ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, місто Львів, вулиця Личаківська, 128
УХВАЛА
19.09.2024 Справа № 914/1998/24
За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгова група «Тиса», м. Львів,
до відповідача: Орендного підприємства «Ужгородський коньячний завод», м. Ужгород,
про: витребування майна із чужого незаконного володіння
Суддя Н.Є. Березяк
На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгова група «Тиса» до Орендного підприємства «Ужгородський коньячний завод» про витребування майна із чужого незаконного володіння.
Ухвалою суду від 22.08.2024 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
На адресу суду 12.09.2024 надійшов відзив на позовну заяву (вх.№22301/24) у якому відповідач повідомив суд, що ухвалою Господарського суду Львівської області від 14.08.2024 у справі №914/128/24 відкрито провадження у справі про банкрутство ТзОВ «Торгова група «Тиса», у зв`язку з чим відповідач просить суд передати справу №914/1998/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгова група «Тиса» до Орендного підприємства «Ужгородський коньячний завод» про витребування майна із чужого незаконного володіння на розгляд Господарського суду Львівської області в межах справи №914/128/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгова група «Тиса».
Відповідно до п. 2 ч. 1 та ч. 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, зокрема у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно з ч. 6 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Згідно з частинами першою та другою статті 7 Кодексу України з процедур банкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею. Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків, завданих боржнику; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Спори щодо майна боржника, відносно якого порушено справу про банкрутство, мають вирішуватися в межах справи про банкрутство, задля судового контролю у межах цього провадження за діяльністю боржника, залучення всього майна боржника до ліквідаційної маси та проведення інших заходів, метою яких є повне або часткове задоволення вимог кредиторів. Аналогічний правовий висновок викладений у постанові Касаційного господарського суду у складі Верховного суду від 19.06.2018 у справі № 908/4057/14 та у постанові Великої Палати Верховного Суду від 12.03.2019 у справі № 918/420/16.
З вказаного вбачається, що майнові спори за участю боржника концентруються виключно в межах справи про банкрутство, що дозволяє здійснювати ефективний судовий контроль щодо повернення майнових активів боржника у його розпорядження з метою відновлення платоспроможності такого боржника або належного формування ліквідаційної маси банкрута.
Відповідно до ч. 3 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що матеріали справи, в якій стороною є боржник, щодо майнових спорів з вимогами до боржника та його майна, провадження в якій відкрито до відкриття провадження у справі про банкрутство, надсилаються до господарського суду, в провадженні якого перебуває справа про банкрутство, який розглядає спір по суті в межах цієї справи.
За таких обставин, беручи до уваги те, що у провадженні Господарського суду Львівської області знаходиться справа №914/128/24 про банкрутство ТзОВ «Торгова група «Тиса», суд дійшов висновку, що справа №914/1998/24 підлягає передачі для розгляду в межах справи №914/128/24.
Керуючись статтями 20, 30, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгова група «Тиса» до Орендного підприємства «Ужгородський коньячний завод» про витребування майна із чужого незаконного володіння передати для розгляду в межах справи №914/128/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгова група «Тиса».
Ухвала може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки передбачені розділом ІV Господарським процесуальним кодексом України.
Суддя Березяк Н.Є.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2024 |
Оприлюднено | 23.09.2024 |
Номер документу | 121724449 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Березяк Н.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні