Рішення
від 22.02.2024 по справі 367/6632/23
ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 367/6632/23

Провадження №2/367/1696/2024

РІШЕННЯ

Іменем України

22 лютого 2024 рокуІрпінський міський суд Київської областів складі

судді Карабаза Н.Ф.,

за участю секретаря Шемігон В.А.,

заочно розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом Державного податкового університету до ОСОБА_1 про стягнення грошової заборгованості,

в с т а н о в и в :

До Ірпінського міського суду Київської області надійшла позовна заява Державного податкового університету до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості. В позовній заяві позивач зазначає, що між Державним податковим університетом та громадянином ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , укладено договір № 21248341 від 04.01.2021 року про навчання на підготовчих курсах. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.10.2021 № 1202-р «Про утворення Державного податкового університету» та наказу Міністерства фінансів України від 01.11.2021 № 574 «Деякі питання утворення Державного податкового університету» Університет державної фіскальної служби України (код ЄДРПОУ 40233365) припиняється в результаті реорганізації шляхом приєднання до Державного податкового університету (код ЄДРПОУ 44550814). Таким чином, Державний податковий університет є правонаступником Університету державної фіскальної служби України. Згідно із наказом Університету від 28.12.2020 № 1759 ОСОБА_1 зараховано з 30.12.2020 по 30.11.2021 для навчання на підготовчому відділенні для іноземців та осіб без громадянства. Відповідно до пункту 1.1 договору, позивач взяв на себе зобов`язання за рахунок коштів відповідача здійснити навчання на підготовчих курсах відповідача. Відповідно до п.3.1 договору відповідач повинен своєчасно вносити плату за отриману освітню послугу в розмірах та у строки, що встановлені цим договором. Відповідно до п.4.1 договору загальна вартість освітньої послуги становила 30460,43 грн. Відповідно до п.4.3 договору, відповідач щомісячно здійснює оплату за освітню послугу до 10 числа першого місяця надання освітньої послуги у розмірі 3046,05 грн. у безготівковій формі шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок позивача. Наказом Університету «Про відрахування слухачів з підготовчого відділення для іноземців та осіб без громадянства» від 12.10.2021 № 1468 відповідача відраховано з числа слухачів підготовчого відділення для іноземців та осіб без громадянства у зв`язку з невиконанням навчального плану. Після відрахування з Університету у відповідача залишилась заборгованість у розмірі 13790,02 грн. Просить стягнути з ОСОБА_1 на користь Державного податкового університету заборгованість за надання освітніх послуг у розмірі 13790,02 грн. та витрати по сплаті судового збору у розмірі 2684,00 грн.

В судове засідання представник позивача не з`явився, подав заяву в якій просив слухати справу за його відсутності, позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити, проти винесення заочного рішення не заперечує.

Відповідач в судове засідання не з`явився. Заяву про слухання справи за його відсутності не надав, причини неявки суду не повідомив. Про час і місце слухання справи повідомлений належним чином.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що між Університетом державної фіскальної служби України та громадянином ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , укладено договір № 21248341 від 04.01.2021 року про навчання на підготовчих курсах.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.10.2021 № 1202-р «Про утворення Державного податкового університету» та наказу Міністерства фінансів України від 01.11.2021 № 574 «Деякі питання утворення Державного податкового університету» Університет державної фіскальної служби України (код ЄДРПОУ 40233365) припиняється в результаті реорганізації шляхом приєднання до Державного податкового університету (код ЄДРПОУ 44550814).

Таким чином, Державний податковий університет є правонаступником Університету державної фіскальної служби України.

Відповідно до пункту 1.1 договору, позивач взяв на себе зобов`язання за рахунок коштів відповідача здійснити навчання на підготовчих курсах відповідача.

Відповідно до п.3.1 договору відповідач повинен своєчасно вносити плату за отриману освітню послугу в розмірах та у строки, що встановлені цим договором.

Відповідно до п.4.1 договору загальна вартість освітньої послуги становила 30460,43 грн.

Відповідно до п.4.3 договору, відповідач щомісячно здійснює оплату за освітню послугу до 10 числа кожого місяця надання освітньої послуги у розмірі 3046,05 грн. у безготівковій формі шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок позивача.

Наказом Університету «Про відрахування слухачів з підготовчого відділення для іноземців та осіб без громадянства» від 12.10.2021 № 1468 відповідача відраховано з числа слухачів підготовчого відділення для іноземців та осіб без громадянства у зв`язку з невиконанням навчального плану.

Після відрахування з Університету у відповідача залишилась заборгованість у розмірі 13790,02 грн.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.

Відповідно дост. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошових зобов`язань.

Оскільки, відповідачем ОСОБА_1 не було виконано зобов`язання за договором від 04.01.2021 № 21248341, заборгованість по оплаті за надання освітніх послуг не погашено, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача борг у розмірі 13790,02 грн.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові витрати у сумі 2 684,00 грн.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 526, 530, 625 ЦК України, ст. 4,10, 76, 133, 141, 247, 259, 264, 265, 268, 273, 281-282, 354 ЦПК України, суд

в и р і ш и в :

Позов Державного податкового університету до ОСОБА_1 простягнення грошовоїзаборгованості задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь Державного податкового університету заборгованість за надання освітніх послуг у розмірі 13790,02 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,на користь Державного податкового університету судовий збір у сумі 2 684,00 грн.

Заочне рішення може бути переглянуто Ірпінським міським судом Київської області за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення.

Позивач має право оскаржити рішення до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі якщо рішення було проголошено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня отримання копії рішення.

Суддя: Н.Ф. Карабаза

СудІрпінський міський суд Київської області
Дата ухвалення рішення22.02.2024
Оприлюднено23.09.2024
Номер документу121725082
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —367/6632/23

Ухвала від 22.02.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Карабаза Н. Ф.

Рішення від 22.02.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Карабаза Н. Ф.

Ухвала від 27.11.2023

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Карабаза Н. Ф.

Ухвала від 31.08.2023

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Карабаза Н. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні