Постанова
від 18.09.2024 по справі 725/8471/24
ПЕРШОТРАВНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРНІВЦІВ

Єдиний унікальний номер 725/8471/24

Номер провадження 3/725/2725/24

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.09.2024 року.Суддя Першотравневого районного суду м.Чернівці Вольська-Тонієвич О.В., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла з Чернівецької митниці Державної митної служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.483 Митного Кодексу України громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , місце роботи: водій ФОП ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ),-

ВСТАНОВИВ:

05.08.2024 о 22:23год. в зону митного контролю МАПП «Порубне-Сірет» Чернівецької митниці в`їхав вантажний автомобіль марки «VOLVO», державний номер НОМЕР_1 з причепом марки «KRONE», державний номер НОМЕР_2 , під керуванням водія фірми перевізника ФОП ОСОБА_3 (код ЄДПРУ 1932404352, с.Молодія) громадянина України ОСОБА_1 , закордонний паспорт НОМЕР_3 .

Згідно поданих водієм до митного контролю товаросупровідних документів, а саме CMR № 675868 від 02.08.2024, invoice № BES2024000000089 від 01.08.2024, книжки МДП № ХС 85818794 даним транспортним засобом з республіки Туреччина (відправник: BESIK DERI VE TEKSTEL SANAYI VE TIC.LTD.STI) на адресу ТОВ "МЕТА 24" (код ЄДРПОУ 45342879, Україна, місто Хмельницький, вулиця Сковороди, будинок, 7, офіс, 38, індекс 29008) слідують товари «Полотна трикотажні машинного чи ручного в`язання, з бавовни, пофарбовані, в асортименті» загальною кількістю 612 вантажних місць (рулонів), вагою 14175,83 кг.

Вантажні приміщення автомобіля н.з. НОМЕР_1 / НОМЕР_2 опломбовані митним забезпеченням митних органів Республіки Туреччина № 11671727 та № 11671728.

Також з метою ввезення даних товарів на митну територію України, в програмно-інформаційних комплексах митного органу наявна інформація щодо подання попередньої митної декларації типу ІМ ЕЕ № UA400000/2024/ 908962 від 03.08.2024.

Митним органом прийнято рішення про проведення додаткових митних формальностей стосовно товарів, які переміщуються ТЗ р.н. НОМЕР_1 / НОМЕР_2 .

При застосуванні оглядової рентгенотелевезійної техніки встановлено аномалії (різна щільність товару) в середині вантажного приміщення автомобіля, р.н. НОМЕР_1 , що вказує на можливу наявність не задекларованих/прихованих від митного контролю предметів (товарів).

Водієві ОСОБА_4 надано митну декларацію для письмового декларування ним товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов`язаних з провадженням підприємницької діяльності. Однак ОСОБА_5 будь-яких товарів не задекларував.

За результатами повного огляду товарів, які знаходяться в транспортному засобі з р.н. НОМЕР_1 / НОМЕР_2 та слідують на адресу ТОВ "МЕТА 24" (код ЄДРПОУ 45342879 встановлено, що фактична кількість товару «Полотна трикотажні машинного чи ручного в`язання, з бавовни, пофарбовані, в асортименті» становить 612 вантажних місць (рулонів), що відповідає відомостям ТСД. Окрім цього, у вантажному приміщенні автомобіля р.н. НОМЕР_1 виявлено не заявлені та не задекларовані товари - «рушники», «халати» «килимки для ванної кімнати» які знаходились в середині 7 поліпропіленових мішках (баулах) та товар який був у індивідуальній упаковці, а саме: ковдри в кількості 28 шт., подушки-48 шт. та покривала -548 шт. Загальна кількість незазначеного в жодному ТСД товару становить 731 місце. Вказані товари були приховані від митного контролю шляхом поміщення по середині вантажного відсіку автомобіля р.н. НОМЕР_1 та обкладені товаром «Полотна трикотажні машинного чи ручного в`язання, з бавовни, пофарбовані, в асортименті» з усіх сторін.

Таким, чином, водій ОСОБА_6 вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів «рушники» 417 шт.. «халати» 363 шт., «килимки для ванної кімнати» 140 шт., «ковдри» 28 шт., подушки-48 шт. та покривала -548 шт. (731 місце) через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів, або таких, що містять неправдиві відомості щодо кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, найменування товарів, їх вартості та ваги, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.483 МК України.

Під час розгляду справи захисник ОСОБА_1 адвокат Бишка Ф.Ф. просив провадження у справі закрити, з підстав викладених у своїй письмовій заяві. Додатково пояснив, що його підзахисний ОСОБА_1 для здійснення митних формальностей подав до митного контролю товаросупровідні документи, які були надані фірмою відправником, а тому у його діях відсутній умисел, спрямований на порушення митних правил.

Відповідно до правил фірми відправника, водії не допускаються під час завантаження товару, а тому ОСОБА_1 не міг бути присутнім та переконатися у відповідності кількості вантажних місць товаросупровідним документам. Згідно листа фірми відправника, дану помилку допустили вантажники під час завантаження товару, у зв`язку із чим вони отримали догану.

За таких обставин, просив провадження у справі відносно ОСОБА_1 закрити та вилучений товар повернути «BESIK DERI VE TEKSTІL SANAYI VE DIS TICARET LIMSTED SIRKETI, або упровнаваженій ним особі.

Представник Чернівецької митниці Дятченко Ю. підтвердив обставини викладені у протоколі про порушення митних правил. Просив накласти на ОСОБА_1 стягнення у межах санкції ч.1 ст.483 МК України.

Розгляд справи відбувався у відсутність ОСОБА_1 .

Заслухавши пояснення присутніх у судовому засіданні учасників справи, дослідивши та проаналізувавши письмові докази, суд приходить до наступного висновку:

Так, судом встановлено, що згідно поданих водієм ОСОБА_1 до митного контролю товаросупровідних документів, а саме CMR № 675868 від 02.08.2024, invoice № BES2024000000089 від 01.08.2024, книжки МДП № ХС 85818794 даним транспортним засобом з республіки Туреччина (відправник: BESIK DERI VE TEKSTEL SANAYI VE TIC.LTD.STI) на адресу ТОВ "МЕТА 24" (код ЄДРПОУ 45342879, Україна, місто Хмельницький, вулиця Сковороди, будинок, 7, офіс, 38, індекс 29008) переміщується товар - «Полотна трикотажні машинного чи ручного в`язання, з бавовни, пофарбовані, в асортименті» загальною кількістю 612 вантажних місць (рулонів), вагою 14175,83 кг.

Разом з тим, за результатами повного огляду товарів, які знаходяться в транспортному засобі р.н. НОМЕР_1 / НОМЕР_2 та слідують на адресу ТОВ "МЕТА 24" (код ЄДРПОУ 45342879 встановлено, що фактична кількість товару «Полотна трикотажні машинного чи ручного в`язання, з бавовни, пофарбовані, в асортименті» становить 612 вантажних місць (рулонів), що відповідає відомостям ТСД. Окрім цього, у вантажному приміщенні автомобіля р.н. НОМЕР_1 виявлено не заявлені та не задекларовані товари - «рушники», «халати» «килимки для ванної кімнати», які знаходились в середині 7 поліпропіленових мішках (баулах) та товар який був у індивідуальній упаковці, а саме: ковдри в кількості 28 шт., подушки-48 шт. та покривала -548 шт. Загальна кількість незазначеного в жодному ТСД товару становила 731 місце. Вказані товари були приховані від митного контролю шляхом поміщення по середині вантажного відсіку автомобіля р.н. НОМЕР_1 та обкладені товаром «Полотна трикотажні машинного чи ручного в`язання, з бавовни, пофарбовані, в асортименті» з усіх сторін.

Диспозиція ч.1ст.483 МК Українипередбачає, що відповідальність за вказане порушення настає за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно зУКТ ЗЕДта його митної вартості.

Відповідно до роз`яснень Пленуму Верховного Суду України, які містяться у постанові «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» №2 від 26 лютого 1999року, переміщення предметів із приховуванням від митного контролю це їх переміщення через митний кордон, в тому числі шляхом подання до митного органу України як підстави для переміщення предметів підроблених документів або таких, які одержані незаконним шляхом, містять неправдиві дані чи є підставою для переміщення інших предметів (п.4).

Документами, що містять неправдиві дані, є такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості предметів, щодо їх відправника чи одержувача, щодо держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, тощо не відповідають дійсності.

Відповідно до положеньст.458 МК Українипорушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений законодавством України порядок переміщення товарів через митний кордон України і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Суб`єктивна сторона правопорушення, що передбаченестаттею 483 МК України,передбачає наявність у діях особи вини у скоєному правопорушенні у формі прямого умислу.

У п.37 ч.1ст. 4 МК Українивизначено, що перевізник - особа, яка здійснює перевезення товарів через митний кордон України та/або між органами доходів і зборів на території України або є відповідальною за такі перевезення.

Згідно вимог п.1 ч.2 ст.191МК України перевізники зобов`язані під час прийняття товарів до перевезення перевіряти точність відомостей щодо кількості вантажних місць, їх маркування, номери, зовнішній стан товарів та їх пакування. У разі неможливості такої перевірки вносити відповідний запис до міжнародної автомобільної накладної (CMR).

Частиною 2 ст.460 МК України передбачено, що перевізники несуть відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу як підстави для переміщення цих товарів документів, що містять неправдиві відомості (стаття 483цього Кодексу), виключно у разі якщо ці відомості стосуються кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, а перевізниками не вжито заходів до перевірки правдивості зазначених відомостей або у разі неможливості такої перевірки не внесено відповідного запису до міжнародної автомобільної накладної (CMR).

Наведена норма узгоджується також і зі ст.8 Конвенції «Про договір міжнародного перевезення вантажів автомобільним транспортом».

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 подав до митного оформлення товаросупровідні документи, які йому були надані саме фірмою - відправником.

Втім під час здійснення митних формальностей, догляду товару, перерахунку вантажних місць встановлено, що наявний вантаж не відповідає відомостям, зазначеним у товаросупровідних документах (на 731 місце більше).

Таким чином, враховуючи фактичні обставини справи, а також зважаючи на те, що перевізник несе відповідальність за перевезений ним товар, суд приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.483 ч.1 МК України.

При цьому суд не бере до уваги посилання адвоката Бишки Ф.Ф. на те, що діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.483 МК України, оскільки той не був присутній під час завантаження товару та й відповідно не міг перевірити його кількість та відповідність товаросупровідним документам, виходячи з наступного:

Частиною ст.8 Конвенції про договір міжнародного автомобільного

перевезення вантажів передбачено, що приймаючи вантаж, перевізник перевіряє: a)вірність записів,зроблених увантажній накладній щодо числавантажних місць,а такожїх маркуваннята нумераціїмісць; b) зовнішній стан вантажу і його упаковки.

Якщо перевізник немає достатньоїможливості перевіритивірність записів, зазначениху підпунктіa)пункту 1цієї статті,він повинензробити обґрунтовані застереження у вантажнійнакладній. Він повинен також мотивувати всі зроблені ним застереження щодо зовнішньогостану вантажуі йогоупаковки. Цізастереження немають обов`язкової сили для відправника, якщоостанній не погодився бути зобов`язаним ними і не зробив про це запис у вантажній накладній.

Так, із міжнародної товарно-транспортної накладної CMR №675868 вбачається, що у графі 18 «зауваження та застереження перевізника» міститься запис «400/4/908962». (а.с.14).

Разом зтим, ОСОБА_1 та йогозахисником ненадано судужодних доказівна підтвердженнятого,що вчинений у CMR №675868, запис засвідчує те, що перевізником внесені зауваження щодо прийняття товару без перерахунку вантажних місць.

Крім того, у графі 23 CMR №675868 є відмітка фірми-перевізника в особі водія, чим підтверджено факт приймання вантажу для перевезення.

Згідно п.1 ч.1 ст.191 МК України, перевізники мають право не приймати для перевезення між митними органами товари у разі оформлення митних та/або транспортних документів з порушенням порядку, встановленого законодавством України.

Втім ОСОБА_1 не скористався своїм правом та не відмовився приймати вантаж для переміщення, тим сам повинен був допускати про можливість невідповідності завантаженого вантажу товаросупровідним документам та несення відповідальності за вчинене.

Таким чином, враховуючи обов`язок перевізника під часприйняття товарівдо перевезенняперевіряти точністьвідомостей щодокількості вантажнихмісць,їх маркування,номери,зовнішній стантоварів таїх пакування, суд приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.483 ч.1 МК України.

Вартість товарів, які були предметом порушення митних правил, відповідно до висновку товарознавчої експертизи №142000-3301-0485 від 03.09.2024, становить 2122 777грн. 82коп.

При накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, його майновий та сімейний стан.

Враховуючи всі обставини справи та особу порушника, на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 відсотків вартості товару, а також конфіскацію товару.

Згідно вимогст. 40-1 КУпАПз ОСОБА_1 необхідно стягнути в дохід держави судовий збір у розмірі 605,60коп.

Відповідно до п.2 розділу 3наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку відшкодування витрат за зберігання товарів та транспортних засобів на складах митних органів, Порядку обчислення сум витрат у справах про порушення митних правил та їх відшкодування та розмірів відшкодувань за зберігання на складах митних органів товарів і транспортних засобів» № 731 від 15.06.2012 рокувитрати митного органу за зберігання товарів, транспортних засобів, тимчасово вилучених у справі про порушення митних правил, після набрання законної сили рішенням, винесеним у справі про порушення митних правил, відшкодовуються у разі, якщо особу визнано винною, а вилучені у справі про порушення митних правил товари та/або транспортні засоби підлягають поверненню власнику.

За таких обставин, враховуючи те, що суд прийшов до висновку про конфіскацію в дохід держави вилучених у ОСОБА_1 товарів, витрати за зберігання майна з останнього на користь Чернівецької митниці стягненню не підлягають.

Напiдставiст.40-1, 283 КУпАПта керуючись ст.ст. 461, 462, 467, 483, 522, 524, 525, 529 Митного Кодексу України,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнативинним увчиненні правопорушення,передбаченого ч.1ст.483МК Українита накластина ньогоадміністративне стягненняу виглядіштрафу врозмірі 50відсотків вартостітовару,що становить1061388грн.91коп.в дохіддержави,а такожконфіскації вдохід державитовару, який був вилучений згідно протоколу про порушення митних правил №0740/40800/24 від 07 серпня 2024 року.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605грн. 60коп.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана протягом десяти діб з дня винесення постанови до Чернівецького апеляційного суду через Першотравневий районний суд м. Чернівці.

Суддя Першотравневого

районного суду м.Чернівці О. В. Вольська-Тонієвич

СудПершотравневий районний суд м.Чернівців
Дата ухвалення рішення18.09.2024
Оприлюднено20.09.2024
Номер документу121720726
СудочинствоАдмінправопорушення
КатегоріяСправи про порушення митних правил, які підлягають розгляду в судовому порядку Митний кодекс 2012 р. Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю

Судовий реєстр по справі —725/8471/24

Постанова від 10.10.2024

Адмінправопорушення

Чернівецький апеляційний суд

Марчак В. Я.

Постанова від 18.09.2024

Адмінправопорушення

Першотравневий районний суд м.Чернівців

Вольська-Тонієвич О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні