24 за позовом ОСОБА_1 до Сальницької сільської ради Вінницької області та Калинівської міської ради Вінницької області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Хмільницька районна рада Вінницької області про визнання незаконним та скасування рішення органу місцевого самоврядування, та витребувані матеріали Проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки громадянину ОСОБА_4 для індивідуального садівництва (код цільового призначення 01.05) по АДРЕСА_2 , кадастровий номер земельної ділянки 0521687500:04:004:0524.
Зобов`язати сторони у разі необхідності невідкладно надати оригінали всіх необхідних для проведення експертизи документів та забезпечити доступ експертів до досліджуваних об`єктів.
Роз`яснити сторонам, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні (ст.109 ЦПК України).
Оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 .
Встановити строк для проведення експертного дослідження протягом одного місяця з часу отримання ухвали суду.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала в частині зупинення провадження по справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі в п`ятнадцятиденний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги.
Суддя
Суд | Калинівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2024 |
Оприлюднено | 20.09.2024 |
Номер документу | 121719859 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання незаконним акта, що порушує право власності на земельну ділянку |
Цивільне
Калинівський районний суд Вінницької області
Сєлін Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні